2024-06-23   04:40:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Regionsmesterskab Region Midtjylland
Placering: Arrangør Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. okt  2022 to 30. okt  2022
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub +0.77 2:44.75
50m: 38.36
100m: 1:22.60
(44.24)
150m: 2:06.40
(43.80)
200m: 2:44.75
(38.35)
2 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.90 2:44.93 +0.18
50m: 38.72
100m: 1:20.35
(41.63)
150m: 2:04.01
(43.66)
200m: 2:44.93
(40.92)
3 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng +0.74 2:44.99 +0.24
50m: 36.61
100m: 1:18.49
(41.88)
150m: 2:03.91
(45.42)
200m: 2:44.99
(41.08)
4 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.84 2:51.79 +7.04
50m: 39.16
100m: 1:22.25
(43.09)
150m: 2:07.22
(44.97)
200m: 2:51.79
(44.57)
5 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.78 2:55.45 +10.70
50m: 41.58
100m: 1:27.97
(46.39)
150m: 2:14.22
(46.25)
200m: 2:55.45
(41.23)
6 Laura Skjærris Lund 2011 Swim Team Neptun +0.81 2:58.95 +14.20
50m: 41.29
100m: 1:29.54
(48.25)
150m: 2:16.48
(46.94)
200m: 2:58.95
(42.47)
7 Rihanna Lillevang 2011 Holstebro Svømme Club +0.80 3:05.11 +20.36
50m: 40.98
100m: 1:29.31
(48.33)
150m: 2:18.96
(49.65)
200m: 3:05.11
(46.15)
8 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.73 3:06.61 +21.86
50m: 40.08
100m: 1:32.42
(52.34)
150m: 2:22.73
(50.31)
200m: 3:06.61
(43.88)
9 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.80 3:06.63 +21.88
50m: 42.14
100m: 1:30.36
(48.22)
150m: 2:19.35
(48.99)
200m: 3:06.63
(47.28)
10 Agnes Lorenzen Olesen 2011 Ikast Svømmeklub +0.71 3:07.78 +23.03
50m: 43.03
100m: 1:31.68
(48.65)
150m: 2:21.02
(49.34)
200m: 3:07.78
(46.76)
11 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.56 3:08.12 +23.37
50m: 39.41
100m: 1:27.01
(47.60)
150m: 2:15.20
(48.19)
200m: 3:08.12
(52.92)
12 Nikoline Wright Nedergaard 2011 Viborg Svømme Klub +1.12 3:09.79 +25.04
50m: 44.60
100m: 1:34.18
(49.58)
150m: 2:25.44
(51.26)
200m: 3:09.79
(44.35)
13 Lina Mohamad Ayadah 2011 Aarhus Swim - IHF +0.80 3:10.06 +25.31
50m: 37.14
100m: 1:26.08
(48.94)
150m: 2:21.54
(55.46)
200m: 3:10.06
(48.52)
14 Karolina H. Fyrstman 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.75 3:12.50 +27.75
50m: 43.03
100m: 1:32.74
(49.71)
150m: 2:24.00
(51.26)
200m: 3:12.50
(48.50)
15 Camilla Petersen 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.80 3:12.90 +28.15
50m: 43.74
100m: 1:34.23
(50.49)
150m: 2:25.35
(51.12)
200m: 3:12.90
(47.55)
16 Thea Holmegaard Caludan 2012 Silkeborg Svømmeklub +0.65 3:13.10 +28.35
50m: 42.98
100m: 1:33.42
(50.44)
150m: 2:26.09
(52.67)
200m: 3:13.10
(47.01)
17 Emma Sofie Elkjær 2011 Viborg Svømme Klub +0.74 3:13.32 +28.57
50m: 41.12
100m: 1:31.28
(50.16)
150m: 2:23.89
(52.61)
200m: 3:13.32
(49.43)
18 Eva Høgfeldt 2011 Viborg Svømme Klub +0.93 3:14.27 +29.52
50m: 44.17
100m: 1:34.58
(50.41)
150m: 2:24.51
(49.93)
200m: 3:14.27
(49.76)
19 Josefine Berring Ekander 2011 Aarhus Swim - HEI +0.69 3:19.18 +34.43
50m: 42.08
100m: 1:32.91
(50.83)
150m: 2:27.77
(54.86)
200m: 3:19.18
(51.41)
20 Karla Edeling Tornvig Jensen 2011 Herning Svømmeklub +0.72 3:19.75 +35.00
50m: 42.60
100m: 1:33.91
(51.31)
150m: 2:28.46
(54.55)
200m: 3:19.75
(51.29)
21 Laura Nicoline Sønde Bertelse 2011 TST Svømning +0.88 3:20.49 +35.74
50m: 42.29
100m: 1:34.80
(52.51)
150m: 2:30.96
(56.16)
200m: 3:20.49
(49.53)
22 Juliane Holler 2011 Silkeborg Svømmeklub +0.85 3:24.77 +40.02
50m: 46.20
100m: 1:39.59
(53.39)
150m: 2:34.67
(55.08)
200m: 3:24.77
(50.10)
23 Julie Skovdal 2011 Ikast Svømmeklub +0.80 3:30.57 +45.82
50m: 45.13
100m: 1:39.17
(54.04)
150m: 2:34.96
(55.79)
200m: 3:30.57
(55.61)
24 Lærke Ryvold 2011 TST Svømning +0.85 3:33.03 +48.28
50m: 44.61
100m: 1:40.20
(55.59)
150m: 2:37.63
(57.43)
200m: 3:33.03
(55.40)
25 Gry Lønne Jensen 2012 Ikast Svømmeklub +0.99 3:34.84 +50.09
50m: 46.97
100m: 1:40.97
(54.00)
150m: 2:37.14
(56.17)
200m: 3:34.84
(57.70)
26 Victoria Vinther Zandberg 2011 Aarhus Swim - HEI +0.89 3:38.05 +53.30
50m: 44.56
100m: 1:38.70
(54.14)
150m: 2:38.16
(59.46)
200m: 3:38.05
(59.89)
27 Linn Kristine Banggaard 2012 Ikast Svømmeklub +0.73 3:50.81 +1:06.06
50m: 46.86
100m: 1:46.93
(1:00.07)
150m: 2:48.87
(1:01.94)
200m: 3:50.81
(1:01.94)
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.64 2:16.31
50m: 32.28
100m: 1:06.67
(34.39)
150m: 1:41.89
(35.22)
200m: 2:16.31
(34.42)
2 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub +0.83 2:28.50 +12.19
50m: 34.60
100m: 1:12.20
(37.60)
150m: 1:51.79
(39.59)
200m: 2:28.50
(36.71)
3 Julie Mikkelsen 2010 Aarhus Swim - Lyseng +0.71 2:36.54 +20.23
50m: 34.47
100m: 1:15.29
(40.82)
150m: 1:57.50
(42.21)
200m: 2:36.54
(39.04)
4 Maja Carlson 2010 Struer Svømmeklub +0.83 2:39.43 +23.12
50m: 36.20
100m: 1:16.77
(40.57)
150m: 1:59.18
(42.41)
200m: 2:39.43
(40.25)
5 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub +0.80 2:39.50 +23.19
50m: 35.05
100m: 1:15.72
(40.67)
150m: 1:58.34
(42.62)
200m: 2:39.50
(41.16)
6 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.78 2:40.44 +24.13
50m: 34.45
100m: 1:14.90
(40.45)
150m: 1:58.02
(43.12)
200m: 2:40.44
(42.42)
7 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub +0.74 2:41.20 +24.89
50m: 35.52
100m: 1:16.17
(40.65)
150m: 1:58.47
(42.30)
200m: 2:41.20
(42.73)
8 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub +0.95 2:48.01 +31.70
50m: 38.47
100m: 1:22.81
(44.34)
150m: 2:07.32
(44.51)
200m: 2:48.01
(40.69)
9 Emily Bang 2010 Horsens Svømmeklub +0.78 2:48.31 +32.00
50m: 36.50
100m: 1:19.69
(43.19)
150m: 2:05.19
(45.50)
200m: 2:48.31
(43.12)
10 Freja Dahl 2010 Viborg Svømme Klub +0.81 2:48.84 +32.53
50m: 37.66
100m: 1:19.68
(42.02)
150m: 2:04.15
(44.47)
200m: 2:48.84
(44.69)
11 Naja Marie Dam Lisby 2010 Horsens Svømmeklub +0.72 2:53.45 +37.14
50m: 37.63
100m: 1:22.84
(45.21)
150m: 2:09.65
(46.81)
200m: 2:53.45
(43.80)
12 Signe Møller Rasmussen 2010 Horsens Svømmeklub +0.86 2:58.96 +42.65
50m: 39.50
100m: 1:26.58
(47.08)
150m: 2:14.35
(47.77)
200m: 2:58.96
(44.61)
13 Karoline Sommer Søndergaard 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.86 3:00.07 +43.76
50m: 40.31
100m: 1:25.93
(45.62)
150m: 2:13.45
(47.52)
200m: 3:00.07
(46.62)
14 Emma Andrea Kjær 2010 HGF Svømning +0.85 3:00.57 +44.26
50m: 42.04
100m: 1:29.69
(47.65)
150m: 2:18.89
(49.20)
200m: 3:00.57
(41.68)
15 Amalie Ørtoft Iversen 2010 Viborg Svømme Klub +0.87 3:03.94 +47.63
50m: 40.33
100m: 1:28.00
(47.67)
150m: 2:16.94
(48.94)
200m: 3:03.94
(47.00)
16 Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub +0.82 3:04.13 +47.82
50m: 41.44
100m: 1:31.30
(49.86)
150m: 2:21.81
(50.51)
200m: 3:04.13
(42.32)
17 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub +0.74 3:05.70 +49.39
50m: 42.09
100m: 1:30.86
(48.77)
150m: 2:19.74
(48.88)
200m: 3:05.70
(45.96)
18 Ellen Binderup Trudslev 2010 Viborg Svømme Klub +0.94 3:08.41 +52.10
50m: 43.00
100m: 1:30.99
(47.99)
150m: 2:20.73
(49.74)
200m: 3:08.41
(47.68)
19 Claire Kølbæk Jensen 2010 Herning Svømmeklub +0.84 3:10.42 +54.11
50m: 40.98
100m: 1:29.67
(48.69)
150m: 2:22.22
(52.55)
200m: 3:10.42
(48.20)
20 Maja Sólbjørg Ulberg 2010 Viborg Svømme Klub +0.93 3:20.12 +1:03.81
50m: 45.25
100m: 1:37.93
(52.68)
150m: 2:31.24
(53.31)
200m: 3:20.12
(48.88)
21 Liva Krag 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.85 3:35.69 +1:19.38
50m: 43.01
100m: 1:36.64
(53.63)
150m: 2:36.32
(59.68)
200m: 3:35.69
(59.37)
22 Johanne Staub Rasmussen 2010 Aarhus Swim - IHF +0.98 3:41.92 +1:25.61
50m: 48.19
100m: 1:45.24
(57.05)
150m: 2:43.64
(58.40)
200m: 3:41.92
(58.28)
- Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.70 2:20.21
50m: 32.05
100m: 1:07.84
(35.79)
150m: 1:44.13
(36.29)
200m: 2:20.21
(36.08)
2 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub +0.76 2:21.76 +1.55
50m: 32.44
100m: 1:08.53
(36.09)
150m: 1:45.69
(37.16)
200m: 2:21.76
(36.07)
3 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub +0.80 2:28.58 +8.37
50m: 33.58
100m: 1:11.23
(37.65)
150m: 1:50.51
(39.28)
200m: 2:28.58
(38.07)
4 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub +0.81 2:28.67 +8.46
50m: 32.83
100m: 1:09.69
(36.86)
150m: 1:49.04
(39.35)
200m: 2:28.67
(39.63)
5 Lykke Emilie Lund 2009 Horsens Svømmeklub +0.81 2:30.32 +10.11
50m: 34.96
100m: 1:13.51
(38.55)
150m: 1:52.46
(38.95)
200m: 2:30.32
(37.86)
6 Mynte Haaning 2009 Skive Svømmeklub Poseidon +0.78 2:31.03 +10.82
50m: 33.58
100m: 1:11.15
(37.57)
150m: 1:51.02
(39.87)
200m: 2:31.03
(40.01)
7 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub +0.77 2:31.33 +11.12
50m: 33.96
100m: 1:12.20
(38.24)
150m: 1:51.76
(39.56)
200m: 2:31.33
(39.57)
8 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.69 2:31.46 +11.25
50m: 34.88
100m: 1:12.35
(37.47)
150m: 1:52.82
(40.47)
200m: 2:31.46
(38.64)
9 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.74 2:36.84 +16.63
50m: 35.22
100m: 1:15.05
(39.83)
150m: 1:56.41
(41.36)
200m: 2:36.84
(40.43)
10 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.76 2:38.61 +18.40
50m: 37.24
100m: 1:17.69
(40.45)
150m: 1:58.66
(40.97)
200m: 2:38.61
(39.95)
11 Ida Egelund Jespersen 2009 Viborg Svømme Klub +0.79 2:42.28 +22.07
50m: 37.01
100m: 1:18.32
(41.31)
150m: 2:01.45
(43.13)
200m: 2:42.28
(40.83)
12 Anne Caroline Dahl Reher 2009 Horsens Svømmeklub +0.72 2:42.47 +22.26
50m: 35.91
100m: 1:17.11
(41.20)
150m: 2:00.34
(43.23)
200m: 2:42.47
(42.13)
13 Karen Holst Jacobsen 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.95 2:45.86 +25.65
50m: 38.07
100m: 1:19.98
(41.91)
150m: 2:03.53
(43.55)
200m: 2:45.86
(42.33)
14 Amalie Breum Nielsen 2009 Holstebro Svømme Club +0.75 2:47.46 +27.25
50m: 37.60
100m: 1:19.87
(42.27)
150m: 2:04.35
(44.48)
200m: 2:47.46
(43.11)
15 Isabel Lindeborg Hoff 2009 Horsens Svømmeklub +0.70 2:49.66 +29.45
50m: 39.14
100m: 1:23.37
(44.23)
150m: 2:07.65
(44.28)
200m: 2:49.66
(42.01)
16 Ellen Hjarsbæk Hansen 2009 Holstebro Svømme Club +0.92 2:52.38 +32.17
50m: 39.59
100m: 1:23.76
(44.17)
150m: 2:10.22
(46.46)
200m: 2:52.38
(42.16)
17 Astrid Pedersen 2009 Horsens Svømmeklub +0.64 2:56.72 +36.51
50m: 39.31
100m: 1:25.45
(46.14)
150m: 2:11.87
(46.42)
200m: 2:56.72
(44.85)
18 Filippa Fleng 2009 Holstebro Svømme Club +0.83 2:57.27 +37.06
50m: 40.14
100m: 1:27.09
(46.95)
150m: 2:14.40
(47.31)
200m: 2:57.27
(42.87)
19 Lisa Linddal 2009 TST Svømning +0.87 3:02.81 +42.60
50m: 40.81
100m: 1:28.51
(47.70)
150m: 2:18.09
(49.58)
200m: 3:02.81
(44.72)
20 Mai Skov 2009 Holstebro Svømme Club +0.80 3:02.95 +42.74
50m: 37.90
100m: 1:24.05
(46.15)
150m: 2:17.82
(53.77)
200m: 3:02.95
(45.13)
21 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub +0.86 3:03.91 +43.70
50m: 42.10
100m: 1:31.12
(49.02)
150m: 2:20.09
(48.97)
200m: 3:03.91
(43.82)
22 Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF +0.90 3:13.17 +52.96
50m: 44.38
100m: 1:32.54
(48.16)
150m: 2:25.11
(52.57)
200m: 3:13.17
(48.06)
23 Ingrid Møldrup 2009 Viborg Svømme Klub +0.89 3:13.35 +53.14
50m: 40.74
100m: 1:31.23
(50.49)
150m: 2:24.32
(53.09)
200m: 3:13.35
(49.03)
- Frederikke Sanggaard 2009 Horsens Svømmeklub +0.74 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub +0.80 2:20.48
50m: 32.76
100m: 1:08.38
(35.62)
150m: 1:44.77
(36.39)
200m: 2:20.48
(35.71)
2 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken +0.75 2:22.85 +2.37
50m: 32.71
100m: 1:09.00
(36.29)
150m: 1:46.69
(37.69)
200m: 2:22.85
(36.16)
3 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub +0.70 2:25.45 +4.97
50m: 33.37
100m: 1:10.39
(37.02)
150m: 1:48.28
(37.89)
200m: 2:25.45
(37.17)
4 Alma Kruse 2008 Holstebro Svømme Club +0.75 2:34.18 +13.70
50m: 34.75
100m: 1:13.69
(38.94)
150m: 1:54.52
(40.83)
200m: 2:34.18
(39.66)
5 Lærke Damgaard 2008 Horsens Svømmeklub +0.76 2:36.25 +15.77
50m: 34.29
100m: 1:13.89
(39.60)
150m: 1:54.99
(41.10)
200m: 2:36.25
(41.26)
6 Frida Flarup 2008 Viborg Svømme Klub +0.77 2:39.68 +19.20
50m: 34.84
100m: 1:14.95
(40.11)
150m: 1:57.46
(42.51)
200m: 2:39.68
(42.22)
7 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub +0.76 2:48.83 +28.35
50m: 37.19
100m: 1:20.26
(43.07)
150m: 2:05.61
(45.35)
200m: 2:48.83
(43.22)
8 Malou Steffensen 2008 Holstebro Svømme Club +0.90 2:50.17 +29.69
50m: 36.59
100m: 1:19.35
(42.76)
150m: 2:05.00
(45.65)
200m: 2:50.17
(45.17)
9 Gro Aanerud 2008 TST Svømning +1.00 2:52.30 +31.82
50m: 38.20
100m: 1:20.75
(42.55)
150m: 2:06.44
(45.69)
200m: 2:52.30
(45.86)
10 Sarah Bennetsen 2008 Herning Svømmeklub +0.78 2:54.05 +33.57
50m: 37.16
100m: 1:20.42
(43.26)
150m: 2:06.48
(46.06)
200m: 2:54.05
(47.57)
11 Mai Le 2008 TST Svømning +0.85 2:58.45 +37.97
50m: 37.76
100m: 1:21.75
(43.99)
150m: 2:09.82
(48.07)
200m: 2:58.45
(48.63)
12 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub +0.78 3:02.31 +41.83
50m: 40.51
100m: 1:26.93
(46.42)
150m: 2:16.40
(49.47)
200m: 3:02.31
(45.91)
13 Ida Falgren 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.89 3:21.75 +1:01.27
50m: 43.47
100m: 1:35.30
(51.83)
150m: 2:31.05
(55.75)
200m: 3:21.75
(50.70)
- Katrine Jurlander Ovesen 2008 Aarhus Swim - IHF DNS
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub +0.75 2:12.91
50m: 30.85
100m: 1:04.64
(33.79)
150m: 1:38.74
(34.10)
200m: 2:12.91
(34.17)
2 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.63 2:14.55 +1.64
50m: 30.96
100m: 1:05.21
(34.25)
150m: 1:40.13
(34.92)
200m: 2:14.55
(34.42)
3 Jasmin Haaning 2007 Skive Svømmeklub Poseidon +0.73 2:16.21 +3.30
50m: 31.86
100m: 1:06.80
(34.94)
150m: 1:42.09
(35.29)
200m: 2:16.21
(34.12)
4 Line Knudsen 2005 Silkeborg Svømmeklub +0.77 2:17.86 +4.95
50m: 32.13
100m: 1:07.32
(35.19)
150m: 1:42.32
(35.00)
200m: 2:17.86
(35.54)
5 Ingrid Kirk Elkjær 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.68 2:20.55 +7.64
50m: 32.77
100m: 1:08.43
(35.66)
150m: 1:45.00
(36.57)
200m: 2:20.55
(35.55)
6 Andrea Kramer Liboriussen 2007 Holstebro Svømme Club +0.76 2:22.99 +10.08
50m: 32.06
100m: 1:07.85
(35.79)
150m: 1:45.62
(37.77)
200m: 2:22.99
(37.37)
7 Signe Marie Hornbek 2006 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.75 2:28.71 +15.80
50m: 33.94
100m: 1:11.33
(37.39)
150m: 1:50.45
(39.12)
200m: 2:28.71
(38.26)
8 Alberte Martiny Sørensen 2007 Viborg Svømme Klub +0.87 2:29.04 +16.13
50m: 33.39
100m: 1:10.73
(37.34)
150m: 1:49.39
(38.66)
200m: 2:29.04
(39.65)
9 Mathilde Kongsgaard Jakobse 2007 Holstebro Svømme Club +0.72 2:32.60 +19.69
50m: 34.21
100m: 1:12.55
(38.34)
150m: 1:53.13
(40.58)
200m: 2:32.60
(39.47)
10 Rikke Andresen 2007 Skive Svømmeklub Poseidon +0.78 2:36.87 +23.96
50m: 34.87
100m: 1:14.64
(39.77)
150m: 1:56.33
(41.69)
200m: 2:36.87
(40.54)
11 Ida Frøsig Stengaard 2002 Grenaa Svømmeklub +0.62 2:45.08 +32.17
50m: 35.87
100m: 1:16.94
(41.07)
150m: 2:00.17
(43.23)
200m: 2:45.08
(44.91)
12 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub +1.00 2:51.55 +38.64
50m: 40.97
100m: 1:25.22
(44.25)
150m: 2:09.59
(44.37)
200m: 2:51.55
(41.96)
13 Freja Gram Henningsen 2006 Skanderborg Svømmeklub +0.89 2:53.37 +40.46
50m: 39.68
100m: 1:22.93
(43.25)
150m: 2:09.36
(46.43)
200m: 2:53.37
(44.01)
14 Liv Holst Andersen 2007 TST Svømning +0.83 2:55.30 +42.39
50m: 38.35
100m: 1:23.94
(45.59)
150m: 2:11.55
(47.61)
200m: 2:55.30
(43.75)
15 Filippa Fiskaali 2007 TST Svømning +0.80 3:00.49 +47.58
50m: 39.82
100m: 1:24.37
(44.55)
150m: 2:14.13
(49.76)
200m: 3:00.49
(46.36)
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04
28-10-2022 20:54.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Holstebro Svømme Club

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner