Tulokset Nääs-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
08 10 2022 - 08 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Pool R |
26.47 |
|
|
Andrei Tuomola |
|
|
|
12.12.2019 |
|
|
|
|
SM-raja |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angelo Kippola |
2012 |
Uinti Tampere |
|
177 |
44.89 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aku Kokkonen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
104 |
53.67 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.43 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
|
103 |
53.83 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.60 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Vahila |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.93 |
92 |
55.85 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.04 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rami Kolehmainen |
2012 |
Uinti Tampere |
|
75 |
59.70 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jooa Tieaho |
2013 |
Nokian Pyry |
|
60 |
1:04.36 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väinö Lehtelä |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
58 |
1:05.17 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
56 |
1:05.65 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 13.01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 12-14 vuotiaat - Final |
|
|
Pool R |
26.47 |
|
|
Andrei Tuomola |
|
|
|
12.12.2019 |
|
|
|
|
SM-raja |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sakari Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
299 |
37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
289 |
38.18 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
221 |
41.76 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
|
215 |
42.12 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiril Lopusiev |
2010 |
Uinti Tampere |
|
199 |
43.19 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
193 |
43.68 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
190 |
43.90 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
169 |
45.63 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.18 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
166 |
45.90 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.43 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
165 |
45.97 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.48 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toivo Huilla |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
137 |
48.97 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
|
136 |
48.99 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(-12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
125 |
50.42 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.72 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.61 |
120 |
51.09 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(-13.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juho Heino |
2010 |
Uinti Tampere |
|
110 |
52.68 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikko Pelkonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.81 |
103 |
53.84 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.58 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Aaltonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Mikael Rantaoja |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 13.01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Pool R |
26.47 |
|
|
Andrei Tuomola |
|
|
|
12.12.2019 |
|
|
|
|
SM-raja |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Atte Lindholm |
2001 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
634 |
29.39 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
627 |
29.49 |
+0.10 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sakari Korri |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
619 |
29.62 |
+0.23 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
605 |
29.84 |
+0.45 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reko Patinen |
1998 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
554 |
30.73 |
+1.34 |
|
SM-raja |
|
|
|
|
6 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.56 |
531 |
31.18 |
+1.79 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.52 |
499 |
31.83 |
+2.44 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
490 |
32.02 |
+2.63 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
486 |
32.11 |
+2.72 |
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
467 |
32.53 |
+3.14 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
461 |
32.67 |
+3.28 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
454 |
32.85 |
+3.46 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.62 |
451 |
32.92 |
+3.53 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.50 |
425 |
33.58 |
+4.19 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.60 |
415 |
33.83 |
+4.44 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
414 |
33.86 |
+4.47 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
400 |
34.26 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.39 |
352 |
35.74 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
352 |
35.75 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
342 |
36.08 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
293 |
37.99 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rafael Mouna |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
264 |
39.34 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Patrick Tiihonen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.86 |
235 |
40.87 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aukusti Paakkala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
66 |
1:02.27 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 8.10.2022 13.01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 13.01.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|