Results for Regionsstævne (Børn) Sjælland Syd 2022 - Stevns
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
229 |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
193 |
37.61 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
172 |
39.09 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
169 |
39.30 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
158 |
40.17 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
157 |
40.27 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
146 |
41.27 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
140 |
41.85 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
134 |
42.50 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
116 |
44.49 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
116 |
44.52 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
114 |
44.73 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
93 |
47.90 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
79 |
50.57 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
78 |
50.78 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
Bryst tag ved afslutning |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:05:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
384 |
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
349 |
30.88 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
246 |
34.70 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
226 |
35.66 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
226 |
35.69 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
218 |
36.10 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
214 |
36.33 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
194 |
37.53 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
189 |
37.86 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
182 |
38.32 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
168 |
39.40 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
136 |
42.22 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
Brysttage ved afslutning |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:05:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:05.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|