Results for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag 30. oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4x50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SIGMA Piger |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
+0.67 |
28.35 |
|
|
|
|
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
+0.45 |
29.24 |
|
|
|
|
57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
+0.47 |
30.22 |
|
|
|
|
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
+0.17 |
29.65 |
|
|
|
|
1:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herlev Girls |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
1:57.98 |
+0.52 |
|
|
|
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
0982BK |
+0.74 |
29.08 |
|
|
|
|
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
+0.25 |
29.02 |
|
|
|
|
58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
+0.51 |
30.31 |
|
|
|
|
1:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Mainz |
2009 |
0916BH |
+0.27 |
29.57 |
|
|
|
|
1:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søllerød Sharks |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.10 |
+2.64 |
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
+0.67 |
28.90 |
|
|
|
|
28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
+0.30 |
29.02 |
|
|
|
|
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
+0.32 |
29.54 |
|
|
|
|
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
1046AF |
+0.31 |
32.64 |
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gentofte Piger 1 |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:00.55 |
+3.09 |
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
+0.79 |
29.64 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
+0.16 |
30.95 |
|
|
|
|
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
+0.34 |
30.32 |
|
|
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
+0.21 |
29.64 |
|
|
|
|
2:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
LSK I |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.88 |
+4.42 |
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
+0.81 |
29.87 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
+0.33 |
31.13 |
|
|
|
|
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
+0.27 |
30.59 |
|
|
|
|
1:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
+0.44 |
30.29 |
|
|
|
|
2:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gentofte Piger 2 |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:03.18 |
+5.72 |
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
+0.76 |
30.67 |
|
|
|
|
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
-0.02 |
31.55 |
|
|
|
|
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
1022AE |
+0.04 |
30.74 |
|
|
|
|
1:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
+0.17 |
30.22 |
|
|
|
|
2:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
LSK II |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.24 |
+7.78 |
|
|
|
|
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
+0.72 |
31.76 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
|
30.71 |
|
|
|
|
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
+0.63 |
31.44 |
|
|
|
|
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
|
31.33 |
|
|
|
|
2:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GSC Piger 1 |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.77 |
+8.31 |
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
+0.71 |
28.84 |
|
|
|
|
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.64 |
31.46 |
|
|
|
|
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.61 |
32.95 |
|
|
|
|
1:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
+0.52 |
32.52 |
|
|
|
|
2:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SIGMA Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:06.78 |
+9.32 |
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
+0.61 |
31.04 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
+0.39 |
32.54 |
|
|
|
|
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
+0.39 |
31.81 |
|
|
|
|
1:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
+0.33 |
31.39 |
|
|
|
|
2:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikssund piger |
14 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.16 |
+12.70 |
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
+0.80 |
32.53 |
|
|
|
|
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
1006AG |
+0.74 |
34.55 |
|
|
|
|
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Kunak |
2010 |
1012AH |
+0.49 |
31.83 |
|
|
|
|
1:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
0938AI |
+0.63 |
31.25 |
|
|
|
|
2:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gentofte Piger 3 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:14.79 |
+17.33 |
|
|
|
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
1098AD |
+0.83 |
32.45 |
|
|
|
|
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
1072AE |
|
34.45 |
|
|
|
|
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holly W. Takla |
2010 |
1026AK |
+0.47 |
35.38 |
|
|
|
|
1:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
1002AE |
+0.57 |
32.51 |
|
|
|
|
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
LSK III |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:21.43 |
+23.97 |
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
+0.74 |
35.15 |
|
|
|
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
+0.20 |
33.57 |
|
|
|
|
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
+0.26 |
37.02 |
|
|
|
|
1:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
+0.25 |
35.69 |
|
|
|
|
2:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Søllerød Sharks 2 |
14 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.74 |
+26.28 |
|
|
|
|
Mathilde Milter Dyhr Vestergaard |
2009 |
0984BF |
+0.73 |
34.73 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Kirkeskov-Frederiksen |
2010 |
1080AH |
+0.35 |
34.44 |
|
|
|
|
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
1040AO |
+0.86 |
36.05 |
|
|
|
|
1:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Kirstine Holst |
2010 |
1084AH |
|
38.52 |
|
|
|
|
2:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:47:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:55.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|