Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 30. oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer Herrer 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
471 |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
459 |
30.47 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
426 |
31.24 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.71 |
375 |
32.58 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
352 |
33.28 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.58 |
336 |
33.81 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
330 |
33.99 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
327 |
34.12 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.73 |
318 |
34.43 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
317 |
34.47 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.56 |
307 |
34.82 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.54 |
295 |
35.28 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.27 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.87 |
284 |
35.75 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niels Andreasen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.59 |
283 |
35.79 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.79 |
251 |
37.27 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:08:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:16.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|