Results for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag 30. oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer Damer 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
478 |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
459 |
34.32 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
443 |
34.72 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
396 |
36.03 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
365 |
37.05 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Lai Byberg |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.79 |
341 |
37.90 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.83 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
331 |
38.27 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
323 |
38.58 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
276 |
40.67 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(-18.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:07:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:13.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|