Results for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag 30. oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer Herrer 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
520 |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
495 |
1:08.06 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
476 |
1:08.93 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.36 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.66 |
471 |
1:09.17 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.60 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.52 |
435 |
1:11.06 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.70 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.86 |
434 |
1:11.11 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
431 |
1:11.26 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.56 |
430 |
1:11.32 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.52 |
420 |
1:11.89 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.75 |
414 |
1:12.24 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.82 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.74 |
408 |
1:12.57 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.50 |
403 |
1:12.85 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
402 |
1:12.96 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.68 |
396 |
1:13.27 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
385 |
1:13.98 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
385 |
1:14.02 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
384 |
1:14.05 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
382 |
1:14.19 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
374 |
1:14.68 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.62 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
370 |
1:14.99 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
362 |
1:15.50 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.73 |
355 |
1:15.99 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.52 |
354 |
1:16.07 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
340 |
1:17.09 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.68 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
330 |
1:17.89 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
322 |
1:18.54 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.64 |
319 |
1:18.81 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.60 |
308 |
1:19.66 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
299 |
1:20.48 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.84 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.89 |
298 |
1:20.58 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.50 |
297 |
1:20.63 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.57 |
287 |
1:21.60 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.67 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victor Kühl |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.60 |
279 |
1:22.37 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
246 |
1:25.91 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:54:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer Herrer 2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
752 |
59.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.78 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
690 |
1:00.94 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.72 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.79 |
601 |
1:03.80 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.12 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
597 |
1:03.93 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
557 |
1:05.43 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
537 |
1:06.22 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
528 |
1:06.61 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
517 |
1:07.07 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
512 |
1:07.27 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.77 |
509 |
1:07.41 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
509 |
1:07.44 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.64 |
508 |
1:07.48 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.79 |
501 |
1:07.78 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.65 |
482 |
1:08.65 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
477 |
1:08.91 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.42 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
470 |
1:09.24 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.15 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
464 |
1:09.55 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
463 |
1:09.59 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
457 |
1:09.88 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.56 |
449 |
1:10.31 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
443 |
1:10.60 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.73 |
437 |
1:10.96 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
427 |
1:11.49 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.78 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.75 |
425 |
1:11.60 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
422 |
1:11.77 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
395 |
1:13.36 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.96 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
392 |
1:13.56 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.51 |
377 |
1:14.50 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
377 |
1:14.52 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
352 |
1:16.21 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.76 |
338 |
1:17.27 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
299 |
1:20.53 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende under løbet |
|
|
|
|
- |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:54:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:09.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|