Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Syd 2022 - Næstved
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 29 oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
555 |
2:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.13 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
463 |
2:34.77 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.89 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
453 |
2:35.96 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.72 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
435 |
2:38.03 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.86 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
418 |
2:40.19 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.25 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
390 |
2:43.90 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.83 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
377 |
2:45.83 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.10 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
376 |
2:45.95 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.28 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
361 |
2:48.20 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.89 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
359 |
2:48.56 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.15 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
350 |
2:49.84 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.74 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
338 |
2:51.91 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.55 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
2:52.00 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.14 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
318 |
2:55.42 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.65 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
626 |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.96 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
624 |
2:20.15 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.21 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
551 |
2:26.11 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.68 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
545 |
2:26.58 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
491 |
2:31.79 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.46 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
477 |
2:33.29 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.07 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
465 |
2:34.58 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.20 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
449 |
2:36.34 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.68 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
444 |
2:36.95 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.52 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
437 |
2:37.80 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.07 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
429 |
2:38.84 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.11 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 15:04.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|