Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Syd 2022 - Næstved
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 29 oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
491 |
1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
471 |
1:17.56 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
457 |
1:18.34 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
418 |
1:20.69 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
417 |
1:20.73 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
407 |
1:21.39 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
404 |
1:21.61 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
401 |
1:21.80 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.59 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
379 |
1:23.34 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
373 |
1:23.77 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
370 |
1:24.03 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
363 |
1:24.55 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.22 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
346 |
1:25.92 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.75 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
339 |
1:26.48 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.65 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
339 |
1:26.55 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.58 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
326 |
1:27.61 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
312 |
1:28.98 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
311 |
1:29.02 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.48 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
311 |
1:29.04 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
300 |
1:30.09 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.22 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
292 |
1:30.95 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.51 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
279 |
1:32.27 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.81 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
616 |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
594 |
1:11.77 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
531 |
1:14.50 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
530 |
1:14.56 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
524 |
1:14.82 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.61 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
507 |
1:15.67 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
488 |
1:16.65 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
467 |
1:17.75 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
464 |
1:17.92 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
459 |
1:18.21 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
451 |
1:18.69 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
440 |
1:19.31 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
436 |
1:19.57 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.63 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
1:20.86 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
404 |
1:21.61 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
394 |
1:22.28 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
389 |
1:22.64 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
383 |
1:23.09 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
|
374 |
1:23.72 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
367 |
1:24.26 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
360 |
1:24.79 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.81 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:12.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|