2024-04-25   12:47:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Køge Open 2022 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

fredag

Document
Resultater
Køge Open 2022
Placering: Køge Svømmeland Arrangør Køge svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 25. nov  2022 to 27. nov  2022
Løb 2, 100m Medley Herrer 16-99 år - Indledende
KO rekord 57.43 Køge svømmeland 01-01-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Joakim Grøn-Henriksen 2004 Ringsted Svømme Klub 532 1:00.81 Q
Entry time: 59.82 (+0.99)
50m: 28.45
100m: 1:00.81
(32.36)
2 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening 525 1:01.05 +0.24 Q
Entry time: 1:00.45 (+0.60)
50m: 28.95
100m: 1:01.05
(32.10)
3 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 518 1:01.34 +0.53 Q
Entry time: 1:01.21 (+0.13)
50m: 28.46
100m: 1:01.34
(32.88)
4 Peter Vinge-Maigaard 2003 Svømmeklubben MK31 510 1:01.68 +0.87 Q
Entry time: 1:03.53 (-1.85)
50m: 28.88
100m: 1:01.68
(32.80)
5 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Svømmeklubben MK31 503 1:01.93 +1.12 Q
Entry time: 1:01.97 (-0.04)
50m: 29.96
100m: 1:01.93
(31.97)
6 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub 502 1:01.97 +1.16 Q
Entry time: 1:01.91 (+0.06)
50m: 28.67
100m: 1:01.97
(33.30)
7 Storm Melgaard 2007 Køge Svømmeklub 480 1:02.91 +2.10
Entry time: 1:03.69 (-0.78)
50m: 28.62
100m: 1:02.91
(34.29)
8 Oscar Vinge-Maigaard 2007 Vallensbæk IF Af 1939 479 1:02.98 +2.17
Entry time: 1:03.46 (-0.48)
50m: 29.27
100m: 1:02.98
(33.71)
9 Christian Søe Jepsen 2005 Svøm Slagelse Korsør 457 1:03.96 +3.15
Entry time: 1:04.58 (-0.62)
50m: 30.29
100m: 1:03.96
(33.67)
10 Emil Isaksen 2005 Roskilde Svømning 455 1:04.05 +3.24
Entry time: 1:03.34 (+0.71)
50m: 28.80
100m: 1:04.05
(35.25)
11 Rasmus Capion 2005 Vordingborg Svømme Klub 448 1:04.37 +3.56
Entry time: 1:04.98 (-0.61)
50m: 29.16
100m: 1:04.37
(35.21)
12 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 445 1:04.50 +3.69
Entry time: 1:04.10 (+0.40)
50m: 29.70
100m: 1:04.50
(34.80)
13 Marinus Leisvig 2007 Vallensbæk IF Af 1939 445 1:04.53 +3.72
Entry time: 1:05.59 (-1.06)
50m: 29.76
100m: 1:04.53
(34.77)
14 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen 430 1:05.24 +4.43
Entry time: 1:06.30 (-1.06)
50m: 30.28
100m: 1:05.24
(34.96)
15 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 426 1:05.45 +4.64
Entry time: 1:07.62 (-2.17)
50m: 30.10
100m: 1:05.45
(35.35)
16 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub 421 1:05.73 +4.92
Entry time: 1:08.22 (-2.49)
50m: 30.66
100m: 1:05.73
(35.07)
17 Emre Emil Tømmerby Kiliç 2004 Ringsted Svømme Klub 416 1:06.00 +5.19
Entry time: 1:05.14 (+0.86)
50m: 30.32
100m: 1:06.00
(35.68)
18 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen 413 1:06.13 +5.32
Entry time: 1:05.97 (+0.16)
50m: 30.48
100m: 1:06.13
(35.65)
19 William Larsen 2006 Vordingborg Svømme Klub 392 1:07.31 +6.50
Entry time: 1:07.86 (-0.55)
50m: 32.38
100m: 1:07.31
(34.93)
20 Calvin Christian Axen 2006 Køge Svømmeklub 390 1:07.40 +6.59
Entry time: 1:08.07 (-0.67)
50m: 31.25
100m: 1:07.40
(36.15)
21 Sebastian Bruun Ibsen 2007 Roskilde Svømning 379 1:08.09 +7.28
Entry time: 1:08.79 (-0.70)
50m: 31.75
100m: 1:08.09
(36.34)
22 Christoffer Bo Andersen 2007 Roskilde Svømning 377 1:08.20 +7.39
Entry time: 1:09.16 (-0.96)
50m: 31.13
100m: 1:08.20
(37.07)
23 Carl Gustav Christensen 2007 Køge Svømmeklub 366 1:08.86 +8.05
Entry time: 1:10.10 (-1.24)
50m: 32.90
100m: 1:08.86
(35.96)
24 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 349 1:09.96 +9.15
Entry time: 1:11.17 (-1.21)
50m: 34.13
100m: 1:09.96
(35.83)
25 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen 341 1:10.51 +9.70
Entry time: 1:08.72 (+1.79)
50m: 31.77
100m: 1:10.51
(38.74)
26 William Ammitzbøll 2006 Roskilde Svømning 326 1:11.55 +10.74
Entry time: 1:13.84 (-2.29)
50m: 32.94
100m: 1:11.55
(38.61)
27 Frederik Nymann 2007 Holbæk Svømme Klub 322 1:11.89 +11.08
Entry time: 1:18.86 (-6.97)
50m: 33.66
100m: 1:11.89
(38.23)
28 Jonathan Rasmussen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 309 1:12.82 +12.01
Entry time: 1:16.61 (-3.79)
50m: 33.05
100m: 1:12.82
(39.77)
29 Mads Borch 2006 Roskilde Svømning 232 1:20.11 +19.30
Entry time: 1:18.03 (+2.08)
50m: 38.06
100m: 1:20.11
(42.05)
- Frederik Schmidt Johansen 2002 Svøm Slagelse Korsør DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Frederik Taubert Løgager 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Rasmus Hatting Petersen 2002 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Asbjørn Brandt-Lassen 2006 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 25-11-2022 17:57:13
Løb 2, 100m Medley Herrer 14-15 år - Indledende
KO rekord 57.43 Køge svømmeland 01-01-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Møller-Ern 2008 Vallensbæk IF Af 1939 469 1:03.39 Q
Entry time: 1:03.34 (+0.05)
50m: 29.47
100m: 1:03.39
(33.92)
2 Emil Mandsberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 420 1:05.80 +2.41 Q
Entry time: 1:05.16 (+0.64)
50m: 30.51
100m: 1:05.80
(35.29)
3 Fróði Hansen 2008 Fuglafjarðar Svimjifelag 402 1:06.75 +3.36 Q
Entry time: 1:10.43 (-3.68)
50m: 31.74
100m: 1:06.75
(35.01)
4 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub 385 1:07.73 +4.34 Q
Entry time: 1:07.24 (+0.49)
50m: 31.41
100m: 1:07.73
(36.32)
5 Bárður Ólavsson 2008 Fuglafjarðar Svimjifelag 381 1:07.96 +4.57 Q
Entry time: 1:12.83 (-4.87)
50m: 32.07
100m: 1:07.96
(35.89)
6 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 380 1:08.01 +4.62 Q
Entry time: 1:09.50 (-1.49)
50m: 32.79
100m: 1:08.01
(35.22)
7 Tobias Møller-Munkøe 2008 Roskilde Svømning 376 1:08.27 +4.88
Entry time: 1:07.48 (+0.79)
50m: 30.64
100m: 1:08.27
(37.63)
8 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 368 1:08.72 +5.33
Entry time: 1:10.41 (-1.69)
50m: 31.53
100m: 1:08.72
(37.19)
9 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 361 1:09.20 +5.81
Entry time: 1:09.56 (-0.36)
50m: 32.03
100m: 1:09.20
(37.17)
10 Frederik Verner Pedersen 2008 Holbæk Svømme Klub 360 1:09.24 +5.85
Entry time: 1:14.23 (-4.99)
50m: 30.93
100m: 1:09.24
(38.31)
11 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 358 1:09.37 +5.98
Entry time: 1:10.08 (-0.71)
50m: 33.91
100m: 1:09.37
(35.46)
12 Kristoffer Fjeldsted 2008 Køge Svømmeklub 348 1:10.02 +6.63
Entry time: 1:09.58 (+0.44)
50m: 33.61
100m: 1:10.02
(36.41)
13 Holger Larsen 2008 Svømmeklubben MK31 331 1:11.21 +7.82
Entry time: 1:12.37 (-1.16)
50m: 32.57
100m: 1:11.21
(38.64)
14 Pelle Chr. Severinsen 2008 Køge Svømmeklub 328 1:11.41 +8.02
Entry time: 1:12.45 (-1.04)
50m: 33.37
100m: 1:11.41
(38.04)
15 Frederik Kindberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 313 1:12.56 +9.17
Entry time: 1:14.10 (-1.54)
50m: 33.42
100m: 1:12.56
(39.14)
=16 Jeppe Bruun-Møller 2009 Hørsholm Svømmeforening 306 1:13.09 +9.70
Entry time: 1:13.27 (-0.18)
50m: 33.79
100m: 1:13.09
(39.30)
=16 August Ibsen 2008 Vallensbæk IF Af 1939 306 1:13.09 +9.70
Entry time: 1:12.50 (+0.59)
50m: 33.15
100m: 1:13.09
(39.94)
18 Rasmus Helmark 2008 GTI - Ishøj 303 1:13.36 +9.97
Entry time: 1:15.17 (-1.81)
50m: 35.01
100m: 1:13.36
(38.35)
19 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning 300 1:13.55 +10.16
Entry time: 1:12.24 (+1.31)
50m: 34.72
100m: 1:13.55
(38.83)
20 Frederik Vedtofte 2009 Køge Svømmeklub 295 1:14.00 +10.61
Entry time: 1:19.32 (-5.32)
50m: 34.91
100m: 1:14.00
(39.09)
21 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 292 1:14.27 +10.88
Entry time: 1:16.35 (-2.08)
50m: 35.89
100m: 1:14.27
(38.38)
22 Anders Jensen 2008 Holbæk Svømme Klub 286 1:14.79 +11.40
Entry time: 1:37.94 (-23.15)
50m: 35.11
100m: 1:14.79
(39.68)
23 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen 282 1:15.09 +11.70
Entry time: 1:25.81 (-10.72)
50m: 35.06
100m: 1:15.09
(40.03)
24 Emil Franck Kastrup 2009 Svømmeklubben MK31 281 1:15.18 +11.79
Entry time: 1:13.65 (+1.53)
50m: 35.14
100m: 1:15.18
(40.04)
25 Oliver Christensen 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup 262 1:16.99 +13.60
Entry time: 1:19.00 (-2.01)
50m: 38.31
100m: 1:16.99
(38.68)
26 Oscar Løwe Markvardsen 2009 Holbæk Svømme Klub 260 1:17.20 +13.81
Entry time: 1:30.40 (-13.20)
50m: 36.01
100m: 1:17.20
(41.19)
27 David-Mihai Adamescu Radian 2009 Simklubben Laxen 253 1:17.91 +14.52
Entry time: 1:26.21 (-8.30)
50m: 36.55
100m: 1:17.91
(41.36)
28 Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen 252 1:18.00 +14.61
Entry time: 1:21.82 (-3.82)
50m: 38.42
100m: 1:18.00
(39.58)
29 Melvin Lindell 2009 Simklubben Laxen 244 1:18.86 +15.47
Entry time: 1:23.18 (-4.32)
50m: 38.17
100m: 1:18.86
(40.69)
30 Mikkel Prüsse-Olsen 2009 Svøm Slagelse Korsør 242 1:19.05 +15.66
Entry time: 1:21.91 (-2.86)
50m: 37.17
100m: 1:19.05
(41.88)
31 Elias Elborg Johannessen 2009 Køge Svømmeklub 241 1:19.14 +15.75
Entry time: 1:17.15 (+1.99)
50m: 37.14
100m: 1:19.14
(42.00)
32 Robert Nordby 2009 Hørsholm Svømmeforening 241 1:19.16 +15.77
Entry time: 1:19.66 (-0.50)
50m: 38.43
100m: 1:19.16
(40.73)
33 Thias Roland Zimling 2009 Svømmeklubben MK31 239 1:19.36 +15.97
Entry time: 1:20.86 (-1.50)
50m: 36.48
100m: 1:19.36
(42.88)
34 Christian Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 237 1:19.54 +16.15
Entry time: 1:20.63 (-1.09)
50m: 37.85
100m: 1:19.54
(41.69)
35 Kalle Grydgaard 2009 Vallensbæk IF Af 1939 237 1:19.61 +16.22
Entry time: 1:17.61 (+2.00)
50m: 36.49
100m: 1:19.61
(43.12)
36 Jonas Szipli Pedersen 2009 GTI - Greve 227 1:20.76 +17.37
Entry time: 1:29.76 (-9.00)
50m: 37.49
100m: 1:20.76
(43.27)
37 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 218 1:21.77 +18.38
Entry time: 1:27.91 (-6.14)
50m: 39.89
100m: 1:21.77
(41.88)
38 Viktor Forsberg Funkquist 2009 Simklubben Laxen 197 1:24.64 +21.25
Entry time: 1:31.99 (-7.35)
50m: 40.09
100m: 1:24.64
(44.55)
39 Alexander Bagge 2009 Simklubben Laxen 186 1:26.22 +22.83
Entry time: 1:33.49 (-7.27)
50m: 40.56
100m: 1:26.22
(45.66)
40 Sigurd Haakansson 2009 Hvidovre Svømmeklub 184 1:26.63 +23.24
Entry time: 1:30.92 (-4.29)
50m: 39.17
100m: 1:26.63
(47.46)
41 David Sørensen 2009 Ringsted Svømme Klub 132 1:36.67 +33.28
Entry time: 1:43.38 (-6.71)
50m: 44.04
100m: 1:36.67
(52.63)
- Wiliam Kabat 2008 Ringsted Svømme Klub DSQ
SW 7.4 Hoved bryder ikke overfladen under hvert fulde svømmetag
- Elias Foss Larsen 2008 Ringsted Svømme Klub DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt
- Aksel Siggaard Bengtsen 2009 Svøm Slagelse Korsør DNS
- Mathias Klint Craven 2008 Holbæk Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 25-11-2022 17:57:13
25-11-2022 18:24.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Køge Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner