Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
437 |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
280 |
38.62 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
178 |
44.88 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
411 |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
364 |
35.37 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
352 |
35.76 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
306 |
37.48 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
296 |
37.88 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
293 |
38.01 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
291 |
38.09 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
248 |
40.18 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karen Margrethe Ringberg Mo |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
189 |
44.02 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
165 |
46.05 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
268 |
39.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
255 |
39.80 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
253 |
39.93 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
250 |
40.09 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
235 |
40.92 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
222 |
41.71 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.59 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
216 |
42.11 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
208 |
42.60 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
184 |
44.35 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
134 |
49.36 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.76 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
149 |
47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
128 |
50.14 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
101 |
54.20 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
66 |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:37.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|