2024-04-17   23:55:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Gant ÅSK Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Results
Gant ÅSK Games
Place: Impivaaran uimahalli Organizer: Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 25m Competition Date: Oct 8, 2022 to Oct 8, 2022
Event 8, N, T15 200m selkäuinti T15 ja nuoremmat - Final
Sponsor: Muovitech Finland Oy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.65 588 2:21.94 IKM15
50m: 32.66
100m: 1:08.04
(35.38)
150m: 1:45.05
(37.01)
200m: 2:21.94
(36.89)
2 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.82 484 2:31.47 +9.53 IKM13
50m: 35.53
100m: 1:14.06
(38.53)
150m: 1:52.99
(38.93)
200m: 2:31.47
(38.48)
3 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat +0.82 482 2:31.61 +9.67 IKM13
50m: 35.36
100m: 1:14.81
(39.45)
150m: 1:53.59
(38.78)
200m: 2:31.61
(38.02)
4 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.73 474 2:32.47 +10.53
50m: 34.01
100m: 1:11.77
(37.76)
150m: 1:52.74
(40.97)
200m: 2:32.47
(39.73)
5 Susanna Ilina 2010 Cetus Espoo +0.71 465 2:33.48 +11.54
50m: 35.95
100m: 1:15.40
(39.45)
150m: 1:55.27
(39.87)
200m: 2:33.48
(38.21)
6 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.64 462 2:33.75 +11.81 IKM15
50m: 34.72
100m: 1:14.09
(39.37)
150m: 1:54.47
(40.38)
200m: 2:33.75
(39.28)
7 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.57 432 2:37.29 +15.35
50m: 35.40
100m: 1:15.55
(40.15)
150m: 1:56.80
(41.25)
200m: 2:37.29
(40.49)
8 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo +0.77 405 2:40.64 +18.70
50m: 36.47
100m: 1:17.12
(40.65)
150m: 1:59.75
(42.63)
200m: 2:40.64
(40.89)
9 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.62 398 2:41.62 +19.68
50m: 37.97
100m: 1:20.22
(42.25)
150m: 2:02.72
(42.50)
200m: 2:41.62
(38.90)
10 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.73 395 2:42.03 +20.09
50m: 38.70
100m: 1:20.21
(41.51)
150m: 2:02.08
(41.87)
200m: 2:42.03
(39.95)
11 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat +0.82 385 2:43.46 +21.52
50m: 39.31
100m: 1:20.55
(41.24)
150m: 2:02.45
(41.90)
200m: 2:43.46
(41.01)
12 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb +0.79 377 2:44.62 +22.68
50m: 39.26
100m: 1:21.03
(41.77)
150m: 2:03.19
(42.16)
200m: 2:44.62
(41.43)
13 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo +0.78 366 2:46.24 +24.30
50m: 38.44
100m: 1:20.52
(42.08)
150m: 2:03.58
(43.06)
200m: 2:46.24
(42.66)
14 Venni Niemi 2009 Nurmijärven Uinti +0.73 350 2:48.72 +26.78
50m: 39.93
100m: 1:22.22
(42.29)
150m: 2:06.03
(43.81)
200m: 2:48.72
(42.69)
15 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.82 347 2:49.19 +27.25
50m: 39.18
100m: 1:21.85
(42.67)
150m: 2:06.15
(44.30)
200m: 2:49.19
(43.04)
16 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.76 346 2:49.38 +27.44
50m: 41.19
100m: 1:25.40
(44.21)
150m: 2:07.74
(42.34)
200m: 2:49.38
(41.64)
17 Jade Vanhala 2010 Cetus Espoo +0.77 340 2:50.40 +28.46
50m: 40.62
100m: 1:24.81
(44.19)
150m: 2:09.00
(44.19)
200m: 2:50.40
(41.40)
18 Hilla Pajula 2009 Raision Urheilijat +0.61 337 2:50.87 +28.93
50m: 40.32
100m: 1:23.57
(43.25)
150m: 2:07.37
(43.80)
200m: 2:50.87
(43.50)
19 Venla Pentikäinen 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.70 327 2:52.63 +30.69
50m: 39.32
100m: 1:23.17
(43.85)
150m: 2:08.40
(45.23)
200m: 2:52.63
(44.23)
20 Sofia Huttunen 2010 Åbo Simklubb +0.74 316 2:54.59 +32.65
50m: 42.69
100m: 1:28.11
(45.42)
150m: 2:12.44
(44.33)
200m: 2:54.59
(42.15)
21 Helmi Illukka 2010 Cetus Espoo +0.69 316 2:54.61 +32.67
50m: 42.17
100m: 1:26.80
(44.63)
150m: 2:12.55
(45.75)
200m: 2:54.61
(42.06)
22 Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat +0.78 312 2:55.19 +33.25
50m: 41.35
100m: 1:25.35
(44.00)
150m: 2:10.73
(45.38)
200m: 2:55.19
(44.46)
23 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo +0.85 305 2:56.61 +34.67
50m: 41.40
100m: 1:26.93
(45.53)
150m: 2:12.72
(45.79)
200m: 2:56.61
(43.89)
24 Kia Kallio 2009 Cetus Espoo +0.87 287 3:00.11 +38.17
50m: 43.61
100m: 1:31.32
(47.71)
150m: 2:18.15
(46.83)
200m: 3:00.11
(41.96)
25 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.76 287 3:00.19 +38.25
50m: 42.30
100m: 1:28.36
(46.06)
150m: 2:15.46
(47.10)
200m: 3:00.19
(44.73)
26 Saaga Vesterbacka 2010 Cetus Espoo +0.76 285 3:00.72 +38.78
50m: 43.50
100m: 1:30.12
(46.62)
150m: 2:16.59
(46.47)
200m: 3:00.72
(44.13)
27 Iitu Olbert 2010 Nurmijärven Uinti +0.88 277 3:02.28 +40.34
50m: 43.05
100m: 1:30.32
(47.27)
150m: 2:17.53
(47.21)
200m: 3:02.28
(44.75)
28 Isabel Oravainen 2010 Cetus Espoo +0.81 271 3:03.73 +41.79
50m: 43.73
100m: 1:30.97
(47.24)
150m: 2:18.46
(47.49)
200m: 3:03.73
(45.27)
29 Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo +0.80 267 3:04.61 +42.67
50m: 43.16
100m: 1:30.11
(46.95)
150m: 2:18.89
(48.78)
200m: 3:04.61
(45.72)
30 Ella Ääri 2011 Aurajoen Uinti Ry +0.63 266 3:04.86 +42.92
50m: 44.97
100m: 1:32.50
(47.53)
150m: 2:19.64
(47.14)
200m: 3:04.86
(45.22)
31 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.81 253 3:07.86 +45.92
50m: 42.72
100m: 1:30.95
(48.23)
150m: 2:20.15
(49.20)
200m: 3:07.86
(47.71)
32 Olivia Areva 2010 Salon Uimarit +0.75 218 3:17.35 +55.41
50m: 46.78
100m: 1:37.56
(50.78)
150m: 2:29.93
(52.37)
200m: 3:17.35
(47.42)
33 Kiira Rantanen 2010 Åbo Simklubb 218 3:17.36 +55.42
50m: 46.86
100m: 1:37.42
(50.56)
150m: 2:27.20
(49.78)
200m: 3:17.36
(50.16)
34 Olivia Vanne 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.81 201 3:22.87 +1:00.93
50m: 46.99
100m: 1:37.39
(50.40)
150m: 2:31.39
(54.00)
200m: 3:22.87
(51.48)
- Pihla Kapanen 2010 Aurajoen Uinti Ry DNS
Event official at: 8.10.2022 11.28.07
Event 8, N, T15 200m selkäuinti Naiset - Final
Sponsor: Muovitech Finland Oy
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vilma Leppähaara 2005 Turun Urheiluliitto +0.63 723 2:12.46 GP
50m: 30.17
100m: 1:02.60
(32.43)
150m: 1:36.96
(34.36)
200m: 2:12.46
(35.50)
2 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.65 609 2:20.30 +7.84
50m: 32.16
100m: 1:07.53
(35.37)
150m: 1:43.89
(36.36)
200m: 2:20.30
(36.41)
3 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.66 584 2:22.22 +9.76
50m: 33.30
100m: 1:08.52
(35.22)
150m: 1:45.51
(36.99)
200m: 2:22.22
(36.71)
4 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb +0.67 547 2:25.36 +12.90
50m: 33.46
100m: 1:09.27
(35.81)
150m: 1:47.15
(37.88)
200m: 2:25.36
(38.21)
5 Rita Heinonen 2006 Raision Urheilijat +0.63 537 2:26.26 +13.80
50m: 35.21
100m: 1:12.11
(36.90)
150m: 1:49.72
(37.61)
200m: 2:26.26
(36.54)
6 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat +0.68 515 2:28.33 +15.87 GP
50m: 33.49
100m: 1:11.17
(37.68)
150m: 1:49.72
(38.55)
200m: 2:28.33
(38.61)
7 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.74 505 2:29.34 +16.88
50m: 34.00
100m: 1:11.85
(37.85)
150m: 1:50.69
(38.84)
200m: 2:29.34
(38.65)
8 Sabina Rakhimova 2005 Raision Urheilijat +0.65 481 2:31.75 +19.29
50m: 35.66
100m: 1:13.99
(38.33)
150m: 1:53.04
(39.05)
200m: 2:31.75
(38.71)
Event official at: 8.10.2022 11.28.07
2022-10-08 11.28.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Åbo Simklubb

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner