2022-09-30   18:10:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arne Borg och TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 1, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap 1:08.80
50m: 30.63
100m: 1:08.80
(38.17)
2 Elin Javehed 2009 Täby Sim 1:09.65 +0.85
50m: 31.91
100m: 1:09.65
(37.74)
3 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap 1:10.79 +1.99
50m: 32.15
100m: 1:10.79
(38.64)
4 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni 1:11.93 +3.13
50m: 31.39
100m: 1:11.93
(40.54)
5 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening 1:13.25 +4.45
50m: 33.09
100m: 1:13.25
(40.16)
6 Lily Dymling 2009 Täby Sim 1:13.31 +4.51
50m: 33.88
100m: 1:13.31
(39.43)
7 Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap 1:13.45 +4.65
50m: 34.55
100m: 1:13.45
(38.90)
8 Ellen Franzén 2009 Täby Sim 1:14.31 +5.51
50m: 33.56
100m: 1:14.31
(40.75)
9 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 1:14.34 +5.54
50m: 34.50
100m: 1:14.34
(39.84)
10 vilma Holmer 2011 Södertörns Simsällskap 1:15.50 +6.70
50m: 35.00
100m: 1:15.50
(40.50)
11 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb 1:15.75 +6.95
50m: 34.87
100m: 1:15.75
(40.88)
12 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb 1:16.58 +7.78
50m: 34.36
100m: 1:16.58
(42.22)
13 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb 1:17.97 +9.17
50m: 36.72
100m: 1:17.97
(41.25)
14 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap 1:19.20 +10.40
50m: 35.90
100m: 1:19.20
(43.30)
15 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:19.23 +10.43
50m: 37.98
100m: 1:19.23
(41.25)
16 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap 1:20.61 +11.81
50m: 37.96
100m: 1:20.61
(42.65)
17 Maria Bebenek 2010 Täby Sim 1:20.82 +12.02
50m: 38.38
100m: 1:20.82
(42.44)
18 Alizia Ålund 2009 Tyresö Simsällskap 1:21.26 +12.46
50m: 35.49
100m: 1:21.26
(45.77)
19 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 1:21.64 +12.84
50m: 40.05
100m: 1:21.64
(41.59)
20 Havanna Borg 2010 Åkersberga Simsällskap 1:21.73 +12.93
50m: 38.66
100m: 1:21.73
(43.07)
21 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 1:21.99 +13.19
50m: 37.77
100m: 1:21.99
(44.22)
22 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 1:22.56 +13.76
50m: 40.01
100m: 1:22.56
(42.55)
Grenen officiell:  2022-09-25 10:06:20
2022-09-25 10:06:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 2, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:07.18
50m: 30.28
100m: 1:07.18
(36.90)
2 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:13.80 +6.62
50m: 34.14
100m: 1:13.80
(39.66)
3 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap 1:14.21 +7.03
50m: 35.28
100m: 1:14.21
(38.93)
4 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:15.57 +8.39
50m: 35.80
100m: 1:15.57
(39.77)
5 Arvid Larsson 2009 Täby Sim 1:15.87 +8.69
50m: 36.08
100m: 1:15.87
(39.79)
6 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 1:16.61 +9.43
50m: 34.69
100m: 1:16.61
(41.92)
7 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:17.62 +10.44
50m: 36.84
100m: 1:17.62
(40.78)
8 Luke Granlund 2009 Täby Sim 1:19.88 +12.70
50m: 36.66
100m: 1:19.88
(43.22)
9 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap 1:19.94 +12.76
50m: 36.61
100m: 1:19.94
(43.33)
10 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 1:19.96 +12.78
50m: 36.06
100m: 1:19.96
(43.90)
11 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap 1:20.20 +13.02
50m: 36.78
100m: 1:20.20
(43.42)
12 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap 1:23.09 +15.91
50m: 38.37
100m: 1:23.09
(44.72)
13 Max Alsen 2009 Täby Sim 1:23.20 +16.02
50m: 37.75
100m: 1:23.20
(45.45)
14 Noah Concilio Hansson 2010 Danderyd Simklubb 1:24.18 +17.00
50m: 38.51
100m: 1:24.18
(45.67)
15 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb 1:24.54 +17.36
50m: 37.65
100m: 1:24.54
(46.89)
16 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:25.26 +18.08
50m: 42.75
100m: 1:25.26
(42.51)
17 Elias Tsampazis 2011 Södertörns Simsällskap 1:25.64 +18.46
50m: 39.64
100m: 1:25.64
(46.00)
18 Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb 1:27.69 +20.51
50m: 41.80
100m: 1:27.69
(45.89)
19 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim 1:27.99 +20.81
50m: 39.78
100m: 1:27.99
(48.21)
20 Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap 1:30.03 +22.85
50m: 39.88
100m: 1:30.03
(50.15)
Grenen officiell:  2022-09-25 10:15:55
2022-09-25 10:15:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 3, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.15
50m: 31.72
100m: 1:09.15
(37.43)
2 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap 1:10.56 +1.41
50m: 30.99
100m: 1:10.56
(39.57)
3 Isabelle Sandström 2007 Skuru Idrottsklubb 1:11.98 +2.83
50m: 34.61
100m: 1:11.98
(37.37)
4 Emilia Rylander 2008 Täby Sim 1:13.08 +3.93
50m: 34.04
100m: 1:13.08
(39.04)
5 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 1:14.08 +4.93
50m: 33.51
100m: 1:14.08
(40.57)
6 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 1:14.50 +5.35
50m: 33.29
100m: 1:14.50
(41.21)
7 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap 1:14.69 +5.54
50m: 35.64
100m: 1:14.69
(39.05)
8 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap 1:14.99 +5.84
50m: 33.78
100m: 1:14.99
(41.21)
9 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.21 +6.06
50m: 33.38
100m: 1:15.21
(41.83)
10 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap 1:15.36 +6.21
50m: 33.79
100m: 1:15.36
(41.57)
11 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni 1:15.54 +6.39
50m: 34.08
100m: 1:15.54
(41.46)
12 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb 1:15.55 +6.40
50m: 34.67
100m: 1:15.55
(40.88)
13 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 1:15.56 +6.41
50m: 34.41
100m: 1:15.56
(41.15)
14 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.75 +6.60
50m: 34.01
100m: 1:15.75
(41.74)
15 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap 1:16.01 +6.86
50m: 33.54
100m: 1:16.01
(42.47)
16 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 1:16.53 +7.38
50m: 35.75
100m: 1:16.53
(40.78)
17 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb 1:16.67 +7.52
50m: 34.88
100m: 1:16.67
(41.79)
18 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb 1:16.71 +7.56
50m: 37.12
100m: 1:16.71
(39.59)
19 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 1:17.23 +8.08
50m: 35.72
100m: 1:17.23
(41.51)
20 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 1:18.07 +8.92
50m: 35.36
100m: 1:18.07
(42.71)
21 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 1:18.16 +9.01
50m: 37.09
100m: 1:18.16
(41.07)
22 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni 1:18.20 +9.05
50m: 36.20
100m: 1:18.20
(42.00)
23 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 1:19.50 +10.35
50m: 35.80
100m: 1:19.50
(43.70)
24 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:25.13 +15.98
50m: 39.76
100m: 1:25.13
(45.37)
Grenen officiell:  2022-09-25 10:21:22
2022-09-25 10:21:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 4, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap 435 1:04.99
50m: 30.80
100m: 1:04.99
(34.19)
2 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 434 1:05.07 +0.08
50m: 29.74
100m: 1:05.07
(35.33)
3 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap 399 1:06.91 +1.92
50m: 30.77
100m: 1:06.91
(36.14)
4 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 391 1:07.36 +2.37
50m: 31.22
100m: 1:07.36
(36.14)
5 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 379 1:08.05 +3.06
50m: 31.62
100m: 1:08.05
(36.43)
6 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 367 1:08.78 +3.79
50m: 31.32
100m: 1:08.78
(37.46)
7 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 361 1:09.18 +4.19
100m: 1:09.18
(1:09.18)
8 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap 335 1:10.95 +5.96
50m: 32.14
100m: 1:10.95
(38.81)
9 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni 323 1:11.79 +6.80
50m: 32.28
100m: 1:11.79
(39.51)
10 Arsenij Gojs 2007 Södertörns Simsällskap 316 1:12.33 +7.34
50m: 32.86
100m: 1:12.33
(39.47)
11 Isak Silebäck 2007 Tyresö Simsällskap 314 1:12.49 +7.50
50m: 32.60
100m: 1:12.49
(39.89)
12 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap 314 1:12.50 +7.51
50m: 34.93
100m: 1:12.50
(37.57)
13 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim 296 1:13.90 +8.91
50m: 34.15
100m: 1:13.90
(39.75)
14 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 294 1:14.09 +9.10
50m: 33.91
100m: 1:14.09
(40.18)
15 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 274 1:15.79 +10.80
50m: 34.15
100m: 1:15.79
(41.64)
16 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 270 1:16.22 +11.23
50m: 34.38
100m: 1:16.22
(41.84)
17 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim 264 1:16.79 +11.80
50m: 36.24
100m: 1:16.79
(40.55)
- Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-09-25 10:27:09
2022-09-25 10:44:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 5, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap 517 1:10.40
50m: 32.64
100m: 1:10.40
(37.76)
2 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim 507 1:10.85 +0.45
50m: 32.79
100m: 1:10.85
(38.06)
3 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap 502 1:11.09 +0.69
50m: 32.23
100m: 1:11.09
(38.86)
4 Linnea Sjöström 2005 Täby Sim 462 1:13.08 +2.68
50m: 32.38
100m: 1:13.08
(40.70)
5 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 434 1:14.62 +4.22
50m: 33.52
100m: 1:14.62
(41.10)
6 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap 413 1:15.85 +5.45
50m: 33.12
100m: 1:15.85
(42.73)
7 Engla Blanco 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 398 1:16.80 +6.40
50m: 35.60
100m: 1:16.80
(41.20)
8 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 396 1:16.89 +6.49
50m: 33.89
100m: 1:16.89
(43.00)
9 Ines Wijk 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 385 1:17.66 +7.26
50m: 35.29
100m: 1:17.66
(42.37)
10 Filippa Bonorden 2005 Danderyd Simklubb 377 1:18.16 +7.76
50m: 35.49
100m: 1:18.16
(42.67)
11 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap 375 1:18.32 +7.92
50m: 37.86
100m: 1:18.32
(40.46)
12 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 366 1:18.93 +8.53
50m: 34.74
100m: 1:18.93
(44.19)
13 Frida Steen 2005 Täby Sim 366 1:18.98 +8.58
50m: 35.62
100m: 1:18.98
(43.36)
14 Ebba Rosander 2005 Danderyd Simklubb 340 1:20.89 +10.49
50m: 37.23
100m: 1:20.89
(43.66)
15 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 338 1:21.10 +10.70
50m: 36.31
100m: 1:21.10
(44.79)
16 Amanda Eriksson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 192 1:37.87 +27.47
50m: 45.03
100m: 1:37.87
(52.84)
Grenen officiell:  2022-09-25 10:31:24
2022-09-25 10:31:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 6, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eric Risland 2006 Täby Sim 530 1:00.88
50m: 28.49
100m: 1:00.88
(32.39)
2 Jonathan Olsson Stridh 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 485 1:02.71 +1.83
50m: 29.38
100m: 1:02.71
(33.33)
3 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 477 1:03.04 +2.16
50m: 30.34
100m: 1:03.04
(32.70)
4 Bulut Chalashkan 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 406 1:06.54 +5.66
50m: 31.17
100m: 1:06.54
(35.37)
5 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 384 1:07.77 +6.89
50m: 29.83
100m: 1:07.77
(37.94)
6 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 365 1:08.92 +8.04
50m: 30.70
100m: 1:08.92
(38.22)
7 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyd Simklubb 363 1:09.07 +8.19
50m: 31.62
100m: 1:09.07
(37.45)
8 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 349 1:09.94 +9.06
50m: 30.44
100m: 1:09.94
(39.50)
9 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 348 1:10.06 +9.18
50m: 31.68
100m: 1:10.06
(38.38)
10 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb 343 1:10.34 +9.46
50m: 30.90
100m: 1:10.34
(39.44)
11 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb 339 1:10.61 +9.73
50m: 31.95
100m: 1:10.61
(38.66)
12 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 329 1:11.37 +10.49
50m: 32.22
100m: 1:11.37
(39.15)
13 Henrik Viberg 2006 Lidingö Simklubb 285 1:14.86 +13.98
50m: 34.11
100m: 1:14.86
(40.75)
14 Martin Nyberg 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 278 1:15.48 +14.60
50m: 34.85
100m: 1:15.48
(40.63)
15 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap 267 1:16.50 +15.62
50m: 36.63
100m: 1:16.50
(39.87)
16 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 245 1:18.74 +17.86
50m: 35.05
100m: 1:18.74
(43.69)
17 Gustav Jansson 2006 Södertörns Simsällskap 202 1:23.88 +23.00
50m: 37.38
100m: 1:23.88
(46.50)
- Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-09-25 10:36:37
2022-09-25 10:36:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 7, 100m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 572 1:08.07
50m: 32.13
100m: 1:08.07
(35.94)
2 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 508 1:10.82 +2.75
50m: 32.34
100m: 1:10.82
(38.48)
3 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 480 1:12.14 +4.07
50m: 32.24
100m: 1:12.14
(39.90)
4 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 434 1:14.62 +6.55
50m: 33.62
100m: 1:14.62
(41.00)
5 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap 422 1:15.29 +7.22
50m: 33.59
100m: 1:15.29
(41.70)
6 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 420 1:15.45 +7.38
50m: 34.34
100m: 1:15.45
(41.11)
7 Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF Simföreni 371 1:18.61 +10.54
50m: 35.04
100m: 1:18.61
(43.57)
- Engla Ellbrant 2004 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2022-09-25 10:38:55
2022-09-25 10:42:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 8, 100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap 470 1:03.35
50m: 28.48
100m: 1:03.35
(34.87)
2 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyd Simklubb 343 1:10.38 +7.03
50m: 32.15
100m: 1:10.38
(38.23)
- Rasmus Hedman Björnsson 2001 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-09-25 10:40:56
2022-09-25 10:42:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap 552 29.72
2 Elin Javehed 2009 Täby Sim 497 30.77 +1.05
3 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening 490 30.91 +1.19
4 Ellen Franzén 2009 Täby Sim 466 31.43 +1.71
5 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap 451 31.78 +2.06
6 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni 447 31.88 +2.16
7 Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap 408 32.87 +3.15
8 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 404 32.96 +3.24
9 Lily Dymling 2009 Täby Sim 394 33.23 +3.51
10 vilma Holmer 2011 Södertörns Simsällskap 389 33.37 +3.65
11 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb 383 33.55 +3.83
12 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb 375 33.78 +4.06
13 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 360 34.26 +4.54
14 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 356 34.37 +4.65
15 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb 356 34.39 +4.67
16 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 347 34.69 +4.97
17 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap 321 35.59 +5.87
18 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 315 35.82 +6.10
19 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 313 35.90 +6.18
20 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb 303 36.26 +6.54
21 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap 301 36.35 +6.63
22 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap 298 36.46 +6.74
23 Alizia Ålund 2009 Tyresö Simsällskap 298 36.49 +6.77
24 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap 297 36.53 +6.81
25 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb 296 36.55 +6.83
26 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap 296 36.56 +6.84
27 Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb 285 37.01 +7.29
28 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap 284 37.09 +7.37
29 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 282 37.14 +7.42
30 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap 279 37.31 +7.59
=31 Naomi Chijioke 2009 Södertörns Simsällskap 273 37.56 +7.84
=31 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 273 37.56 +7.84
33 Maria Bebenek 2010 Täby Sim 265 37.92 +8.20
34 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 253 38.52 +8.80
35 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap 253 38.53 +8.81
36 Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 232 39.65 +9.93
37 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 231 39.68 +9.96
38 Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap 228 39.86 +10.14
39 Agnez Sjöström Salom 2011 Södertörns Simsällskap 228 39.88 +10.16
40 Andréa Carlsvärd 2009 Tyresö Simsällskap 220 40.36 +10.64
41 Lilja Moore 2009 Lidingö Simklubb 218 40.47 +10.75
42 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 213 40.78 +11.06
43 Laura Mladenovski 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 213 40.81 +11.09
44 Nova Svensson 2010 Södertörns Simsällskap 206 41.28 +11.56
45 Francesca Grims Medici 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 203 41.47 +11.75
46 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap 200 41.64 +11.92
47 Havanna Borg 2010 Åkersberga Simsällskap 189 42.48 +12.76
48 Riona Ganguly 2009 Stockholmspolisens IF Simföreni 170 44.00 +14.28
49 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni 169 44.02 +14.30
50 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 160 44.82 +15.10
51 Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 151 45.74 +16.02
52 Elin Ekman 2011 Södertälje Simsällskap 146 46.22 +16.50
53 Evangelina Christidou 2010 Södertälje Simsällskap 130 48.07 +18.35
54 Sara Svensson 2010 Stockholmspolisens IF Simföreni 129 48.25 +18.53
55 Harriet Rydén Olsen 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 123 48.98 +19.26
- Agnes Elf 2009 Täby Sim DSQ
- Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-09-25 11:07:43
2022-09-25 11:07:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 407 29.34
2 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap 325 31.63 +2.29
3 Arvid Larsson 2009 Täby Sim 319 31.81 +2.47
4 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 301 32.44 +3.10
5 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap 289 32.86 +3.52
6 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 271 33.61 +4.27
7 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 259 34.12 +4.78
8 Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap 234 35.29 +5.95
9 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap 225 35.76 +6.42
10 Luke Granlund 2009 Täby Sim 217 36.18 +6.84
11 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 216 36.24 +6.90
12 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 203 36.96 +7.62
13 Max Alsen 2009 Täby Sim 199 37.25 +7.91
14 Maximilian Tedesco 2009 Lidingö Simklubb 195 37.50 +8.16
15 Shenol Myumyun 2011 Södertörns Simsällskap 190 37.78 +8.44
16 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 189 37.84 +8.50
17 Malte Steinle 2009 Täby Sim 182 38.31 +8.97
18 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap 178 38.64 +9.30
19 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 158 40.16 +10.82
20 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap 149 40.97 +11.63
21 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap 145 41.31 +11.97
22 Leonard Burström 2010 Danderyd Simklubb 141 41.71 +12.37
23 Carl Joseph Michel 2009 Lidingö Simklubb 139 41.91 +12.57
=24 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap 135 42.31 +12.97
=24 Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap 135 42.31 +12.97
26 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 127 43.20 +13.86
27 Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap 124 43.51 +14.17
28 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 112 45.01 +15.67
29 Viktor Jungner 2010 Skuru Idrottsklubb 103 46.35 +17.01
30 Tom Thyberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 99 46.86 +17.52
31 Dexter Olsson 2011 Södertälje Simsällskap 94 47.80 +18.46
32 Torsten Ruder 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 85 49.41 +20.07
33 Oscar Robertsson Gottfriedz 2013 Södertälje Simsällskap 65 53.89 +24.55
34 Alexander George 2013 Södertälje Simsällskap 29 1:10.06 +40.72
- Jacob Grefberg 2009 Täby Sim DSQ
- Joel Myrnäs 2011 Danderyd Simklubb DSQ
- George Suberkli 2013 Södertälje Simsällskap DSQ
- Samuel Witt-Hjorth 2012 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-09-25 11:15:41
2022-09-25 11:15:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap 555 29.65
2 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 473 31.28 +1.63
3 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb 457 31.65 +2.00
4 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap 456 31.66 +2.01
5 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap 446 31.90 +2.25
6 Emilia Rylander 2008 Täby Sim 442 32.00 +2.35
7 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni 420 32.54 +2.89
8 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 416 32.65 +3.00
9 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim 413 32.73 +3.08
10 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 412 32.75 +3.10
11 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap 410 32.80 +3.15
12 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 408 32.86 +3.21
13 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap 405 32.94 +3.29
14 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap 402 33.03 +3.38
15 Isabelle Sandström 2007 Skuru Idrottsklubb 399 33.09 +3.44
16 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 397 33.15 +3.50
17 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim 392 33.30 +3.65
18 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 389 33.39 +3.74
19 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap 384 33.53 +3.88
20 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap 380 33.64 +3.99
21 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap 373 33.85 +4.20
22 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 372 33.87 +4.22
23 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb 371 33.91 +4.26
24 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 368 34.02 +4.37
25 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 367 34.05 +4.40
26 Estelle Liljeblad 2007 Åkersberga Simsällskap 362 34.19 +4.54
27 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 357 34.35 +4.70
28 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 355 34.41 +4.76
29 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 354 34.45 +4.80
30 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap 349 34.61 +4.96
31 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 348 34.65 +5.00
32 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 346 34.71 +5.06
33 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 343 34.82 +5.17
34 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap 342 34.83 +5.18
35 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 340 34.90 +5.25
36 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 338 34.98 +5.33
37 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 337 35.01 +5.36
38 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb 335 35.09 +5.44
39 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb 333 35.17 +5.52
40 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap 325 35.44 +5.79
41 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 325 35.46 +5.81
42 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 322 35.54 +5.89
43 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 320 35.64 +5.99
44 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 319 35.67 +6.02
45 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 317 35.72 +6.07
46 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 316 35.78 +6.13
47 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb 310 36.01 +6.36
48 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni 310 36.02 +6.37
49 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 300 36.40 +6.75
50 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni 296 36.56 +6.91
51 Sara Hellström 2008 Täby Sim 294 36.63 +6.98
52 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb 286 36.97 +7.32
53 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim 285 37.03 +7.38
54 Sofia Christensson 2007 Täby Sim 280 37.23 +7.58
55 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb 271 37.65 +8.00
56 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim 261 38.12 +8.47
57 Alva Björk 2008 Täby Sim 261 38.14 +8.49
58 Judit Skäringer 2007 Tyresö Simsällskap 251 38.62 +8.97
59 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 242 39.07 +9.42
60 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap 234 39.52 +9.87
Grenen officiell:  2022-09-25 11:26:17
2022-09-25 11:26:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap 473 27.90
2 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 453 28.31 +0.41
3 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 422 28.99 +1.09
4 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 410 29.26 +1.36
5 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap 393 29.67 +1.77
6 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 371 30.25 +2.35
7 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 358 30.61 +2.71
8 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 356 30.68 +2.78
9 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb 353 30.76 +2.86
10 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni 348 30.91 +3.01
11 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap 333 31.37 +3.47
12 Ian Kim 2008 Danderyd Simklubb 328 31.53 +3.63
13 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim 325 31.63 +3.73
14 Isak Silebäck 2007 Tyresö Simsällskap 317 31.89 +3.99
15 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 314 31.97 +4.07
16 Arsenij Gojs 2007 Södertörns Simsällskap 313 32.01 +4.11
17 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap 303 32.37 +4.47
18 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 293 32.73 +4.83
19 Gustav Bäckström 2008 Tyresö Simsällskap 291 32.81 +4.91
20 William Clason 2008 Täby Sim 285 33.04 +5.14
21 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 284 33.07 +5.17
22 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 283 33.09 +5.19
23 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 281 33.17 +5.27
24 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simföreni 276 33.39 +5.49
25 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 275 33.41 +5.51
26 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim 247 34.66 +6.76
27 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 243 34.82 +6.92
28 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni 240 34.99 +7.09
=29 Elias Steinle 2007 Täby Sim 239 35.03 +7.13
=29 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb 239 35.03 +7.13
31 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 231 35.40 +7.50
32 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap 231 35.43 +7.53
33 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb 222 35.87 +7.97
34 Erik Sundby 2008 Åkersberga Simsällskap 215 36.25 +8.35
35 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 188 37.92 +10.02
36 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 183 38.30 +10.40
37 Hector Nelker 2008 Lidingö Simklubb 146 41.30 +13.40
- Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim DSQ
- Anton Heddini 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni DSQ
- Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
- Arvid Lidjan 2008 Stockholmspolisens IF Simföreni DNS
Grenen officiell:  2022-09-25 11:33:34
2022-09-25 11:33:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne & TYR sprint
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vera Popova 2006 Turebergs Simklubb 549 29.76
2 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim 502 30.67 +0.91
3 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap 482 31.09 +1.33
4 Linnea Sjöström 2005 Täby Sim 476 31.22 +1.46
5 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim 472 31.31 +1.55
6 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 426 32.40 +2.64
7 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 419 32.58 +2.82
8 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 417 32.62 +2.86
9 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap 394 33.23 +3.47
10 Bonnie Tham 2006 Skuru Idrottsklubb 382 33.58 +3.82
11 Frida Steen 2005 Täby Sim 378 33.69 +3.93
12 Filippa Bonorden 2005 Danderyd Simklubb 365 34.09 +4.33
13 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 363 34.15 +4.39
14 Ines Wijk 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 353 34.49 +4.73
15 Ebba Rosander 2005 Danderyd Simklubb 322 35.54 +5.78
16 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap 319 35.65 +5.89
17 Engla Blanco 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni 307 36.12 +6.36
18 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 288 36.88 +7.12
- Amanda Eriksson 2006 Stockholmspolisens IF Simföreni DNF
Grenen officiell:  2022-09-25 11:37:55
2022-09-25 11:37:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document