2024-04-17   11:31:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2022, VSSF

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 3
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 7, 800m Frisim Herrar A - 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 0.73 9:38.74
50m: 30.87
100m: 1:05.62
(34.75)
150m: 1:41.40
(35.78)
200m: 2:17.28
(35.88)
250m: 2:53.71
(36.43)
300m: 3:30.15
(36.44)
350m: 4:06.99
(36.84)
400m: 4:43.95
(36.96)
450m: 5:21.40
(37.45)
500m: 5:58.67
(37.27)
550m: 6:35.98
(37.31)
600m: 7:13.21
(37.23)
650m: 7:50.63
(37.42)
700m: 8:27.68
(37.05)
750m: 9:04.37
(36.69)
800m: 9:38.74
(34.37)
2 Jakob Simonsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.64 9:40.05 +1.31
50m: 30.55
100m: 1:05.26
(34.71)
150m: 1:41.01
(35.75)
200m: 2:17.62
(36.61)
250m: 2:54.55
(36.93)
300m: 3:30.90
(36.35)
350m: 4:08.04
(37.14)
400m: 4:45.02
(36.98)
450m: 5:22.68
(37.66)
500m: 5:59.58
(36.90)
550m: 6:36.33
(36.75)
600m: 7:13.52
(37.19)
650m: 7:51.57
(38.05)
700m: 8:28.50
(36.93)
750m: 9:05.19
(36.69)
800m: 9:40.05
(34.86)
Grenen officiell:  2022-10-15 12:34:40
Gren 7, 800m Frisim Herrar C - 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.78 9:30.08
50m: 33.03
100m: 1:08.39
(35.36)
150m: 1:44.02
(35.63)
200m: 2:19.55
(35.53)
250m: 2:54.92
(35.37)
300m: 3:30.93
(36.01)
350m: 4:06.39
(35.46)
400m: 4:42.50
(36.11)
450m: 5:18.81
(36.31)
500m: 5:54.89
(36.08)
550m: 6:30.92
(36.03)
600m: 7:07.06
(36.14)
650m: 7:42.52
(35.46)
700m: 8:18.61
(36.09)
750m: 8:54.28
(35.67)
800m: 9:30.08
(35.80)
2 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.77 9:46.62 +16.54
50m: 30.53
100m: 1:05.34
(34.81)
150m: 1:41.90
(36.56)
200m: 2:19.17
(37.27)
250m: 2:55.69
(36.52)
300m: 3:32.80
(37.11)
350m: 4:10.83
(38.03)
400m: 4:48.70
(37.87)
450m: 5:26.32
(37.62)
500m: 6:04.22
(37.90)
550m: 6:42.06
(37.84)
600m: 7:20.14
(38.08)
650m: 7:57.76
(37.62)
700m: 8:35.19
(37.43)
750m: 9:11.97
(36.78)
800m: 9:46.62
(34.65)
3 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap 0.77 10:12.37 +42.29
50m: 33.33
100m: 1:11.50
(38.17)
150m: 1:50.16
(38.66)
200m: 2:28.64
(38.48)
250m: 3:07.79
(39.15)
300m: 3:46.66
(38.87)
350m: 4:25.24
(38.58)
400m: 5:03.85
(38.61)
450m: 5:42.91
(39.06)
500m: 6:21.73
(38.82)
550m: 7:00.69
(38.96)
600m: 7:39.76
(39.07)
650m: 8:18.33
(38.57)
700m: 8:57.16
(38.83)
750m: 9:35.42
(38.26)
800m: 10:12.37
(36.95)
4 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim 0.81 10:23.28 +53.20
50m: 34.27
100m: 1:12.04
(37.77)
150m: 1:49.76
(37.72)
200m: 2:28.58
(38.82)
250m: 3:07.75
(39.17)
300m: 3:48.04
(40.29)
350m: 4:27.79
(39.75)
400m: 5:07.57
(39.78)
450m: 5:47.35
(39.78)
500m: 6:27.49
(40.14)
550m: 7:07.05
(39.56)
600m: 7:45.91
(38.86)
650m: 8:25.44
(39.53)
700m: 9:05.36
(39.92)
750m: 9:45.09
(39.73)
800m: 10:23.28
(38.19)
5 Axel Lindberg Fors 2007 Simklubben 1970 0.70 10:43.49 +1:13.41
50m: 34.22
100m: 1:13.60
(39.38)
150m: 1:54.27
(40.67)
200m: 2:34.32
(40.05)
250m: 3:16.13
(41.81)
300m: 3:57.84
(41.71)
350m: 4:38.19
(40.35)
400m: 5:18.79
(40.60)
450m: 6:00.25
(41.46)
500m: 6:39.44
(39.19)
550m: 7:21.81
(42.37)
600m: 8:03.42
(41.61)
650m: 8:44.32
(40.90)
700m: 9:24.60
(40.28)
750m: 10:07.36
(42.76)
800m: 10:43.49
(36.13)
6 Victor Lidman 2007 Göteborg Sim 0.76 11:54.90 +2:24.82
50m: 33.82
100m: 1:16.66
(42.84)
150m: 2:01.97
(45.31)
200m: 2:48.17
(46.20)
250m: 3:34.00
(45.83)
300m: 4:19.67
(45.67)
350m: 5:05.73
(46.06)
400m: 5:51.26
(45.53)
450m: 6:37.50
(46.24)
500m: 7:23.21
(45.71)
550m: 8:09.48
(46.27)
600m: 8:56.10
(46.62)
650m: 9:41.44
(45.34)
700m: 10:26.57
(45.13)
750m: 11:12.68
(46.11)
800m: 11:54.90
(42.22)
Grenen officiell:  2022-10-15 12:34:40
Gren 7, 800m Frisim Herrar D - 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund 0.81 9:23.69
50m: 30.41
100m: 1:05.28
(34.87)
150m: 1:40.73
(35.45)
200m: 2:16.52
(35.79)
250m: 2:52.20
(35.68)
300m: 3:27.87
(35.67)
350m: 4:03.70
(35.83)
400m: 4:39.56
(35.86)
450m: 5:15.59
(36.03)
500m: 5:51.45
(35.86)
550m: 6:27.39
(35.94)
600m: 7:03.04
(35.65)
650m: 7:38.43
(35.39)
700m: 8:14.40
(35.97)
750m: 8:50.16
(35.76)
800m: 9:23.69
(33.53)
2 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 0.67 10:12.33 +48.64
50m: 32.38
100m: 1:08.77
(36.39)
150m: 1:46.30
(37.53)
200m: 2:24.41
(38.11)
250m: 3:02.52
(38.11)
300m: 3:40.55
(38.03)
350m: 4:19.35
(38.80)
400m: 4:58.51
(39.16)
450m: 5:38.36
(39.85)
500m: 6:18.01
(39.65)
550m: 6:57.84
(39.83)
600m: 7:37.67
(39.83)
650m: 8:17.36
(39.69)
700m: 8:57.31
(39.95)
750m: 9:36.52
(39.21)
800m: 10:12.33
(35.81)
3 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 0.70 10:15.64 +51.95
50m: 32.72
100m: 1:10.22
(37.50)
150m: 1:48.92
(38.70)
200m: 2:28.03
(39.11)
250m: 3:07.50
(39.47)
300m: 3:46.61
(39.11)
350m: 4:25.66
(39.05)
400m: 5:05.53
(39.87)
450m: 5:44.79
(39.26)
500m: 6:23.83
(39.04)
550m: 7:02.78
(38.95)
600m: 7:42.80
(40.02)
650m: 8:22.23
(39.43)
700m: 9:01.47
(39.24)
750m: 9:39.13
(37.66)
800m: 10:15.64
(36.51)
4 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim 0.62 10:19.57 +55.88
50m: 32.59
100m: 1:09.93
(37.34)
150m: 1:48.80
(38.87)
200m: 2:28.24
(39.44)
250m: 3:08.04
(39.80)
300m: 3:48.39
(40.35)
350m: 4:28.07
(39.68)
400m: 5:08.37
(40.30)
450m: 5:48.04
(39.67)
500m: 6:27.57
(39.53)
550m: 7:07.18
(39.61)
600m: 7:46.67
(39.49)
650m: 8:26.35
(39.68)
700m: 9:05.35
(39.00)
750m: 9:43.26
(37.91)
800m: 10:19.57
(36.31)
5 Eric Fredgren 2008 Kungsbacka Simsällskap 0.75 11:47.08 +2:23.39
50m: 37.69
100m: 1:21.35
(43.66)
150m: 2:06.66
(45.31)
200m: 2:51.15
(44.49)
250m: 3:36.64
(45.49)
300m: 4:22.42
(45.78)
350m: 5:08.46
(46.04)
400m: 5:53.27
(44.81)
450m: 6:39.29
(46.02)
500m: 7:24.27
(44.98)
550m: 8:10.35
(46.08)
600m: 8:55.55
(45.20)
650m: 9:40.24
(44.69)
700m: 10:24.54
(44.30)
750m: 11:08.98
(44.44)
800m: 11:47.08
(38.10)
- Axel Hansson 2008 Föreningen Uddevalla Sim DNS
Grenen officiell:  2022-10-15 12:34:40
Gren 7, 800m Frisim Herrar E - 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen 0.79 10:32.55
50m: 34.70
100m: 1:13.81
(39.11)
150m: 1:53.33
(39.52)
200m: 2:32.61
(39.28)
250m: 3:12.46
(39.85)
300m: 3:52.67
(40.21)
350m: 4:32.88
(40.21)
400m: 5:12.91
(40.03)
450m: 5:53.68
(40.77)
500m: 6:33.86
(40.18)
550m: 7:14.25
(40.39)
600m: 7:54.15
(39.90)
650m: 8:34.22
(40.07)
700m: 9:14.71
(40.49)
750m: 9:54.74
(40.03)
800m: 10:32.55
(37.81)
2 Elliot Back 2009 S 77 Stenungsund 0.60 11:14.25 +41.70
50m: 37.21
100m: 1:18.19
(40.98)
150m: 2:00.58
(42.39)
200m: 2:42.29
(41.71)
250m: 3:25.89
(43.60)
300m: 4:09.09
(43.20)
350m: 4:51.41
(42.32)
400m: 5:35.63
(44.22)
450m: 6:18.90
(43.27)
500m: 7:01.98
(43.08)
550m: 7:44.87
(42.89)
600m: 8:27.47
(42.60)
650m: 9:11.34
(43.87)
700m: 9:53.06
(41.72)
750m: 10:33.81
(40.75)
800m: 11:14.25
(40.44)
3 Vincent Stenroos 2009 Kungsbacka Simsällskap 0.73 11:29.30 +56.75
50m: 33.61
100m: 1:14.27
(40.66)
150m: 1:56.17
(41.90)
200m: 2:39.27
(43.10)
250m: 3:22.83
(43.56)
300m: 4:07.08
(44.25)
350m: 4:51.11
(44.03)
400m: 5:36.34
(45.23)
450m: 6:21.24
(44.90)
500m: 7:06.05
(44.81)
550m: 7:51.89
(45.84)
600m: 8:36.99
(45.10)
650m: 9:22.33
(45.34)
700m: 10:05.75
(43.42)
750m: 10:49.09
(43.34)
800m: 11:29.30
(40.21)
4 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.83 11:46.03 +1:13.48
50m: 36.12
100m: 1:18.16
(42.04)
150m: 2:02.85
(44.69)
200m: 2:46.54
(43.69)
250m: 3:32.19
(45.65)
300m: 4:18.17
(45.98)
350m: 5:03.72
(45.55)
400m: 5:48.90
(45.18)
450m: 6:34.75
(45.85)
500m: 7:20.54
(45.79)
550m: 8:06.55
(46.01)
600m: 8:52.65
(46.10)
650m: 9:37.97
(45.32)
700m: 10:22.42
(44.45)
750m: 11:05.67
(43.25)
800m: 11:46.03
(40.36)
5 Sixten Hammenfors Ögärd 2009 Simklubben S02 1.08 12:17.59 +1:45.04
50m: 37.66
100m: 1:21.27
(43.61)
150m: 2:06.65
(45.38)
200m: 2:52.30
(45.65)
250m: 3:38.46
(46.16)
300m: 4:24.38
(45.92)
350m: 5:10.77
(46.39)
400m: 5:57.70
(46.93)
450m: 6:45.03
(47.33)
500m: 7:32.81
(47.78)
550m: 8:20.38
(47.57)
600m: 9:08.38
(48.00)
650m: 9:56.36
(47.98)
700m: 10:44.82
(48.46)
750m: 11:32.76
(47.94)
800m: 12:17.59
(44.83)
Grenen officiell:  2022-10-15 12:34:40
2022-10-15 12:34:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: S 77 Stenungsund

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner