2024-04-20   04:08:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Autofix1-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Tulokset
Autofix1-uinnit
Paikka: Järjestäjä: Oulun Uinti
Allas: 25m Päivämäärä: 01 10 2022 - 02 10 2022
Laji 8, 100m Individual Medley Men 13 ja nuoremmat - Finaali
Sponsori: Valmennuskeskus Voimala
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 258 1:17.41
Entry time: 1:18.98 (-1.57)
50m: 35.78
100m: 1:17.41
(41.63)
2 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 252 1:17.94 +0.53
Entry time: 1:26.72 (-8.78)
50m: 35.44
100m: 1:17.94
(42.50)
3 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 240 1:19.24 +1.83
Entry time: 1:21.44 (-2.20)
50m: 38.65
100m: 1:19.24
(40.59)
4 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 223 1:21.18 +3.77
Entry time: 1:20.54 (+0.64)
50m: 38.80
100m: 1:21.18
(42.38)
5 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 213 1:22.45 +5.04
Entry time: 1:33.92 (-11.47)
50m: 38.54
100m: 1:22.45
(43.91)
6 Maxim Loboda 2009 Jyväskylän Aalto 207 1:23.20 +5.79
Entry time: 1:23.63 (-0.43)
50m: 38.06
100m: 1:23.20
(45.14)
7 Lauri Korppinen 2009 Jyväskylän Aalto 200 1:24.24 +6.83
Entry time: 1:34.27 (-10.03)
50m: 38.35
100m: 1:24.24
(45.89)
8 Otso Mannila 2009 Oulun Uinti 1906 160 1:30.65 +13.24
Entry time: 1:34.19 (-3.54)
50m: 41.52
100m: 1:30.65
(49.13)
9 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 157 1:31.19 +13.78
Entry time: 1:29.82 (+1.37)
50m: 43.31
100m: 1:31.19
(47.88)
10 RIKU KUKKONEN 2010 Jyväskylän Aalto 140 1:34.80 +17.39
Entry time: 1:33.70 (+1.10)
50m: 42.03
100m: 1:34.80
(52.77)
11 Onni Mattas 2009 Oulun Uinti 1906 139 1:34.91 +17.50
Entry time: 1:39.78 (-4.87)
50m: 45.80
100m: 1:34.91
(49.11)
12 Leevi Pirttimäki 2011 Jyväskylän Aalto 121 1:39.43 +22.02
50m: 45.10
100m: 1:39.43
(54.33)
13 Uuno Jouha 2009 Jyväskylän Aalto 118 1:40.27 +22.86
50m: 46.22
100m: 1:40.27
(54.05)
14 Veikka Räty 2010 Kempeleen Pyrintö 88 1:50.41 +33.00
50m: 52.30
100m: 1:50.41
(58.11)
15 Viljami Väyrynen 2012 Kempeleen Pyrintö 83 1:52.76 +35.35
50m: 54.13
100m: 1:52.76
(58.63)
16 Tobias Jämsén 2012 Jyväskylän Aalto 71 1:58.75 +41.34
50m: 1:00.22
100m: 1:58.75
(58.53)
- Eero Huuska 2010 Jyväskylän Aalto DSQ
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
- Reko Härkönen 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
- Eemeli Välitalo 2010 Tornion Uimaseura DSQ
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)
Laji virallinen: 1.10.2022 12.17.13
Laji 8, 100m Individual Medley Men 14-16 vuotiaat - Finaali
Sponsori: Valmennuskeskus Voimala
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 660 56.58
Entry time: 57.64 (-1.06)
50m: 25.91
100m: 56.58
(30.67)
2 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 541 1:00.45 +3.87
Entry time: 1:02.00 (-1.55)
50m: 27.64
100m: 1:00.45
(32.81)
3 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 456 1:04.01 +7.43
Entry time: 1:04.78 (-0.77)
50m: 30.42
100m: 1:04.01
(33.59)
4 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 435 1:05.02 +8.44
Entry time: 1:05.50 (-0.48)
50m: 30.42
100m: 1:05.02
(34.60)
5 Jussi Laine 2008 Jyväskylän Aalto 376 1:08.24 +11.66
Entry time: 1:16.52 (-8.28)
50m: 32.42
100m: 1:08.24
(35.82)
6 Peetu Kinnunen 2006 Jyväskylän Aalto 355 1:09.57 +12.99
Entry time: 1:13.71 (-4.14)
50m: 32.12
100m: 1:09.57
(37.45)
7 Oskari Hakkarainen 2007 Swimming Club Vuokatti 350 1:09.92 +13.34
Entry time: 1:14.46 (-4.54)
50m: 32.46
100m: 1:09.92
(37.46)
8 Pyry Laurikainen 2006 Jyväskylän Aalto 339 1:10.61 +14.03
Entry time: 1:10.75 (-0.14)
50m: 33.48
100m: 1:10.61
(37.13)
9 Aaro Viitanen 2007 Jyväskylän Aalto 330 1:11.27 +14.69
Entry time: 1:15.26 (-3.99)
50m: 32.90
100m: 1:11.27
(38.37)
10 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 311 1:12.67 +16.09
50m: 32.18
100m: 1:12.67
(40.49)
11 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 302 1:13.43 +16.85
Entry time: 1:22.48 (-9.05)
50m: 33.71
100m: 1:13.43
(39.72)
12 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 274 1:15.82 +19.24
Entry time: 1:17.12 (-1.30)
50m: 35.08
100m: 1:15.82
(40.74)
13 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 269 1:16.29 +19.71
50m: 34.82
100m: 1:16.29
(41.47)
14 Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 232 1:20.20 +23.62
Entry time: 1:27.50 (-7.30)
50m: 38.36
100m: 1:20.20
(41.84)
15 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 225 1:20.92 +24.34
Entry time: 1:27.59 (-6.67)
50m: 36.72
100m: 1:20.92
(44.20)
16 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 193 1:25.24 +28.66
Entry time: 1:28.19 (-2.95)
50m: 40.53
100m: 1:25.24
(44.71)
17 Johannes Jukola 2007 Jyväskylän Aalto 182 1:26.88 +30.30
Entry time: 1:34.37 (-7.49)
50m: 40.08
100m: 1:26.88
(46.80)
18 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 153 1:31.99 +35.41
Entry time: 1:39.50 (-7.51)
50m: 46.66
100m: 1:31.99
(45.33)
Laji virallinen: 1.10.2022 12.17.13
Laji 8, 100m Individual Medley Men 17 ja vanhemmat - Finaali
Sponsori: Valmennuskeskus Voimala
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 790 53.30
Entry time: 52.97 (+0.33)
50m: 23.79
100m: 53.30
(29.51)
2 Olli Kokko 1994 TaTu Tampere 592 58.66 +5.36
Entry time: 55.44 (+3.22)
50m: 26.89
100m: 58.66
(31.77)
3 Eetu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 507 1:01.77 +8.47
Entry time: 1:02.49 (-0.72)
50m: 27.98
100m: 1:01.77
(33.79)
4 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 485 1:02.71 +9.41
Entry time: 1:05.14 (-2.43)
50m: 29.16
100m: 1:02.71
(33.55)
5 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 478 1:03.00 +9.70
Entry time: 1:01.09 (+1.91)
50m: 29.48
100m: 1:03.00
(33.52)
6 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap 445 1:04.51 +11.21
Entry time: 1:04.16 (+0.35)
50m: 30.25
100m: 1:04.51
(34.26)
7 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 427 1:05.43 +12.13
Entry time: 1:04.38 (+1.05)
50m: 31.14
100m: 1:05.43
(34.29)
8 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura 418 1:05.86 +12.56
Entry time: 1:05.51 (+0.35)
50m: 29.98
100m: 1:05.86
(35.88)
9 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 372 1:08.49 +15.19
Entry time: 1:13.43 (-4.94)
50m: 31.31
100m: 1:08.49
(37.18)
10 Atte Leinonen 2004 Kempeleen Pyrintö 358 1:09.38 +16.08
Entry time: 1:07.69 (+1.69)
50m: 32.49
100m: 1:09.38
(36.89)
Laji virallinen: 1.10.2022 12.17.13
01-10-2022 12.17.53 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner