2024-04-20   02:41:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Autofix1-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Tulokset
Autofix1-uinnit
Paikka: Järjestäjä: Oulun Uinti
Allas: 25m Päivämäärä: 01 10 2022 - 02 10 2022
Laji 7, 100m Individual Medley Women 12 ja nuoremmat - Finaali
Sponsori: ET Rengaspalvelu
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Johanna Laine 2011 Jyväskylän Aalto 350 1:20.13
Entry time: 1:26.10 (-5.97)
50m: 37.66
100m: 1:20.13
(42.47)
2 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 341 1:20.88 +0.75
Entry time: 1:22.74 (-1.86)
50m: 37.17
100m: 1:20.88
(43.71)
3 Noora Ruuskanen 2010 Jyväskylän Aalto 323 1:22.34 +2.21
Entry time: 1:30.43 (-8.09)
50m: 39.28
100m: 1:22.34
(43.06)
4 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 291 1:25.24 +5.11
Entry time: 1:25.37 (-0.13)
50m: 38.73
100m: 1:25.24
(46.51)
5 Amelia Suvanto 2010 Jyväskylän Aalto 288 1:25.55 +5.42
Entry time: 1:43.82 (-18.27)
50m: 38.75
100m: 1:25.55
(46.80)
6 Netta Raatikainen 2010 Jyväskylän Aalto 263 1:28.18 +8.05
Entry time: 1:28.95 (-0.77)
50m: 42.14
100m: 1:28.18
(46.04)
7 Beata Järviö 2011 Oulun Uinti 1906 261 1:28.38 +8.25
Entry time: 1:34.96 (-6.58)
50m: 40.18
100m: 1:28.38
(48.20)
8 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 260 1:28.47 +8.34
Entry time: 1:30.80 (-2.33)
50m: 41.85
100m: 1:28.47
(46.62)
9 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 255 1:29.08 +8.95
Entry time: 1:34.02 (-4.94)
50m: 43.19
100m: 1:29.08
(45.89)
10 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 244 1:30.39 +10.26
Entry time: 1:27.48 (+2.91)
50m: 42.44
100m: 1:30.39
(47.95)
11 Neela Leinonen 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 241 1:30.73 +10.60
Entry time: 1:35.12 (-4.39)
50m: 43.37
100m: 1:30.73
(47.36)
12 Emilia Pietilä 2010 Jyväskylän Aalto 232 1:31.90 +11.77
Entry time: 1:35.04 (-3.14)
50m: 42.01
100m: 1:31.90
(49.89)
13 Isla Tervo 2011 Oulun Uinti 1906 229 1:32.31 +12.18
50m: 45.19
100m: 1:32.31
(47.12)
14 Pihla valkonen 2010 Jyväskylän Aalto 196 1:37.19 +17.06
50m: 43.52
100m: 1:37.19
(53.67)
15 Zlata Umerenkova 2011 Vieskan Uimarit 187 1:38.75 +18.62
50m: 43.25
100m: 1:38.75
(55.50)
16 Nelli Sulonen 2011 Oulun Lohet 185 1:39.00 +18.87
Entry time: 1:42.94 (-3.94)
50m: 49.27
100m: 1:39.00
(49.73)
17 sanni Paulomäki 2011 Oulun Lohet 182 1:39.64 +19.51
Entry time: 1:40.06 (-0.42)
50m: 47.91
100m: 1:39.64
(51.73)
18 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 175 1:40.87 +20.74
Entry time: 2:00.82 (-19.95)
50m: 46.88
100m: 1:40.87
(53.99)
19 Anni Salo 2011 Jyväskylän Aalto 161 1:43.69 +23.56
Entry time: 1:59.94 (-16.25)
50m: 51.86
100m: 1:43.69
(51.83)
20 Helmi Kimari 2010 Jyväskylän Aalto 145 1:47.33 +27.20
Entry time: 1:55.05 (-7.72)
50m: 50.78
100m: 1:47.33
(56.55)
21 Emilia Liimatainen 2010 Haapajärven Kiilat 145 1:47.47 +27.34
50m: 52.19
100m: 1:47.47
(55.28)
22 Emilia Kuisma 2011 Haapajärven Kiilat 140 1:48.67 +28.54
50m: 56.03
100m: 1:48.67
(52.64)
23 Lotte Telakoski 2012 Jyväskylän Aalto 138 1:49.33 +29.20
Entry time: 1:49.28 (+0.05)
50m: 51.29
100m: 1:49.33
(58.04)
24 Roosa Pohjola 2010 Oulun Lohet 129 1:51.58 +31.45
50m: 54.54
100m: 1:51.58
(57.04)
25 Anja Kähäri 2012 Jyväskylän Aalto 120 1:54.31 +34.18
Entry time: 2:03.68 (-9.37)
50m: 50.01
100m: 1:54.31
(1:04.30)
26 Linnea Holm 2012 Jyväskylän Aalto 119 1:54.85 +34.72
50m: 53.81
100m: 1:54.85
(1:01.04)
27 Olivia Palo 2012 Kempeleen Pyrintö 119 1:54.87 +34.74
Entry time: 1:59.84 (-4.97)
50m: 55.06
100m: 1:54.87
(59.81)
28 Luna Piirainen 2011 Kempeleen Pyrintö 118 1:54.98 +34.85
Entry time: 1:57.69 (-2.71)
50m: 55.82
100m: 1:54.98
(59.16)
29 Helmiina Hynninen 2010 Jyväskylän Aalto 117 1:55.28 +35.15
50m: 54.23
100m: 1:55.28
(1:01.05)
30 Iida Lohvansuu 2010 Jyväskylän Aalto 115 1:55.96 +35.83
50m: 51.42
100m: 1:55.96
(1:04.54)
31 Janna Hakkarainen 2012 Jyväskylän Aalto 108 1:58.54 +38.41
50m: 57.46
100m: 1:58.54
(1:01.08)
- Anna Mangeloja 2011 Jyväskylän Aalto DSQ
9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU
- Hertta Pakarinen 2010 Jyväskylän Aalto DSQ
4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 1.10.2022 12.04.49
Laji 7, 100m Individual Medley Women 13-15 vuotiaat - Finaali
Sponsori: ET Rengaspalvelu
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 585 1:07.55
Entry time: 1:05.34 (+2.21)
50m: 31.95
100m: 1:07.55
(35.60)
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 544 1:09.21 +1.66
Entry time: 1:10.24 (-1.03)
50m: 32.23
100m: 1:09.21
(36.98)
3 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 528 1:09.91 +2.36
Entry time: 1:10.01 (-0.10)
50m: 33.93
100m: 1:09.91
(35.98)
4 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 497 1:11.33 +3.78
Entry time: 1:09.37 (+1.96)
50m: 33.09
100m: 1:11.33
(38.24)
5 Vieno Tikkanen 2007 Jyväskylän Aalto 437 1:14.45 +6.90
Entry time: 1:16.56 (-2.11)
50m: 33.85
100m: 1:14.45
(40.60)
6 Anni Lämpsä 2008 Vieskan Uimarit 421 1:15.34 +7.79
Entry time: 1:15.90 (-0.56)
50m: 35.58
100m: 1:15.34
(39.76)
7 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 420 1:15.43 +7.88
Entry time: 1:16.76 (-1.33)
50m: 34.47
100m: 1:15.43
(40.96)
8 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 403 1:16.45 +8.90
Entry time: 1:17.26 (-0.81)
50m: 34.83
100m: 1:16.45
(41.62)
9 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit 399 1:16.75 +9.20
Entry time: 1:16.90 (-0.15)
50m: 38.55
100m: 1:16.75
(38.20)
10 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 386 1:17.59 +10.04
Entry time: 1:16.62 (+0.97)
50m: 36.41
100m: 1:17.59
(41.18)
11 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 362 1:19.26 +11.71
Entry time: 1:17.41 (+1.85)
50m: 38.16
100m: 1:19.26
(41.10)
12 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 357 1:19.65 +12.10
Entry time: 1:19.06 (+0.59)
50m: 38.04
100m: 1:19.65
(41.61)
13 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 353 1:19.95 +12.40
Entry time: 1:21.50 (-1.55)
50m: 37.56
100m: 1:19.95
(42.39)
14 Mette Myllylä 2009 Vieskan Uimarit 317 1:22.84 +15.29
50m: 39.90
100m: 1:22.84
(42.94)
15 Minerva Sorvisto 2007 Vieskan Uimarit 309 1:23.54 +15.99
Entry time: 1:24.27 (-0.73)
50m: 38.73
100m: 1:23.54
(44.81)
16 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 307 1:23.72 +16.17
Entry time: 1:18.81 (+4.91)
50m: 38.56
100m: 1:23.72
(45.16)
17 Mona Maria Amanda Sarja 2009 Vieskan Uimarit 307 1:23.74 +16.19
Entry time: 1:26.14 (-2.40)
50m: 39.71
100m: 1:23.74
(44.03)
18 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 298 1:24.53 +16.98
Entry time: 1:23.19 (+1.34)
50m: 39.76
100m: 1:24.53
(44.77)
19 Emma Raudasoja 2009 Vieskan Uimarit 274 1:26.99 +19.44
50m: 40.48
100m: 1:26.99
(46.51)
20 Carolina Lilly Maria Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit 269 1:27.50 +19.95
Entry time: 1:35.96 (-8.46)
50m: 39.69
100m: 1:27.50
(47.81)
21 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 266 1:27.85 +20.30
Entry time: 1:27.71 (+0.14)
50m: 40.60
100m: 1:27.85
(47.25)
22 Olga Ilona Nissilä 2009 Oulun Lohet 265 1:27.97 +20.42
Entry time: 1:27.45 (+0.52)
50m: 39.36
100m: 1:27.97
(48.61)
23 Olivia Ojala 2008 Jyväskylän Aalto 256 1:28.89 +21.34
Entry time: 1:30.95 (-2.06)
50m: 39.25
100m: 1:28.89
(49.64)
24 Jenna Liimatainen 2007 Haapajärven Kiilat 252 1:29.38 +21.83
50m: 41.12
100m: 1:29.38
(48.26)
25 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 243 1:30.50 +22.95
Entry time: 1:31.02 (-0.52)
50m: 42.57
100m: 1:30.50
(47.93)
26 Tiia Koski 2008 Oulun Uinti 1906 222 1:33.22 +25.67
Entry time: 1:39.67 (-6.45)
50m: 43.03
100m: 1:33.22
(50.19)
27 Emma Koskela 2007 Vieskan Uimarit 184 1:39.27 +31.72
Entry time: 1:35.23 (+4.04)
50m: 47.50
100m: 1:39.27
(51.77)
28 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Lohet 170 1:41.85 +34.30
Entry time: 1:40.36 (+1.49)
50m: 48.46
100m: 1:41.85
(53.39)
29 Sofie Vigman 2009 Jyväskylän Aalto 155 1:45.18 +37.63
50m: 52.28
100m: 1:45.18
(52.90)
- Viola Aulakoski 2008 Vieskan Uimarit DSQ
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)
Laji virallinen: 1.10.2022 12.04.49
Laji 7, 100m Individual Medley Women 16 ja vanhemmat - Finaali
Sponsori: ET Rengaspalvelu
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jenna Laukkanen 1995 Joensuun Uimaseura ry 743 1:02.37
Entry time: 58.42 (+3.95)
50m: 28.30
100m: 1:02.37
(34.07)
2 veera kivirinta 1995 TaTu Tampere 706 1:03.46 +1.09
Entry time: 1:02.33 (+1.13)
50m: 30.05
100m: 1:03.46
(33.41)
3 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 705 1:03.48 +1.11
Entry time: 1:03.03 (+0.45)
50m: 28.98
100m: 1:03.48
(34.50)
4 Reetta Kanervo 1999 Helsingfors Simsällskap 613 1:06.49 +4.12
Entry time: 1:07.58 (-1.09)
50m: 30.14
100m: 1:06.49
(36.35)
5 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 581 1:07.69 +5.32
Entry time: 1:05.92 (+1.77)
50m: 31.46
100m: 1:07.69
(36.23)
6 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 555 1:08.76 +6.39
Entry time: 1:05.44 (+3.32)
50m: 31.22
100m: 1:08.76
(37.54)
7 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 553 1:08.83 +6.46
Entry time: 1:08.97 (-0.14)
50m: 30.84
100m: 1:08.83
(37.99)
8 Henna Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 522 1:10.15 +7.78
Entry time: 1:09.05 (+1.10)
50m: 31.72
100m: 1:10.15
(38.43)
9 sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura 494 1:11.48 +9.11
Entry time: 1:10.51 (+0.97)
50m: 32.95
100m: 1:11.48
(38.53)
10 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 471 1:12.60 +10.23
Entry time: 1:12.73 (-0.13)
50m: 35.37
100m: 1:12.60
(37.23)
11 Aada Hirvasoja 2005 Oulun Uinti 1906 465 1:12.91 +10.54
Entry time: 1:12.12 (+0.79)
50m: 34.12
100m: 1:12.91
(38.79)
12 Veera Lahtinen 2002 Kokkolan Uimaseura 428 1:14.93 +12.56
Entry time: 1:13.13 (+1.80)
50m: 34.60
100m: 1:14.93
(40.33)
13 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 412 1:15.90 +13.53
Entry time: 1:14.95 (+0.95)
50m: 35.08
100m: 1:15.90
(40.82)
14 Tilda Saarela 2006 Vieskan Uimarit 397 1:16.87 +14.50
Entry time: 1:16.84 (+0.03)
50m: 36.61
100m: 1:16.87
(40.26)
15 Noora-Maria Linna 2006 Vieskan Uimarit 390 1:17.34 +14.97
Entry time: 1:16.79 (+0.55)
50m: 35.81
100m: 1:17.34
(41.53)
16 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 362 1:19.23 +16.86
Entry time: 1:15.59 (+3.64)
50m: 36.21
100m: 1:19.23
(43.02)
17 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 321 1:22.49 +20.12
Entry time: 1:20.67 (+1.82)
50m: 37.63
100m: 1:22.49
(44.86)
Laji virallinen: 1.10.2022 12.04.49
01-10-2022 12.05.15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner