Tulokset Hessun Vinstat
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
17 09 2022 - 17 09 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.63 |
|
51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Laine |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
+0.86 |
|
1:01.36 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Vuohijoki |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
+0.80 |
|
1:19.23 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Salonius |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
+0.03 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.9.2022 13.37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 10-11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Holma |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
|
41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
+0.65 |
|
42.78 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.61 |
|
43.77 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Pentamo |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.68 |
|
44.07 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.81 |
|
44.51 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frans Friman |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
|
45.11 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jan-Oskar Rantanen |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
+0.68 |
|
45.50 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jack Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
+0.66 |
|
45.86 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nooa Ansamaa |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.69 |
|
47.32 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jackson Erfe |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
+0.79 |
|
47.38 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Onni Kuusisto |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.79 |
|
49.37 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Finn Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
+0.76 |
|
49.50 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viljami Rantanen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.94 |
|
51.00 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Akseli Lindqvist |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
+0.85 |
|
52.57 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Konsta Antikainen |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
|
55.71 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Toivo Lumiainen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
|
56.32 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tomas Palframan |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
+0.77 |
|
59.90 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karl Eriksson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.67 |
|
1:13.79 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Arnell |
2012 |
Åbo Simklubb |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Pesonen |
2012 |
Åbo Simklubb |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Matias Soitamo |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.9.2022 13.37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wille Vantala |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.73 |
|
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Nurminen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.86 |
|
35.23 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
|
35.68 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.84 |
|
35.80 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taito Aaltonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.76 |
|
35.99 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
|
36.49 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Ronkainen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.63 |
|
37.26 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.86 |
|
37.68 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
|
37.87 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
+0.79 |
|
37.88 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Verneri Mäkinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.72 |
|
38.05 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
|
38.54 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.81 |
|
38.73 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
|
38.92 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.64 |
|
39.76 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veikka Kiukkonen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.65 |
|
40.13 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Santtu Lähdeniitty |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.65 |
|
40.61 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
41.29 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alex Ailio |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.75 |
|
41.51 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.61 |
|
41.96 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veeti Jalava |
2009 |
Swimming Team Rauma |
+0.73 |
|
42.78 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
+0.99 |
|
43.05 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.57 |
|
43.95 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lauri Vuori |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
45.48 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Niklas Komi |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.68 |
|
45.64 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Paakki |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.91 |
|
48.36 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Taneli Nisonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.63 |
|
48.45 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.93 |
|
49.80 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aarne Lehtonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
|
50.16 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eelis Kaila |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.72 |
|
52.41 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eerikki Nisonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.81 |
|
52.72 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
zhuoer song |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.9.2022 13.37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.66 |
|
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thanh Kiet Lam |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.57 |
|
31.75 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
|
31.79 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.68 |
|
32.05 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.67 |
|
32.75 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.78 |
|
34.03 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
|
34.52 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.64 |
|
34.58 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.80 |
|
34.98 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Urho Lumiainen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.61 |
|
35.80 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.85 |
|
36.56 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikke Laine |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
|
37.78 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.85 |
|
37.99 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.95 |
|
38.16 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.86 |
|
39.22 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.83 |
|
39.23 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Rautala |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.76 |
|
41.53 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eemeli Eloranta |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.80 |
|
46.31 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.9.2022 13.37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.62 |
|
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nardi Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
|
30.20 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasper Oikarainen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
|
30.46 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.69 |
|
30.60 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.58 |
|
30.64 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olli Havia |
2004 |
Salon Uimarit |
+0.76 |
|
33.00 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.78 |
|
33.13 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.9.2022 13.37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 13.37.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|