Tulokset Martti Ollgren ? Uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martti Ollgren -uinnit 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
24 09 2022 - 24 09 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Pool R |
1:00.20 |
|
|
|
Susanne Hirvonen |
|
|
|
14.12.2019 |
|
|
|
|
Rollo11 |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruut Veihtola |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:27.49 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nella Haltamo |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.88 |
|
1:31.04 |
+3.55 |
|
Rollo11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reetta Takalo |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
1:31.60 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.87 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loviisa Pakkala |
2011 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:32.29 |
+4.80 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:34.98 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Mäkitalo |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:32.43 |
+4.94 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:38.39 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Tieaho |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:36.74 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.52 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Salmela |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
|
1:39.23 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Sirainen |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:41.35 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.05 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilhelmiina Kastari |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
1:41.38 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miisa Hautamäki |
2012 |
Nokian Pyry |
+0.73 |
|
1:41.46 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ruusa Jaakkola |
2011 |
Nokian Pyry |
|
|
1:41.79 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.98 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lumi Kotiniitty |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:43.77 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.31 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venla Rainerma |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:44.67 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.18 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilja Kivioja |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:48.05 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.92 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mari Kivelä |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:53.68 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.71 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kerttu Haapakari |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
1:55.45 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.27 |
(-17.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milja Rinne |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.9.2022 13.39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Pool R |
1:00.20 |
|
|
|
Susanne Hirvonen |
|
|
|
14.12.2019 |
|
|
|
|
Rollo11 |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Lampinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
1:11.58 |
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.75 |
+2.17 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:14.62 |
+3.04 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aida Niilekselä |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:18.52 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linda Pentikäinen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
1:18.84 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Eronkoski |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:19.12 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.70 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:19.16 |
+7.58 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Koponen |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:21.59 |
+10.01 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:22.50 |
+10.92 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iina Tieaho |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
1:22.90 |
+11.32 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:27.09 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:23.42 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
-0.02 |
|
1:23.68 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:25.53 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.57 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucie Ruoho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:25.66 |
+14.08 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:26.48 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:26.92 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.18 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Deniz Aksu |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:27.77 |
+16.19 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:28.74 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:28.96 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Roosa Teho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
1:30.69 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.67 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sina Huvila |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:39.03 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.14 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilma Vainio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:39.57 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.78 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siiri Palmgren |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:40.26 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.14 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Aalto |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Viitanen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.9.2022 13.39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Pool R |
1:00.20 |
|
|
|
Susanne Hirvonen |
|
|
|
14.12.2019 |
|
|
|
|
Rollo11 |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:09.30 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
1:09.64 |
+0.34 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:10.88 |
+1.58 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:11.54 |
+2.24 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Hautaniemi |
2007 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:13.02 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada-Julia Laakso |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
1:13.66 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebekka Pihl |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:14.09 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.89 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Tieaho |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.05 |
|
1:14.85 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.83 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:15.91 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.38 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:17.97 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erika Ruuskanen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.31 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:20.43 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.05 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Isoviita |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.9.2022 13.39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset 16-99 vuotiaat - Finaali |
|
|
Pool R |
1:00.20 |
|
|
|
Susanne Hirvonen |
|
|
|
14.12.2019 |
|
|
|
|
Rollo11 |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siiri Arjanmaa |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.30 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:09.16 |
+2.86 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Savulahti |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:10.10 |
+3.80 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
1:15.21 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.9.2022 13.39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13.39.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|