2024-04-25   12:08:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. okt  2022 to 9. okt  2022
Løb 9, 4X50m Medley Damer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Farum Phoenix 22 Farum Svømmeklub 2:13.43
Mathilde Thor Møller 2005 0564AU 35.63 35.63
Isabella Ludvigsen 2005 0564AF 37.55 1:13.18
Carolina Sahl Rasmussen 2001 0126AB 30.05 1:43.23
Mia Krüger 2002 0224AG 30.20 2:13.43
2 Motionsklubben 1 17 Svømmeklubben MK31 2:19.01 +5.58
Flora Rebecca Profeta 2008 0836AA 34.83 34.83
Sarah Højlund 2006 0684AH 40.33 1:15.16
Frida Fly Haastrup 2008 0884AM 33.88 1:49.04
Freja Rosenlund Menné 2007 0758AO 29.97 2:19.01
3 Orient Damer 16 Orient Svømning 2:58.29 +44.86
Isabella Aulum 2007 0736BB 45.77 45.77
Frederikke Vesth 2007 0766AL 45.27 1:31.04
Anna  Lindegaard Christiansen 2007 0738BB 48.91 2:19.95
Anika Rosén Andersen 2007 0732AN 38.34 2:58.29
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:55:22
Løb 9, 4X50m Medley Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Gentofte Piger 14 Gentofte Svømme Klub 2:14.25
Emma Lind Riisgaard 2009 0934AD 34.69 34.69
Laura Kegel Sørensen 2009 0990AJ 38.34 1:13.03
Liva Dorff 2009 0918AH 31.87 1:44.90
Flora Rybak-Andersen 2009 0948AD 29.35 2:14.25
2 Holbæk Big Guns+ 14 Holbæk Svømme Klub 2:22.67 +8.42
Caroline Munkholm 2009 0980BD 37.49 37.49
Sofie Pedersen 2009 0944AI 38.36 1:15.85
Nanna Jensen 2009 0938BB 35.38 1:51.23
Mathilde Marie Grydholt 2009 0942AI 31.44 2:22.67
3 Gsc piger 1 14 Gladsaxe Svømmeklub 2:24.24 +9.99
Frida Rasmussen Høegh 2009 0968AA 40.42 40.42
Frida Lund Kilen 2010 1098AA 35.67 1:16.09
Vigga Rasmussen 2010 1032AD 37.13 1:53.22
Aleksandra Dragieva 2010 1014AB 31.02 2:24.24
4 Sigma 3 Piger 1 13 Sigma Swim 2:24.70 +10.45
Selma Langkjær 2010 1074AG 37.70 37.70
Alberte Jacobsen 2010 1058AD 41.71 1:19.41
Madicken Markussen 2010 1062AB 35.10 1:54.51
Silke Holtz 2010 1062AC 30.19 2:24.70
5 HVSK K2 14 Hvidovre Svømmeklub 2:30.53 +16.28
Liva Toldwoss Aunsholm 2009 0904AA 38.81 38.81
Mikkeline Larsen 2009 0976AA 40.91 1:19.72
Karla S Enevoldsen 2010 1004AE 36.16 1:55.88
Malea Rosa A Nunez 2010 1072AA 34.65 2:30.53
6 MK piger 1 13 Svømmeklubben MK31 2:45.62 +31.37
Laura Dybdahl 2010 1032AT 44.31 44.31
44.31 44.31
Tilde Jensen 2010 1002AP 45.39 1:29.70
45.39 1:29.70
Sofia Alichkina 2010 1084AP 42.27 2:11.97
42.27 2:11.97
Smilla Brandt-Brofeldt 2010 1058AH 33.65 2:45.62
33.65 2:45.62
7 STT Ladies 14 Swim Team Taastrup 2:48.75 +34.50
Ingrid Schultz 2010 1074AC 42.40 42.40
Alicia Dupont Larsen 2010 1058AK 51.24 1:33.64
Alma S. L. Pedersen 2009 0952BD 42.75 2:16.39
Julia Stanczyk 2010 1040AQ 32.36 2:48.75
- HVSK K2 2 14 Hvidovre Svømmeklub DNS
Emma Biering-Sørensen 2009 0912BE
Natasja Hornuff 2010 1052AK
Malea Rosa A Nunez 2010 1072AA
Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 1046AA
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:55:22
Løb 9, 4X50m Medley Damer 12 og yngre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Sigma 4 Piger 1 12 Sigma Swim 2:28.69
Caroline Møllebro 2011 1130AC 36.90 36.90
Camilla Vastrup 2011 1180AC 40.18 1:17.08
Silja Sofia Linderoth 2011 1128AA 37.52 1:54.60
Kaya Wismar 2011 1112AC 34.09 2:28.69
2 Sigma 4 Piger 2 12 Sigma Swim 2:43.22 +14.53
Kaya Kjær 2012 1244AB 41.60 41.60
Molly Lassen 2012 1242AC 48.73 1:30.33
Teresa Novak Bro 2011 1170AF 38.34 2:08.67
Sine Kjeldahl Norsell 2012 1240AC 34.55 2:43.22
3 Holbæk Guns 12 Holbæk Svømme Klub 2:46.27 +17.58
Helena Falkensted 2011 1174AF 40.88 40.88
Sofie Ljunggren 2011 1178AF 45.36 1:26.24
Ida Ulrichsen 2012 1292AH 43.59 2:09.83
Lea Pedersen 2011 1126AG 36.44 2:46.27
4 Turbotøserne 12 Vallensbæk IF Af 1939 3:05.75 +37.06
Flora Vinge-Maigaard 2011 1140AD 47.20 47.20
Frida Grydgaard 2011 1142AD 1:01.14 1:48.34
Victoria B. Aagaard 2011 1144AD 38.87 2:27.21
Evvel Eminovski 2012 1208AE 38.54 3:05.75
5 MK piger 2 12 Svømmeklubben MK31 3:11.86 +43.17
Julie Pihl 2011 1150AO 53.41 53.41
Natasja Akstrup 2011 1152AO 50.78 1:44.19
Evi Cecilie Dan Bøgh 2011 1148AO 46.03 2:30.22
Olivia Bertelsen 2011 1154AO 41.64 3:11.86
6 Sigma 4 Piger 3 12 Sigma Swim 3:14.03 +45.34
Emily Novak Bro 2011 1164AF 45.20 45.20
Lærke Nygaard Henriksen 2011 1162AF 54.11 1:39.31
Svea Peters 2012 1226AI 50.34 2:29.65
Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 1216AI 44.38 3:14.03
7 Sigma 5 Piger 1 10 Sigma Swim 3:20.75 +52.06
Bjørk Egholm Høgh 2013 1310AD 48.52 48.52
Elva Skovmøller Isberg 2013 1322AE 51.20 1:39.72
Xenia Mørup 2013 1314AD 55.29 2:35.01
Lova Halsteen 2013 1328AE 45.74 3:20.75
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:55:22
08-10-2022 15:11.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner