2024-04-25   13:00:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. okt  2022 to 9. okt  2022
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carolina Sahl Rasmussen 2001 Farum Svømmeklub 30.35
2 Sofie Emilie Lange 2007 Gladsaxe Svømmeklub 31.53 +1.18
3 Sofia Gadegaard Shah 1997 Hovedstadens Svømmeklub 31.80 +1.45
4 Sarah Holm Clausen 2004 Farum Svømmeklub 32.33 +1.98
5 Sarah Højlund 2006 Svømmeklubben MK31 33.14 +2.79
6 Vivian Bahador Snitker 2007 Sigma Swim Birkerød 33.34 +2.99
=7 Mathilde Thor Møller 2005 Farum Svømmeklub 33.44 +3.09 OD2
=7 Kaja Pedersen 2007 Holbæk Svømme Klub 33.44 +3.09 OD1
9 Mia Krüger 2002 Farum Svømmeklub 33.56 +3.21
10 Vigga Jacoby 2007 Hovedstadens Svømmeklub 33.66 +3.31
11 Mie Mørkedal 2003 Holbæk Svømme Klub 33.67 +3.32
12 Frida Fly Haastrup 2008 Svømmeklubben MK31 34.18 +3.83
13 Julia Vincentz 2007 Roskilde Svømning 34.41 +4.06
14 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 34.78 +4.43
15 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 35.88 +5.53
16 Iben Chor Bjørn 2008 Roskilde Svømning 36.08 +5.73
17 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning 36.30 +5.95
18 Mathilde Lazzaro 2008 Holbæk Svømme Klub 36.36 +6.01
19 Johanne Lund Bro 2007 Roskilde Svømning 37.86 +7.51
20 Ella Palmund 2008 Roskilde Svømning 38.73 +8.38
21 Liv Maria Febres Andersen 2008 Ringsted Svømme Klub 39.42 +9.07
22 Maja Burø Redke 2007 Ringsted Svømme Klub 40.73 +10.38
23 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub 41.89 +11.54
24 Anna  Lindegaard Christiansen 2007 Orient Svømning 45.40 +15.05
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 31.41
2 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 32.07 +0.66
3 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning 33.31 +1.90
4 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 33.42 +2.01
5 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub 33.97 +2.56
6 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 34.08 +2.67
7 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub 34.22 +2.81
8 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 34.63 +3.22
9 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 34.88 +3.47
10 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 35.03 +3.62
11 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 35.09 +3.68
12 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 35.40 +3.99
13 Nanna Jensen 2009 Holbæk Svømme Klub 35.63 +4.22
14 Alberte Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 35.82 +4.41
15 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 36.01 +4.60
16 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub 36.24 +4.83
17 Julia Stanczyk 2010 Swim Team Taastrup 37.04 +5.63
18 Lærke Zeuthen 2009 Farum Svømmeklub 37.11 +5.70
19 Vigga Rasmussen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 37.42 +6.01
20 Alicia Dupont Larsen 2010 Swim Team Taastrup 37.60 +6.19
21 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 38.32 +6.91
22 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 38.90 +7.49
=23 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 39.53 +8.12 OD1
=23 Liva Holst Klarskov 2009 Roskilde Svømning 39.53 +8.12 OD2
25 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 39.78 +8.37
26 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 39.85 +8.44
27 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 41.48 +10.07
28 Rosa Borch 2009 Roskilde Svømning 42.85 +11.44
29 Alma Maarslet Rosenfalck 2010 Sigma Swim Birkerød 43.47 +12.06
30 Sofia Alichkina 2010 Svømmeklubben MK31 44.42 +13.01
31 Smilla Brandt-Brofeldt 2010 Svømmeklubben MK31 44.79 +13.38
32 Clara Lazzaro 2010 Holbæk Svømme Klub 45.51 +14.10
33 Tilde Jensen 2010 Svømmeklubben MK31 46.30 +14.89
34 Alma Neesen 2010 Swim Team Taastrup 46.60 +15.19
35 Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød 47.65 +16.24
- Laura Dybdahl 2010 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 35.90
2 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 36.59 +0.69
3 Ella Maria Schønnemann 2011 Gentofte Svømme Klub 38.36 +2.46
4 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 38.46 +2.56
5 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 38.80 +2.90
6 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 39.62 +3.72
7 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 39.89 +3.99
8 Lara Viig Seitzberg 2011 Gladsaxe Svømmeklub 40.40 +4.50
9 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 40.93 +5.03
10 Adele Svendsen 2011 Swim Team Taastrup 42.27 +6.37
11 Lea Pedersen 2011 Holbæk Svømme Klub 42.36 +6.46
12 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 43.33 +7.43
13 Alina Pi Moldestad Knudsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 48.89 +12.99
14 Flora Vinge-Maigaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 49.64 +13.74
15 Ida Saaby 2011 Hvidovre Svømmeklub 55.00 +19.10
16 Luna Faurskov 2011 Gladsaxe Svømmeklub 55.05 +19.15
17 Maja Just Danielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 1:01.45 +25.55
- Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 42.39
2 Ida Ulrichsen 2012 Holbæk Svømme Klub 43.72 +1.33
3 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 43.96 +1.57
4 Iben Jæger 2012 Gentofte Svømme Klub 45.16 +2.77
5 Anna Vilde Bohnsen 2012 Gentofte Svømme Klub 46.05 +3.66
6 Rose Balle Schou 2012 Gentofte Svømme Klub 46.50 +4.11
7 Emma Martini 2012 Gentofte Svømme Klub 48.39 +6.00
8 Matilde Kegel Sørensen 2012 Gentofte Svømme Klub 48.93 +6.54
9 Rebecca Fugl-Meyer 2012 Gentofte Svømme Klub 53.91 +11.52
10 Asta Holm 2012 Gladsaxe Svømmeklub 56.78 +14.39
11 Maiken Metine Nielsen 2012 Gladsaxe Svømmeklub 57.94 +15.55
- Sophia Hetmar 2012 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Luna Bjørn Rømer Gravesen 2013 Holbæk Svømme Klub 1:05.27
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58
08-10-2022 12:57.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner