2024-04-25   14:16:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. okt  2022 to 9. okt  2022
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 16 og ældre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 HSK Herrer 39 Hovedstadens Svømmeklub 1:51.08
Karl Korfix Barlebo 2006 0641AC 29.04 29.04
Harald Franck 2003 0345AK 31.74 1:00.78
Christoph Karow 1984 8409AB 26.63 1:27.41
Jens Bomgaard 2002 0273AG 23.67 1:51.08
2 Farum Drenge 17 Farum Svømmeklub 2:02.39 +11.31
Cornelius Kemnitz 2008 0845AJ 31.89 31.89
Benjamin Krohn Markussen 2008 0823AD 35.27 1:07.16
Emanuele Holm Ciampi 2006 0621AB 28.84 1:36.00
Stefan Angjelovski 2006 0649AJ 26.39 2:02.39
3 Orient Herrer 23 Orient Svømning 2:15.54 +24.46
Christian Swartz 2007 0725AQ 40.57 40.57
Martin Holst 2000 0087AI 34.18 1:14.75
William Mitchell 2004 0493AH 29.96 1:44.71
Rasmus Andersen 2005 0533AS 30.83 2:15.54
4 Holbæk Boys 2 16 Holbæk Svømme Klub 2:21.48 +30.40
Johan Fjord Kristensen 2008 0847AJ 38.33 38.33
Frederik Nymann 2007 0719AP 38.28 1:16.61
Loui Petersen 2008 0857AP 35.25 1:51.86
Linus Noe 2008 0895AA 29.62 2:21.48
Løb officielt kl.: 08-10-2022 15:08:33
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 14-15 år - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Gentofte Drenge 15 Gentofte Svømme Klub 1:57.26
Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 0885AH 27.47 27.47
Gustav Hørlykke 2008 0819AE 34.06 1:01.53
Valther B. Wadstrøm 2008 0811AG 28.02 1:29.55
Federico Chiappini 2008 0811AC 27.71 1:57.26
2 Gsc drenge 1 15 Gladsaxe Svømmeklub 1:59.04 +1.78
Nicklas Hiort 2008 0891AE 30.07 30.07
Villads Moefelt 2008 0825AB 34.95 1:05.02
Damjan Kruc 2008 0823AI 28.21 1:33.23
Andreas Bartholin Bruhn 2008 0873AB 25.81 1:59.04
3 Gsc drenge 2 15 Gladsaxe Svømmeklub 2:05.72 +8.46
Alfred J. R. Pedas 2009 0915AE 34.25 34.25
Johan Damkjær Bartels 2009 0995AB 34.62 1:08.87
Oliver Ogstrup 2009 0927AB 28.07 1:36.94
William Bank Jørgensen 2008 0843AE 28.78 2:05.72
4 Sigma 3 Drenge 1 15 Sigma Swim 2:10.77 +13.51
Oscar Kaiser Djørup 2009 0911AF 34.74 34.74
Joe Hargreaves 2008 0893AA 34.95 1:09.69
Lukas Højfeldt 2008 0805AD 32.31 1:42.00
Julius Drachmann 2008 0853AJ 28.77 2:10.77
5 Holbæk Boys 1 15 Holbæk Svømme Klub 2:12.45 +15.19
Mathias Klint Craven 2008 0865AJ 33.01 33.01
Mikkel Sivebæk Nielsen 2009 0903BF 40.05 1:13.06
Frederik Verner Pedersen 2008 0841AP 31.64 1:44.70
Anders Jensen 2008 0895AJ 27.75 2:12.45
6 HVSK K2 15 Hvidovre Svømmeklub 2:13.75 +16.49
Vitus Ketscher 2009 0961AA 31.04 31.04
Daniel Sabic 2009 0957BG 38.05 1:09.09
Sebastian K Olesen 2008 0875AA 31.02 1:40.11
Sigurd Haakansson 2009 0987BC 33.64 2:13.75
- Holbæk Boys 2 16 Holbæk Svømme Klub 2:21.48 +24.22
Johan Fjord Kristensen 2008 0847AJ 38.33 38.33
Frederik Nymann 2007 0719AP 38.28 1:16.61
Loui Petersen 2008 0857AP 35.25 1:51.86
Linus Noe 2008 0895AA 29.62 2:21.48
Løb officielt kl.: 08-10-2022 15:08:33
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 13 og yngre - Finale
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Farttosserne 13 Vallensbæk IF Af 1939 2:31.33
Willads Schou 2011 1103AH 39.44 39.44
Valdemar Hvid 2010 1041AE 46.65 1:26.09
Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 1035AE 31.60 1:57.69
Julius Steen 2011 1143AE 33.64 2:31.33
2 Sigma 4 Drenge 1 13 Sigma Swim 2:31.38 +0.05
Carl Kristian Juhl 2011 1195AA 37.62 37.62
Storm Federspiel 2010 1027AB 40.50 1:18.12
Wilmer Quaade 2011 1183AE 42.09 2:00.21
Mads Klinkby 2010 1051AO 31.17 2:31.38
3 MK drenge 1 13 Svømmeklubben MK31 2:44.60 +13.27
Jonas Krak Hjorth 2011 1155AL 44.36 44.36
44.36 44.36
Kasper Emil Nielsen 2011 1163AM 49.08 1:33.44
49.08 1:33.44
Sixten Blicher Retpen 2010 1013AI 34.48 2:07.92
34.48 2:07.92
Mads Harpøth 2012 1233AI 36.68 2:44.60
36.68 2:44.60
4 Sigma 4 Drenge 2 13 Sigma Swim 3:01.49 +30.16
Birk Barslund Fosse 2011 1151AK 43.56 43.56
Anton Ellekær 2011 1151AJ 52.40 1:35.96
Frederik Lollike 2010 1089AD 50.89 2:26.85
Frederik Flach 2011 1193AE 34.64 3:01.49
- Sigma 4 Drenge 3 13 Sigma Swim DSQ
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water
Max Schou-Sørensen 2010 1069AI
Victor Hougaard 2011 1153AJ
Niklas Hyldekær Janstrup 2011 1133AD
Alvin Konstantin Djørup 2011 1195AE
Løb officielt kl.: 08-10-2022 15:08:33
08-10-2022 15:14.14 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner