2024-04-25   12:32:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed Stævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
Svømmeh 25m Stævne dato: 8. okt  2022 to 9. okt  2022
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jasmin Egeskov Andersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub 1:09.77
50m: 1:09.77
2 Emmeline Sunekær 2005 Ringsted Svømme Klub 1:12.20 +2.43
50m: 1:12.20
3 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 1:13.77 +4.00
50m: 1:13.77
4 Flora Rebecca Profeta 2008 Svømmeklubben MK31 1:15.79 +6.02
50m: 1:15.79
5 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:16.82 +7.05
50m: 1:16.82
6 Vigga Jacoby 2007 Hovedstadens Svømmeklub 1:17.29 +7.52
50m: 1:17.29
7 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning 1:18.79 +9.02
50m: 1:18.79
8 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 1:19.25 +9.48
50m: 1:19.25
9 Ella Palmund 2008 Roskilde Svømning 1:19.92 +10.15
50m: 1:19.92
10 Maja F. E. Kamper 2008 Swim Team Taastrup 1:21.33 +11.56
50m: 1:21.33
11 Iben Chor Bjørn 2008 Roskilde Svømning 1:23.98 +14.21
50m: 1:23.98
12 Frederikke Vesth 2007 Orient Svømning 1:24.61 +14.84
50m: 1:24.61
13 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:30.22 +20.45
50m: 1:30.22
14 Anika Rosén Andersen 2007 Orient Svømning 1:40.31 +30.54
50m: 1:40.31
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:13.80
50m: 1:13.80
2 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 1:14.33 +0.53
50m: 1:14.33
3 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 1:14.41 +0.61
50m: 1:14.41
4 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 1:14.69 +0.89
50m: 1:14.69
5 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 1:15.53 +1.73
50m: 1:15.53
6 Annika Skovgren 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:18.00 +4.20
50m: 1:18.00
7 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:19.04 +5.24
50m: 1:19.04
8 Victoria Dolling 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:19.65 +5.85
50m: 1:19.65
9 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 1:20.29 +6.49
50m: 1:20.29
10 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub 1:21.02 +7.22
50m: 1:21.02
=11 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub 1:21.14 +7.34 OD1
50m: 1:21.19
100m: 1:21.14
(0.05)
=11 Ella Wolffbrandt 2010 Sigma Swim Allerød 1:21.14 +7.34 OD2
50m: 1:21.10
100m: 1:21.14
(0.04)
13 Liva Holst Klarskov 2009 Roskilde Svømning 1:22.19 +8.39
50m: 1:22.19
14 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 1:22.32 +8.52
50m: 1:22.32
15 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub 1:23.12 +9.32
50m: 1:23.12
16 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:23.41 +9.61
50m: 1:23.41
17 Johanne Møller Hansen 2010 Holbæk Svømme Klub 1:24.22 +10.42
50m: 1:24.22
18 Emma Biering-Sørensen 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:24.84 +11.04
50m: 1:24.84
19 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 1:26.86 +13.06
50m: 1:26.86
20 Leonora Sarauw Lundsgaard 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:29.65 +15.85
50m: 1:29.65
21 Alma S. L. Pedersen 2009 Swim Team Taastrup 1:30.82 +17.02
50m: 1:30.82
22 Ingrid Schultz 2010 Swim Team Taastrup 1:30.93 +17.13
50m: 1:30.93
23 Emma Antonia Lund Hansen 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:31.30 +17.50
50m: 1:31.30
24 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:32.79 +18.99
50m: 1:32.79
25 Sofia Alichkina 2010 Svømmeklubben MK31 1:35.23 +21.43
50m: 1:35.23
26 Maria Agerbæk Sobol Nielsen 2009 Holbæk Svømme Klub 1:38.77 +24.97
50m: 1:38.77
- Laura Dybdahl 2010 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:20.92
50m: 1:20.92
2 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 1:23.21 +2.29
50m: 1:23.21
=3 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 1:27.46 +6.54
50m: 1:27.46
=3 Victoria B. Aagaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:27.46 +6.54
50m: 1:27.46
5 Helena Falkensted 2011 Holbæk Svømme Klub 1:27.90 +6.98
50m: 1:27.90
6 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:32.27 +11.35
50m: 1:32.27
7 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 1:33.42 +12.50
50m: 1:33.42
8 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 1:35.99 +15.07
50m: 1:35.99
9 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:38.56 +17.64
50m: 1:38.56
10 Sofie Ljunggren 2011 Holbæk Svømme Klub 1:38.61 +17.69
50m: 1:38.61
11 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 1:39.36 +18.44
50m: 1:39.36
12 Frida Grydgaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:41.96 +21.04
50m: 1:41.96
13 Evi Cecilie Dan Bøgh 2011 Svømmeklubben MK31 1:46.25 +25.33
50m: 1:46.25
14 Maja Just Danielsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 1:52.92 +32.00
50m: 1:52.92
15 Natasja Akstrup 2011 Svømmeklubben MK31 1:57.00 +36.08
50m: 1:57.00
16 Julie Pihl 2011 Svømmeklubben MK31 1:59.28 +38.36
50m: 1:59.28
17 Emma Gabel 2011 Svømmeklubben MK31 1:59.87 +38.95
50m: 1:59.87
18 Isabel Ling Jakobsen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 2:06.67 +45.75
50m: 2:06.67
- Olivia Bertelsen 2011 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:28.88
50m: 1:28.88
2 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 1:29.73 +0.85
50m: 1:29.73
3 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub 1:32.43 +3.55
50m: 1:32.43
4 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:32.67 +3.79
50m: 1:32.67
5 Evvel Eminovski 2012 Vallensbæk IF Af 1939 1:34.56 +5.68
50m: 1:34.56
6 Matilde Kegel Sørensen 2012 Gentofte Svømme Klub 1:37.99 +9.11
50m: 1:37.99
7 Anna Vilde Bohnsen 2012 Gentofte Svømme Klub 1:43.61 +14.73
50m: 1:43.61
8 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 1:45.21 +16.33
50m: 1:45.21
9 Sophia Hetmar 2012 Svømmeklubben MK31 1:46.14 +17.26
50m: 1:46.14
10 Sonja Andersen 2012 Hvidovre Svømmeklub 1:47.96 +19.08
50m: 1:47.96
11 Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:50.93 +22.05
50m: 1:50.93
12 Lea Kirsten Barchard 2012 Gentofte Svømme Klub 1:52.19 +23.31
50m: 1:52.19
13 Laura Lind Riisgaard 2012 Gentofte Svømme Klub 1:52.34 +23.46
50m: 1:52.34
14 Josefine Harpøth 2012 Svømmeklubben MK31 1:55.13 +26.25
50m: 1:55.13
15 Sarah Lindhard Bjerre 2012 Svømmeklubben MK31 2:01.84 +32.96
50m: 2:01.84
16 Aminah Massood 2012 Gladsaxe Svømmeklub 2:32.49 +1:03.61
50m: 2:32.49
- Dicte Graabek 2012 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool
- Frederikke Ørsted 2012 Svømmeklubben MK31 DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Emma Brøndum Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Xenia Mørup 2013 Sigma Swim Allerød 1:40.72
50m: 1:40.72
2 Mai Kirsten Hansen 2013 Gentofte Svømme Klub 1:43.88 +3.16
50m: 1:43.88
3 Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød 1:44.20 +3.48
50m: 1:44.20
4 Elva Skovmøller Isberg 2013 Sigma Swim Allerød 1:50.38 +9.66
50m: 1:50.38
5 Vega Sofie Lollike 2013 Sigma Swim Allerød 1:58.61 +17.89
50m: 1:58.61
6 Anna Pasquale Lind-Christense 2013 Sigma Swim Allerød 2:00.63 +19.91
50m: 2:00.63
7 Saga Kirstine Djørup 2014 Sigma Swim Allerød 2:01.17 +20.45
50m: 2:01.17
8 Kaisa Peters 2014 Sigma Swim Birkerød 2:02.04 +21.32
50m: 2:02.04
9 Mie Højfeldt 2014 Sigma Swim Birkerød 2:14.62 +33.90
50m: 2:14.62
10 Agnes Kristiansen 2013 Sigma Swim Allerød 2:19.50 +38.78
50m: 2:19.50
11 Alberthe Jepsen 2014 Sigma Swim Allerød 2:21.42 +40.70
50m: 2:21.42
- Emma Hald 2014 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Lova Halsteen 2013 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18
08-10-2022 11:43.56 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Sigma Swim Allerød

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner