Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:12.20 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:13.77 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:15.79 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:16.82 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:17.29 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:18.79 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:19.25 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:19.92 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.33 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:23.98 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:24.61 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.22 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anika Rosén Andersen |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:40.31 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.33 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.41 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.69 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.53 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:18.00 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:19.04 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:19.65 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.29 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:21.02 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:21.14 |
+7.34 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:21.14 |
+7.34 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:22.19 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.32 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:23.12 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:23.41 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:24.22 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.84 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.86 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.65 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:30.82 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:30.93 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.30 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.79 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:35.23 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:38.77 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.21 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:27.46 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:27.46 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:27.90 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.27 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.42 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.99 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.56 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:38.61 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:39.36 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:41.96 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.25 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:52.92 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:57.00 |
+36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:59.28 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:59.87 |
+38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:06.67 |
+45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:29.73 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.43 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:32.67 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:34.56 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.99 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.61 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:45.21 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.14 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:47.96 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:50.93 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:52.19 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:52.34 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:55.13 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:01.84 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:32.49 |
+1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool |
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.88 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:44.20 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:50.38 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:58.61 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:00.63 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:01.17 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:02.04 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:14.62 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Kristiansen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:19.50 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:21.42 |
+40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 11:43.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:02.99 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.98 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.71 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:16.12 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:18.09 |
+16.86 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:22.07 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:27.89 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.46 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.51 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.86 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:07.89 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:08.56 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:09.07 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.09 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.30 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:11.37 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.23 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:12.52 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:12.72 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.80 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.55 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.81 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:13.91 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.94 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.35 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:17.91 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:18.09 |
+12.87 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:18.25 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.57 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.00 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:22.79 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.46 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:26.13 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:30.94 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:41.17 |
+35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:49.01 |
+43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.35 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.96 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:21.87 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.33 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.93 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.02 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.56 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:24.50 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:24.89 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.06 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.17 |
+11.87 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:27.17 |
+11.87 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.18 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.50 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.55 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.69 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:36.39 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:39.90 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:42.24 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:44.20 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.58 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Lund Styrishave |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.35 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.84 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:31.56 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:31.95 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.06 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.44 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:37.56 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:38.20 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:40.24 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.47 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:42.54 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:44.62 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.27 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:51.20 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:52.35 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:01.53 |
+42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:04.40 |
+44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:32.25 |
+1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 No contact with the wall during a turn or turn not made from the wall or took stride or step from bottom of the pool |
|
|
|
|
- |
|
Elliot Dahlgaard Stokholm |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:55.50 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:00.14 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:03.96 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:59:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 11:55.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.53 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Gadegaard Shah |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
31.80 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
32.33 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.14 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.34 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.44 |
+3.09 |
|
OD2 |
|
|
|
|
=7 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.44 |
+3.09 |
|
OD1 |
|
|
|
|
9 |
|
Mia Krüger |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.56 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
33.66 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Mørkedal |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.67 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.18 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.41 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.78 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.88 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.08 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.30 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.36 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johanne Lund Bro |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
37.86 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.73 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
39.42 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.73 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
41.89 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Lindegaard Christiansen |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
45.40 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.07 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.31 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.42 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.97 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.08 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.22 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.63 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.88 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.03 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.09 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.40 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.63 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.82 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.01 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.24 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.04 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.11 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.42 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.60 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.32 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.90 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.53 |
+8.12 |
|
OD1 |
|
|
|
|
=23 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.53 |
+8.12 |
|
OD2 |
|
|
|
|
25 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.78 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.85 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.48 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.85 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.47 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.42 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.79 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.51 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.30 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.60 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.65 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.59 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.36 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.46 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.80 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.62 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.89 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.40 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.93 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
42.27 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.36 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.33 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
48.89 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
49.64 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
55.00 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.05 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.45 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
43.72 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.96 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.16 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.05 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.50 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.39 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.93 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.91 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
56.78 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.94 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:57.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
29.52 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.55 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Mitchell |
2004 |
Orient Svømning |
|
|
30.67 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.68 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.03 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
Orient Svømning |
|
|
35.83 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.36 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoph Karow |
1984 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:15:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.77 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.97 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.07 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.31 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.96 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.70 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.07 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.13 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.14 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.15 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.82 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.33 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.08 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.56 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.63 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.69 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.71 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.16 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.79 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.74 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
38.15 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
40.25 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:15:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.57 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.57 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.68 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.31 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.28 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.89 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.31 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.64 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.14 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.41 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.66 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.69 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.88 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 More than one arm pull under water (following start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:15:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.52 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.15 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
42.38 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.76 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.12 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.21 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.19 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:15:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.62 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
55.68 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought backward under the water simultaneously throughout the race (subject to SW 8.5) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:15:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 13:22.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.18 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:27.44 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:35.19 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:39.70 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:41.72 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:49:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.20 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:22.81 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.87 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.56 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:25.45 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.67 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.12 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:27.34 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:27.37 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:27.95 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:28.15 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.56 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.57 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:29.83 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.34 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.85 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:35.17 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.12 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:37.71 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:38.27 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:38.64 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:38.88 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:43.36 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:51.15 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:58.86 |
+39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:59.41 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:03.31 |
+43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:49:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:35.38 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:38.24 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:42.27 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:42.30 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:43.85 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:49.56 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:52.40 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:53.10 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:53.56 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:57.23 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:03.28 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:03.71 |
+31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:08.60 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:12.20 |
+40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:12.22 |
+40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:17.67 |
+45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:49:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.04 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:01.49 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:03.47 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:04.88 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:14.14 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:17.12 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:17.40 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:21.22 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:53.35 |
+1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:49:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:49:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 13:10.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:17.02 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.73 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:22.88 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:29.80 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
Orient Svømning |
|
|
1:30.77 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:10:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:17.44 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.91 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.18 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:18.65 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.77 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.80 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:24.79 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.42 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.49 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.01 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.67 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:27.35 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:27.41 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.51 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:30.14 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:30.49 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.94 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.00 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:39.59 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.67 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:00.09 |
+43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:10:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.87 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.39 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:29.14 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.81 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:35.62 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:37.52 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.40 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:45.02 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:52.09 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:09.07 |
+46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:10:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:51.42 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:53.52 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:54.64 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:02.40 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:13.20 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:50.25 |
+59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:10:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:03.67 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:05.07 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands not pushed forward together from the breast on, under or over the water |
|
|
|
|
- |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:10:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 14:19.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Gadegaard Shah |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.81 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
29.53 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.73 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.93 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.08 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.40 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.49 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.65 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.66 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.81 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.82 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Lund Bro |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.90 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.92 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.06 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
31.14 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.33 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Krüger |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.34 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.73 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
32.39 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.13 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.28 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.57 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.60 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.98 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.20 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
35.42 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.50 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anika Rosén Andersen |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
38.46 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isabella Aulum |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
40.26 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Lindegaard Christiansen |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
40.95 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.41 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
31.02 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.08 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.09 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.51 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.52 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.55 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.67 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
32.71 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.78 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.87 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.56 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.97 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.07 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.18 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.40 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.44 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.51 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.67 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.83 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.87 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.68 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
35.91 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.03 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.64 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.72 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.73 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.12 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.22 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.96 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.64 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.30 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.83 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
41.80 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.44 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.15 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.87 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.07 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
34.35 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.37 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.42 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.24 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.32 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.62 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.81 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.87 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.52 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.52 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.63 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
40.64 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.88 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.81 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.46 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.06 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.90 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.70 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
50.19 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.99 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.30 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.52 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.83 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
38.03 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.52 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.82 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.89 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.04 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.34 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.82 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.19 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.01 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.58 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.40 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
49.24 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
52.02 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:00.27 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.03 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.50 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.53 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.88 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
47.45 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.46 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Kristiansen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50.56 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.27 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.54 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.71 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:00.06 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.97 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.70 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 13:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 14:20.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoph Karow |
1984 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
25.26 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
26.29 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Franck |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
26.49 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.85 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.88 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.28 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.69 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
27.83 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.84 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.12 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
28.42 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Mitchell |
2004 |
Orient Svømning |
|
|
28.47 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.76 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.84 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.97 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.00 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.14 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
35.46 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.78 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.02 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.22 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.47 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.57 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.98 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.04 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.25 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.40 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.82 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.87 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
29.04 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.08 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.67 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.74 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.93 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.94 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.17 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.32 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.35 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.39 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.43 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.82 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.90 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.18 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.25 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.43 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.40 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.67 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.64 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.71 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.12 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.50 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.52 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.92 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.25 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.41 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.47 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.55 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
32.83 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.97 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.28 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.40 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.31 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.75 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.37 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.15 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.17 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.21 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.94 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.20 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.98 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.30 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.54 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Lund Styrishave |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.96 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.01 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.27 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.29 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.49 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.51 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.63 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.18 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.33 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.37 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
37.45 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.86 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.88 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.54 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.82 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.88 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.34 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.89 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elliot Dahlgaard Stokholm |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
46.98 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.18 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.24 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.53 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.76 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
51.02 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 14:34.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Farum Phoenix |
22 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
|
35.63 |
|
|
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
|
37.55 |
|
|
|
|
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
|
30.05 |
|
|
|
|
1:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Krüger |
2002 |
0224AG |
|
30.20 |
|
|
|
|
2:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Motionsklubben 1 |
17 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:19.01 |
+5.58 |
|
|
|
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
|
34.83 |
|
|
|
|
34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Højlund |
2006 |
0684AH |
|
40.33 |
|
|
|
|
1:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
0884AM |
|
33.88 |
|
|
|
|
1:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
0758AO |
|
29.97 |
|
|
|
|
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Orient Damer |
16 |
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
2:58.29 |
+44.86 |
|
|
|
|
Isabella Aulum |
2007 |
0736BB |
|
45.77 |
|
|
|
|
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
|
45.27 |
|
|
|
|
1:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lindegaard Christiansen |
2007 |
0738BB |
|
48.91 |
|
|
|
|
2:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anika Rosén Andersen |
2007 |
0732AN |
|
38.34 |
|
|
|
|
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gentofte Piger |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
|
34.69 |
|
|
|
|
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
|
38.34 |
|
|
|
|
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
|
31.87 |
|
|
|
|
1:44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
29.35 |
|
|
|
|
2:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Holbæk Big Guns+ |
14 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:22.67 |
+8.42 |
|
|
|
|
Caroline Munkholm |
2009 |
0980BD |
|
37.49 |
|
|
|
|
37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Pedersen |
2009 |
0944AI |
|
38.36 |
|
|
|
|
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Jensen |
2009 |
0938BB |
|
35.38 |
|
|
|
|
1:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
0942AI |
|
31.44 |
|
|
|
|
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gsc piger 1 |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.24 |
+9.99 |
|
|
|
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
|
40.42 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
35.67 |
|
|
|
|
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
37.13 |
|
|
|
|
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
|
31.02 |
|
|
|
|
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma 3 Piger 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:24.70 |
+10.45 |
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
37.70 |
|
|
|
|
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
41.71 |
|
|
|
|
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
35.10 |
|
|
|
|
1:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
30.19 |
|
|
|
|
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HVSK K2 |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.53 |
+16.28 |
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
38.81 |
|
|
|
|
38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
40.91 |
|
|
|
|
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
36.16 |
|
|
|
|
1:55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
34.65 |
|
|
|
|
2:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MK piger 1 |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:45.62 |
+31.37 |
|
|
|
|
Laura Dybdahl |
2010 |
1032AT |
|
44.31 |
|
|
|
|
44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.31 |
|
|
|
|
44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jensen |
2010 |
1002AP |
|
45.39 |
|
|
|
|
1:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45.39 |
|
|
|
|
1:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alichkina |
2010 |
1084AP |
|
42.27 |
|
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.27 |
|
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
1058AH |
|
33.65 |
|
|
|
|
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.65 |
|
|
|
|
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STT Ladies |
14 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:48.75 |
+34.50 |
|
|
|
|
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
|
42.40 |
|
|
|
|
42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
|
51.24 |
|
|
|
|
1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
|
42.75 |
|
|
|
|
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Stanczyk |
2010 |
1040AQ |
|
32.36 |
|
|
|
|
2:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HVSK K2 2 |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natasja Hornuff |
2010 |
1052AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
1046AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma 4 Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
36.90 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
40.18 |
|
|
|
|
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
37.52 |
|
|
|
|
1:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
34.09 |
|
|
|
|
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma 4 Piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:43.22 |
+14.53 |
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
41.60 |
|
|
|
|
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
48.73 |
|
|
|
|
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
38.34 |
|
|
|
|
2:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
34.55 |
|
|
|
|
2:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Holbæk Guns |
12 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:46.27 |
+17.58 |
|
|
|
|
Helena Falkensted |
2011 |
1174AF |
|
40.88 |
|
|
|
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
1178AF |
|
45.36 |
|
|
|
|
1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
1292AH |
|
43.59 |
|
|
|
|
2:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Pedersen |
2011 |
1126AG |
|
36.44 |
|
|
|
|
2:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Turbotøserne |
12 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
3:05.75 |
+37.06 |
|
|
|
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
1140AD |
|
47.20 |
|
|
|
|
47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Grydgaard |
2011 |
1142AD |
|
1:01.14 |
|
|
|
|
1:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
1144AD |
|
38.87 |
|
|
|
|
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Evvel Eminovski |
2012 |
1208AE |
|
38.54 |
|
|
|
|
3:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
MK piger 2 |
12 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
3:11.86 |
+43.17 |
|
|
|
|
Julie Pihl |
2011 |
1150AO |
|
53.41 |
|
|
|
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natasja Akstrup |
2011 |
1152AO |
|
50.78 |
|
|
|
|
1:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
1148AO |
|
46.03 |
|
|
|
|
2:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
1154AO |
|
41.64 |
|
|
|
|
3:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma 4 Piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:14.03 |
+45.34 |
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
45.20 |
|
|
|
|
45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
1162AF |
|
54.11 |
|
|
|
|
1:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Peters |
2012 |
1226AI |
|
50.34 |
|
|
|
|
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
1216AI |
|
44.38 |
|
|
|
|
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma 5 Piger 1 |
10 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:20.75 |
+52.06 |
|
|
|
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
1310AD |
|
48.52 |
|
|
|
|
48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
1322AE |
|
51.20 |
|
|
|
|
1:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xenia Mørup |
2013 |
1314AD |
|
55.29 |
|
|
|
|
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Halsteen |
2013 |
1328AE |
|
45.74 |
|
|
|
|
3:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 15:11.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK Herrer |
39 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
|
29.04 |
|
|
|
|
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
|
31.74 |
|
|
|
|
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoph Karow |
1984 |
8409AB |
|
26.63 |
|
|
|
|
1:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
|
23.67 |
|
|
|
|
1:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Farum Drenge |
17 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.39 |
+11.31 |
|
|
|
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
0845AJ |
|
31.89 |
|
|
|
|
31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
0823AD |
|
35.27 |
|
|
|
|
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
0621AB |
|
28.84 |
|
|
|
|
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
0649AJ |
|
26.39 |
|
|
|
|
2:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Orient Herrer |
23 |
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
2:15.54 |
+24.46 |
|
|
|
|
Christian Swartz |
2007 |
0725AQ |
|
40.57 |
|
|
|
|
40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Holst |
2000 |
0087AI |
|
34.18 |
|
|
|
|
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
|
29.96 |
|
|
|
|
1:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Andersen |
2005 |
0533AS |
|
30.83 |
|
|
|
|
2:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holbæk Boys 2 |
16 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:21.48 |
+30.40 |
|
|
|
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
0847AJ |
|
38.33 |
|
|
|
|
38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nymann |
2007 |
0719AP |
|
38.28 |
|
|
|
|
1:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Petersen |
2008 |
0857AP |
|
35.25 |
|
|
|
|
1:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Noe |
2008 |
0895AA |
|
29.62 |
|
|
|
|
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 15:08:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gentofte Drenge |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
|
27.47 |
|
|
|
|
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
|
34.06 |
|
|
|
|
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
|
28.02 |
|
|
|
|
1:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Federico Chiappini |
2008 |
0811AC |
|
27.71 |
|
|
|
|
1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gsc drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.04 |
+1.78 |
|
|
|
|
Nicklas Hiort |
2008 |
0891AE |
|
30.07 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
|
34.95 |
|
|
|
|
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Damjan Kruc |
2008 |
0823AI |
|
28.21 |
|
|
|
|
1:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
|
25.81 |
|
|
|
|
1:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gsc drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.72 |
+8.46 |
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
34.25 |
|
|
|
|
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
|
34.62 |
|
|
|
|
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
28.07 |
|
|
|
|
1:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
|
28.78 |
|
|
|
|
2:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma 3 Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:10.77 |
+13.51 |
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
|
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
34.95 |
|
|
|
|
1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
32.31 |
|
|
|
|
1:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
28.77 |
|
|
|
|
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Holbæk Boys 1 |
15 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:12.45 |
+15.19 |
|
|
|
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
0865AJ |
|
33.01 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
0903BF |
|
40.05 |
|
|
|
|
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
0841AP |
|
31.64 |
|
|
|
|
1:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Jensen |
2008 |
0895AJ |
|
27.75 |
|
|
|
|
2:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK K2 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.75 |
+16.49 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
31.04 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
38.05 |
|
|
|
|
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
31.02 |
|
|
|
|
1:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
0987BC |
|
33.64 |
|
|
|
|
2:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Holbæk Boys 2 |
16 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:21.48 |
+24.22 |
|
|
|
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
0847AJ |
|
38.33 |
|
|
|
|
38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nymann |
2007 |
0719AP |
|
38.28 |
|
|
|
|
1:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Petersen |
2008 |
0857AP |
|
35.25 |
|
|
|
|
1:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Noe |
2008 |
0895AA |
|
29.62 |
|
|
|
|
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 15:08:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Farttosserne |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
1103AH |
|
39.44 |
|
|
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hvid |
2010 |
1041AE |
|
46.65 |
|
|
|
|
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
31.60 |
|
|
|
|
1:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
33.64 |
|
|
|
|
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma 4 Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:31.38 |
+0.05 |
|
|
|
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
1195AA |
|
37.62 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
40.50 |
|
|
|
|
1:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
42.09 |
|
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Klinkby |
2010 |
1051AO |
|
31.17 |
|
|
|
|
2:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MK drenge 1 |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:44.60 |
+13.27 |
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
|
44.36 |
|
|
|
|
44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.36 |
|
|
|
|
44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
49.08 |
|
|
|
|
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49.08 |
|
|
|
|
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
34.48 |
|
|
|
|
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Harpøth |
2012 |
1233AI |
|
36.68 |
|
|
|
|
2:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.68 |
|
|
|
|
2:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma 4 Drenge 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:01.49 |
+30.16 |
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
43.56 |
|
|
|
|
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
52.40 |
|
|
|
|
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
50.89 |
|
|
|
|
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Flach |
2011 |
1193AE |
|
34.64 |
|
|
|
|
3:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma 4 Drenge 3 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hougaard |
2011 |
1153AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
1195AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 15:08:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 15:14.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:15.21 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:17.69 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:18.59 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Krüger |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:18.99 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:21.25 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.66 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:22.60 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:23.22 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Lund Bro |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:23.89 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:24.10 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:26.38 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:28.77 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.09 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:34.38 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:41.11 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:13.98 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.14 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.73 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:16.22 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:16.45 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:18.82 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.10 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.37 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.96 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.50 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.53 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.83 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:21.27 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:21.27 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.68 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:21.76 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:21.84 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.07 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:22.13 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.14 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.70 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.36 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:23.50 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:25.34 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.94 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:26.64 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:29.02 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:30.70 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.07 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:32.01 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.35 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.36 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.36 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:32.40 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.73 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:35.89 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.77 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:39.81 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:40.26 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.31 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:50.35 |
+36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:24.21 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:26.06 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.25 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.36 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:26.75 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.90 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:30.11 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:31.68 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.80 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:34.01 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.53 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.64 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.56 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:45.22 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:47.22 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:53.83 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:54.87 |
+34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:56.39 |
+35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:00.61 |
+39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:00.71 |
+39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:07.23 |
+46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.68 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.31 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:35.57 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.15 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.79 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.50 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:45.03 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:45.58 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.25 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.79 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:50.12 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:50.49 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.28 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:52.17 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:56.04 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:57.48 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:59.69 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:01.58 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:03.62 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:07.38 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
v 50m |
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
v 50m |
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 en hånd i vending v 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:52.73 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:06.82 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:13.62 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 crawl ben i fly |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 10:46.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.81 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:08.97 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Franck |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:10.29 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:11.38 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Mitchell |
2004 |
Orient Svømning |
|
|
1:12.78 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:16.02 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:16.48 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:20.91 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.40 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:07.39 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:07.63 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:09.51 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:09.73 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.45 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.12 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.51 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:11.77 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:12.22 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:12.37 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.95 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.22 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.62 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:13.84 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.93 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.06 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:14.23 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.09 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.45 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:15.46 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:16.13 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:16.63 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.54 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:18.26 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:19.06 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:19.79 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:20.27 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.27 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:22.53 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.89 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.91 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:29.28 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:29.29 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:43.38 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:15.27 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.84 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:19.25 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:20.23 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.36 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:23.93 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.09 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:24.24 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.92 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.83 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.93 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:30.22 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.27 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:34.38 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.25 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:38.26 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:39.27 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:40.83 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:44.36 |
+29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.04 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:40.20 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:40.23 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:43.81 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:44.20 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:45.94 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:50.16 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:54.07 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:56.33 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elliot Dahlgaard Stokholm |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:57.85 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:57.86 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:03.04 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 fejl i armtag bryst |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.52 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.23 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.19 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
mave v 50 m |
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 11:07.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.31 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.38 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:04.75 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:06.78 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:07.75 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:07.77 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:07.85 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:09.50 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Lund Bro |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:10.10 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:11.62 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:12.71 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:14.01 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:17.04 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:17.05 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:17.11 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:17.65 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:20.69 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Lindegaard Christiansen |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:28.00 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:31:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.74 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:09.44 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:09.78 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:12.78 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.20 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.85 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:15.06 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:16.65 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:16.68 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:19.30 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.03 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.43 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.77 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.24 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:30.23 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:32.46 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:37.75 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:31:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.38 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:15.21 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.11 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:19.41 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.64 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.74 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:22.03 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.62 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.68 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.91 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:29.98 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.31 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:30.92 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:31.91 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:33.28 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:39.14 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:39.46 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:41.44 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:48.82 |
+37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:50.51 |
+39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:57.38 |
+45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:31:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.49 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:24.00 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:25.22 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:27.80 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.33 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.44 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:34.75 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:36.48 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:36.67 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.75 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:37.82 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.30 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:38.90 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:40.42 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:41.34 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:49.56 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:50.39 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:51.51 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luna Guldberg-Møller |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:14.98 |
+55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:31:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:39.47 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.51 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.66 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:58.92 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:00.54 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rigmor Dybdal Lilleøre |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:18.36 |
+40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:32.54 |
+54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:31:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 11:59.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
56.53 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
58.02 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
59.41 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
59.65 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:00.32 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:00.42 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:01.44 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:02.18 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:02.95 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
Orient Svømning |
|
|
1:09.65 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:11.35 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:17.51 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:08:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.19 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
59.71 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
59.95 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
59.97 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:00.36 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.15 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.89 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:02.89 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:03.35 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:03.83 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.49 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:05.49 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.79 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.32 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.60 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.64 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:10.16 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:12.83 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.13 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:14.21 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:14.78 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.86 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:28.50 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:08:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:06.48 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:09.66 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:09.96 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:10.15 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.79 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:12.76 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:12.78 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.83 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:16.47 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.91 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:17.06 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.07 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.85 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:33.85 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.26 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.63 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:08:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:16.52 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:17.08 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.02 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.97 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.09 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.11 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:20.23 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:21.54 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:21.74 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.03 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.60 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.92 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:24.76 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.02 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:30.04 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.09 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:31.75 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.68 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.25 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:37.77 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:38.71 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.52 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.18 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.47 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:06.75 |
+50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:08:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:25.74 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.12 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:35.06 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:35.43 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.38 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.98 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:41.46 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.91 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:47.24 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.24 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:47.54 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Korsgaard Zimmerma |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:47.79 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:47.81 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:49.39 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:50.91 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:51.83 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Behrens Strange |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:53.37 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:55.92 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:56.49 |
+34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:59.25 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:05.90 |
+43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:06.95 |
+45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:22.37 |
+1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:08:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:35.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.18 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Mørkedal |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.88 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.96 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.25 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
51.56 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.53 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.61 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.00 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
39.24 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.93 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.95 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.13 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.55 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.78 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.18 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.41 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
41.48 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.94 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.96 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.08 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.53 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.16 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.74 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
45.09 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.27 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.95 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.60 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
49.45 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.33 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.20 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
53.76 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
55.39 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.87 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.13 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.81 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
46.94 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
50.93 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.04 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
53.09 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.87 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
57.48 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:01.95 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:02.94 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.15 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.23 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.24 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.74 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
53.74 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.26 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.02 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.37 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.94 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:01.51 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:02.19 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:02.51 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:03.95 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:04.69 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.58 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:05.99 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:06.43 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:07.84 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.43 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:24.73 |
+35.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.22 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:01.75 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.68 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.69 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.12 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louisa Vincentz |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:28.74 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Rigmor Dybdal Lilleøre |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 13:49.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Franck |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.27 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.33 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Mitchell |
2004 |
Orient Svømning |
|
|
36.77 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.42 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.42 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Andersen |
2005 |
Orient Svømning |
|
|
39.80 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
39.96 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.69 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.70 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.27 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.37 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.00 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.17 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.98 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.49 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.07 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.76 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.65 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.36 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.12 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.97 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.33 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.07 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.93 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.67 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.05 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.68 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.91 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.16 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
42.25 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.11 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.26 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.64 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.74 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
48.88 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
49.86 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.44 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
53.10 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.92 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
58.62 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:02.70 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.14 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.19 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.47 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:14.04 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.38 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.08 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.92 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:15.31 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.32 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Gottfredsen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 14:17.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.67 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.39 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.97 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.66 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.82 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.02 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.04 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.76 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.31 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Lund Bro |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
37.38 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
39.18 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.88 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
40.77 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.54 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.55 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.97 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.19 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.72 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.38 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.08 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.29 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.30 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.72 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.94 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.98 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.11 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
39.15 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
39.70 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.98 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.64 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.09 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
41.61 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.68 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.65 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.11 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.16 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathilde Skriver Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.28 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.31 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.07 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
51.52 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.17 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.46 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
39.41 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.89 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.91 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.25 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.34 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.67 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.16 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.60 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.10 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.69 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
47.39 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
47.99 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
48.10 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.37 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
49.79 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.12 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
55.75 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:06.73 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
v. 25m |
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.51 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.60 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.66 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.99 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.80 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.58 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
48.10 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
48.93 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.54 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.65 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
51.17 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
51.81 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.01 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.12 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
52.58 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.68 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
54.61 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.86 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.45 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
59.70 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luna Guldberg-Møller |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:00.64 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:01.05 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:04.43 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:11.72 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
25m |
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.96 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.15 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
56.75 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
56.81 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.14 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
59.59 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.61 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rigmor Dybdal Lilleøre |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.77 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louisa Vincentz |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 13:41:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 14:23.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.83 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.16 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.55 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.25 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.64 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.75 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.85 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.06 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.86 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.07 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.19 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.79 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.03 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.21 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.48 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.11 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.59 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.09 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.75 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
47.25 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.11 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.64 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.19 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.51 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.59 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.11 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.54 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.70 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.72 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.77 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.07 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.46 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.07 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.42 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.96 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.70 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
49.89 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.06 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.63 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.30 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.51 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.81 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.43 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.44 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.47 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.86 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
45.10 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
45.12 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.83 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
45.84 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.19 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.56 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.65 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.15 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.52 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elliot Dahlgaard Stokholm |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.07 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
53.79 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
53.80 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.34 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
58.49 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.41 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.47 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.43 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
47.58 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.94 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.57 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.10 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neil Utthasang Wolf |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
51.58 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
52.29 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.64 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.81 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villum Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
54.09 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Korsgaard Zimmerma |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
54.27 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luca Merlung Bottino |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
54.77 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
55.71 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jökull Arnar Nørgaard |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
56.05 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Gottfredsen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
56.34 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
57.74 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Albert Bach-Keldsen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
57.78 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.53 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Patrick Hyldekær Janstrup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
58.81 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ole Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
59.72 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Behrens Strange |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:00.55 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johan Andersen |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:01.87 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 14:33.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:13.49 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:14.02 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:16.57 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:23.51 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.39 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:36.63 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:37:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.97 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:20.38 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:22.01 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:22.72 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:24.45 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.73 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.86 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.28 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.11 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:39.31 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.01 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.61 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.21 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:56.49 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:37:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.95 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:29.13 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.39 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:40.17 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:37:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.16 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:41.78 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:04.66 |
+31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:37:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 14:46.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.17 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.84 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.44 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:08.59 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:08.79 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.80 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.47 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Mitchell |
2004 |
Orient Svømning |
|
|
1:11.76 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:12.09 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.38 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.57 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:14.01 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:14.85 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.99 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:15.89 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.09 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.35 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.57 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.56 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:18.69 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.49 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.68 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.87 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:21.78 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.28 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.24 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:24.60 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.98 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:30.68 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.75 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:31.02 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.18 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.91 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.32 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:00.65 |
+59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:11.51 |
+1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 14:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 15:00.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Farum Phoenix |
22 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
|
28.47 |
|
|
|
|
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
|
30.31 |
|
|
|
|
58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
|
29.61 |
|
|
|
|
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Krüger |
2002 |
0224AG |
|
30.52 |
|
|
|
|
1:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Motionsklubben 1 |
16 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:01.80 |
+2.89 |
|
|
|
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
0722AU |
|
31.09 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
0884AM |
|
30.51 |
|
|
|
|
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
0758AO |
|
29.87 |
|
|
|
|
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
|
30.33 |
|
|
|
|
2:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HVSK K2 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.49 |
+12.58 |
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
|
33.57 |
|
|
|
|
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
31.67 |
|
|
|
|
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
31.78 |
|
|
|
|
1:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
|
34.47 |
|
|
|
|
2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Orient Damer |
20 |
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
2:32.83 |
+33.92 |
|
|
|
|
Anna Lindegaard Christiansen |
2007 |
0738BB |
|
41.64 |
|
|
|
|
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
0748AV |
|
41.49 |
|
|
|
|
1:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grøndahl |
2003 |
0392AT |
|
34.67 |
|
|
|
|
1:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
|
35.03 |
|
|
|
|
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 15:29:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma 3 Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
|
30.97 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
29.08 |
|
|
|
|
1:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
31.37 |
|
|
|
|
1:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
29.68 |
|
|
|
|
2:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentofte Piger |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:01.96 |
+0.86 |
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
29.60 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
|
30.12 |
|
|
|
|
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
|
31.02 |
|
|
|
|
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
|
31.22 |
|
|
|
|
2:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gsc piger 1 |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.70 |
+4.60 |
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
33.80 |
|
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
|
30.92 |
|
|
|
|
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
31.75 |
|
|
|
|
1:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
29.23 |
|
|
|
|
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holbæk Big Guns+ |
14 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:07.83 |
+6.73 |
|
|
|
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
0942AI |
|
31.61 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Munkholm |
2009 |
0980BD |
|
32.48 |
|
|
|
|
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Pedersen |
2009 |
0944AI |
|
31.35 |
|
|
|
|
1:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Stokholm |
2010 |
1034AH |
|
32.39 |
|
|
|
|
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma 3 Piger 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:14.31 |
+13.21 |
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
32.58 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
33.44 |
|
|
|
|
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
31.49 |
|
|
|
|
1:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Højfeldt |
2010 |
1082AB |
|
36.80 |
|
|
|
|
2:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK K2 2 |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.89 |
+24.79 |
od1 |
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
34.89 |
|
|
|
|
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
1090AQ |
|
38.35 |
|
|
|
|
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
1046AA |
|
35.48 |
|
|
|
|
1:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natasja Hornuff |
2010 |
1052AK |
|
37.17 |
|
|
|
|
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STT Ladies |
14 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:25.89 |
+24.79 |
od2 |
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
|
35.56 |
|
|
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
|
36.72 |
|
|
|
|
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
|
35.83 |
|
|
|
|
1:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Stanczyk |
2010 |
1040AQ |
|
37.78 |
|
|
|
|
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MK piger 1 |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:26.56 |
+25.46 |
|
|
|
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
1058AH |
|
34.73 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Alichkina |
2010 |
1084AP |
|
34.61 |
|
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.61 |
|
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jensen |
2010 |
1002AP |
|
37.84 |
|
|
|
|
1:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.84 |
|
|
|
|
1:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dybdahl |
2010 |
1032AT |
|
39.38 |
|
|
|
|
2:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.38 |
|
|
|
|
2:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Holbæk Big Guns |
14 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:43.15 |
+42.05 |
|
|
|
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
1032AG |
|
34.85 |
|
|
|
|
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
0942BF |
|
41.01 |
|
|
|
|
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
1304AD |
|
51.62 |
|
|
|
|
2:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Lazzaro |
2010 |
1098AM |
|
35.67 |
|
|
|
|
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HVSK K2 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.49 |
+10.39 |
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
|
33.57 |
|
|
|
|
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
31.67 |
|
|
|
|
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
31.78 |
|
|
|
|
1:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
|
34.47 |
|
|
|
|
2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 15:29:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma 4 Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
33.59 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
34.08 |
|
|
|
|
1:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
31.29 |
|
|
|
|
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma 4 Piger 2 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:27.40 |
+15.42 |
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
35.53 |
|
|
|
|
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
38.12 |
|
|
|
|
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
37.46 |
|
|
|
|
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
36.29 |
|
|
|
|
2:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Holbæk Guns |
12 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:28.96 |
+16.98 |
|
|
|
|
Helena Falkensted |
2011 |
1174AF |
|
34.08 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
1178AF |
|
36.93 |
|
|
|
|
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
1292AH |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Pedersen |
2011 |
1126AG |
|
37.26 |
|
|
|
|
2:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma 4 Piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:35.52 |
+23.54 |
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
36.18 |
|
|
|
|
36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
1162AF |
|
37.78 |
|
|
|
|
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
1220AI |
|
43.00 |
|
|
|
|
1:56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
1144AE |
|
38.56 |
|
|
|
|
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
MK piger 2 |
12 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:52.59 |
+40.61 |
|
|
|
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
1148AO |
|
40.19 |
|
|
|
|
40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40.19 |
|
|
|
|
40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
1154AO |
|
43.90 |
|
|
|
|
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43.90 |
|
|
|
|
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natasja Akstrup |
2011 |
1152AO |
|
41.49 |
|
|
|
|
2:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41.49 |
|
|
|
|
2:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Pihl |
2011 |
1150AO |
|
47.01 |
|
|
|
|
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47.01 |
|
|
|
|
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 15:29:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 15:49.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Farum Drenge |
17 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
0649AJ |
|
26.83 |
|
|
|
|
26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
0621AB |
|
26.31 |
|
|
|
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
0845AJ |
|
25.72 |
|
|
|
|
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
0823AD |
|
26.58 |
|
|
|
|
1:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK Herrer |
39 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:39.96 |
-5.48 |
|
|
|
|
Christoph Karow |
1984 |
8409AB |
|
25.03 |
|
|
|
|
25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
|
25.93 |
|
|
|
|
50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
|
25.47 |
|
|
|
|
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
|
23.53 |
|
|
|
|
1:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 15:40:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gsc drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
|
26.47 |
|
|
|
|
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Damjan Kruc |
2008 |
0823AI |
|
26.33 |
|
|
|
|
52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
26.49 |
|
|
|
|
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Hiort |
2008 |
0891AE |
|
27.36 |
|
|
|
|
1:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentofte Drenge |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:46.91 |
+0.26 |
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
|
25.38 |
|
|
|
|
25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
|
27.41 |
|
|
|
|
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Federico Chiappini |
2008 |
0811AC |
|
27.58 |
|
|
|
|
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
|
26.54 |
|
|
|
|
1:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gsc drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:53.57 |
+6.92 |
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
28.72 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
|
28.24 |
|
|
|
|
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
|
29.03 |
|
|
|
|
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
|
27.58 |
|
|
|
|
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holbæk Boys 1 |
15 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:54.47 |
+7.82 |
|
|
|
|
Anders Jensen |
2008 |
0895AJ |
|
28.91 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Noe |
2008 |
0895AA |
|
29.49 |
|
|
|
|
58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
0841AP |
|
29.25 |
|
|
|
|
1:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
0865AJ |
|
26.82 |
|
|
|
|
1:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HVSK K2 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.28 |
+10.63 |
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
28.86 |
|
|
|
|
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
27.58 |
|
|
|
|
56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
27.71 |
|
|
|
|
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
0987BC |
|
33.13 |
|
|
|
|
1:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma 3 Drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:57.37 |
+10.72 |
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
30.23 |
|
|
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
26.60 |
|
|
|
|
56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
|
29.96 |
|
|
|
|
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
30.58 |
|
|
|
|
1:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 15:40:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Farttosserne |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
29.05 |
|
|
|
|
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
1103AH |
|
33.90 |
|
|
|
|
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hvid |
2010 |
1041AE |
|
35.43 |
|
|
|
|
1:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
32.68 |
|
|
|
|
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma 4 Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:20.26 |
+9.20 |
|
|
|
|
Mads Klinkby |
2010 |
1051AO |
|
32.37 |
|
|
|
|
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Flach |
2011 |
1193AE |
|
37.17 |
|
|
|
|
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
36.14 |
|
|
|
|
1:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
34.58 |
|
|
|
|
2:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MK drenge 1 |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:22.10 |
+11.04 |
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
31.65 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.65 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Harpøth |
2012 |
1233AI |
|
35.96 |
|
|
|
|
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.96 |
|
|
|
|
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
|
36.38 |
|
|
|
|
1:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.38 |
|
|
|
|
1:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
38.11 |
|
|
|
|
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38.11 |
|
|
|
|
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma 4 Drenge 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:24.13 |
+13.07 |
|
|
|
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
1195AA |
|
35.17 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
37.72 |
|
|
|
|
1:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
33.97 |
|
|
|
|
1:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
1195AE |
|
37.27 |
|
|
|
|
2:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma 4 Drenge 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:29.44 |
+18.38 |
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
36.66 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
36.27 |
|
|
|
|
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
1131AD |
|
38.69 |
|
|
|
|
1:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Morville |
2011 |
1163AG |
|
37.82 |
|
|
|
|
2:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma 5 Drenge 1 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:41.42 |
+30.36 |
|
|
|
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
1213AH |
|
39.15 |
|
|
|
|
39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
1201AG |
|
41.47 |
|
|
|
|
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
1215AD |
|
41.34 |
|
|
|
|
2:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Busk |
2012 |
1213AD |
|
39.46 |
|
|
|
|
2:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MK drenge 2 |
12 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:55.79 |
+44.73 |
|
|
|
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
1187AM |
|
42.13 |
|
|
|
|
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.13 |
|
|
|
|
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
1185AM |
|
43.40 |
|
|
|
|
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43.40 |
|
|
|
|
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Hein |
2012 |
1261AJ |
|
46.78 |
|
|
|
|
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.78 |
|
|
|
|
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
1189AM |
|
43.48 |
|
|
|
|
2:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43.48 |
|
|
|
|
2:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 15:40:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 15:47.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|