Resultater for Hvidovre Medley Cup 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Frugtsalat |
11 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
1292AJ |
|
39.40 |
|
|
|
|
39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skovborg |
2013 |
1374AB |
|
39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evvel Eminovski |
2012 |
1208AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rie Nielsen |
2014 |
1446AA |
|
2:52.77 |
|
|
|
|
2:52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSK's seje piger |
10 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:03.53 |
+10.76 |
|
|
|
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
1364AD |
|
49.00 |
|
|
|
|
49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
1354AB |
|
49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
1352AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
1354AD |
|
3:03.53 |
|
|
|
|
3:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSK's super piger |
11 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:40.13 |
+47.36 |
|
|
|
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
1424AC |
|
1:04.23 |
|
|
|
|
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Anemone My Daneland |
2012 |
1244AM |
|
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Jönsson |
2012 |
1218AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Bødiker |
2015 |
1566AA |
|
3:40.13 |
|
|
|
|
3:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HVSK Piger 1 |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:42.00 |
+49.23 |
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
1276AH |
|
41.61 |
|
|
|
|
41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
1384AI |
|
41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
1450AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Birkebæk |
2013 |
1350AA |
|
3:42.00 |
|
|
|
|
3:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jokers |
11 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
4:30.00 |
+1:37.2 |
|
|
|
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
1536AB |
|
1:11.12 |
|
|
|
|
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya Brændstrup |
2013 |
1312AE |
|
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Dolling |
2014 |
1442AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
1290AJ |
|
4:30.00 |
|
|
|
|
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK Piger 2 |
10 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:08.04 |
+2:15.2 |
|
|
|
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
1548AB |
|
54.79 |
|
|
|
|
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.79 |
|
|
|
|
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Epe |
2015 |
1546AB |
|
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Jardrup |
2015 |
1542AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
1386AI |
|
5:08.04 |
|
|
|
|
5:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5:08.04 |
|
|
|
|
5:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 11:27:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 11:34.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4x50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Bøllebob'erne |
12 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Christiansen |
2011 |
1137AE |
|
37.50 |
|
|
|
|
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
1103AH |
|
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
1175AC |
|
2:21.50 |
|
|
|
|
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
K4 drenge 1 |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:36.47 |
+14.97 |
|
|
|
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
1275AB |
|
37.38 |
|
|
|
|
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Sørensen |
2013 |
1355AB |
|
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Larsen |
2012 |
1277AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Buster Henriksen |
2012 |
1205AF |
|
2:36.47 |
|
|
|
|
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
K3 Drenge |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:42.79 |
+21.29 |
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
34.71 |
|
|
|
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Olsen |
2011 |
1155AN |
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
1109AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
2:42.79 |
|
|
|
|
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tarzaneserne |
11 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:44.89 |
+23.39 |
|
|
|
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
1203AD |
|
42.27 |
|
|
|
|
42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Larsen |
2012 |
1263AB |
|
42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Christiansen |
2013 |
1325AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
1205AH |
|
2:44.89 |
|
|
|
|
2:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSK's seje drenge |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:48.17 |
+26.67 |
|
|
|
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
1315AC |
|
44.84 |
|
|
|
|
44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
1251AE |
|
44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lou |
2011 |
1159AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
1391AA |
|
2:48.17 |
|
|
|
|
2:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
K4 drenge 2 |
10 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:13.79 |
+52.29 |
|
|
|
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
1327AB |
|
45.09 |
|
|
|
|
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville Hornskov |
2013 |
1365AB |
|
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Zimling |
2013 |
1367AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
1381AA |
|
3:13.79 |
|
|
|
|
3:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 11:34:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 11:35.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:30.39 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:41.99 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.28 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:47.51 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:54.20 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:31.74 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:40.39 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:05.19 |
+38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:06.22 |
+39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie While |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:28.83 |
+1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:30.92 |
+1:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 12:05.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.68 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:33.01 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:33.78 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.89 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.46 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:46.35 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Erlendsson |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:46.45 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:55.29 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:05:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:32.17 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:34.69 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:05:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:21.22 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:22.25 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:26.68 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.08 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:32.78 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:33.13 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:05:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 12:06.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Mayland |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Victoria Damkjæ Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.36 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.18 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hyldegaard |
2015 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.27 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Epe |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.19 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Kristensen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.50 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Alstrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.39 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Jardrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.87 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.00 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dolling |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.67 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
22.81 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
24.08 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.53 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Vang Hauskov |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
26.27 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Hejlesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.72 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.66 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.74 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elma Lund |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.94 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.79 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Rasmussen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.00 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.34 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.56 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
26.60 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:06:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 12:06.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Krogh |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WIlliam Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.28 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.73 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ask Klintrup |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.84 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.04 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Petersen-Bach |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.49 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fridtjof Rønneberg Hyllested |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.66 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:07:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hvilsom Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
24.60 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.66 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louis Leth-Andersen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.28 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.47 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.07 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.40 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:07:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.64 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.80 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Gold Frederiksen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.93 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Madsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:07:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
21.12 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Borg Schmidt Jensen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
24.73 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:07:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 12:07.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 25m Brystsvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hyldegaard |
2015 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.80 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Kristensen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.43 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Jardrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.31 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Epe |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.24 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 25m Brystsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 25m Brystsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Vang Hauskov |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Hejlesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.36 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
39.96 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elma Lund |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.56 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
41.12 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.47 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Jørgensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 25m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:11:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 12:11.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 25m Brystsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl kruse Strauss |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ask Klintrup |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:00.83 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 25m Brystsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Mørch Øxenholt |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
24.16 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.00 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.95 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.26 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louis Leth-Andersen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.31 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 25m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.65 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Fardrup Skyum |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.31 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 25m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.97 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 12:13.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:02.07 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:23.44 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:26:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:05.18 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:15.04 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:26:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 12:26.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Andersen |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.78 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 12:51.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Mayland |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.77 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Victoria Damkjæ Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.38 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:20.98 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Alstrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.79 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Dolling |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:16.57 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Skovborg |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.70 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.44 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
48.40 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.51 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Brændstrup |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
58.57 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:00.56 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:01.68 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Hejlesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:02.30 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.62 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:09.29 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:14.54 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Rasmussen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.94 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Jørgensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.13 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
52.64 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.11 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.18 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie While |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:01.85 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.45 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:48.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Andersen |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl kruse Strauss |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
56.69 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WIlliam Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
57.46 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Petersen-Bach |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.21 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.16 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.05 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fridtjof Rønneberg Hyllested |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.79 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kevin Krogh |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.39 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:05:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.97 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.09 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.59 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.71 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.80 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
51.51 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
51.82 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.21 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Hvilsom Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.25 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
56.25 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louis Leth-Andersen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
58.79 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:04.52 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:06.41 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Mørch Øxenholt |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:12.07 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:05:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.20 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
41.40 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Lorentz Feldt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.12 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
49.96 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Fardrup Skyum |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.65 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Gold Frederiksen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
59.45 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Madsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:05:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.14 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
41.61 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Borg Schmidt Jensen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
42.01 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
47.41 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.02 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:05:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:05.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:07:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:07:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:07:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:07.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:58.94 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Erlendsson |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:01.65 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:44.90 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:34.57 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.99 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:36.58 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:56.55 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:08:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:09.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:18.03 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:12:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:24.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:29.44 |
-11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:49.42 |
-51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:34.17 |
-6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Flere flyben under vand |
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:47:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:47:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:49.16 |
-15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
Ej samtidig berøring |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:47:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:47.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:18.52 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:50:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:50:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:50.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:55.71 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:27:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:55.71 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:27:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:46.70 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:47.33 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:48.13 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:48.57 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:27:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:27.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Butterfly Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:54:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Butterfly Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
25.58 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:54:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.73 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:54:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:54.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Butterfly Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.65 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.61 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.21 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.62 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.31 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:29:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Butterfly Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.66 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:29:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:29:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:29.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Mayland |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
27.80 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Victoria Damkjæ Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.35 |
+4.11 |
|
MD2 |
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Epe |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.37 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hyldegaard |
2015 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.56 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Kristensen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.92 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Jardrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Alstrup |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.47 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:30:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.35 |
|
|
MD3 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:30:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
19.99 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
21.32 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
21.64 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
24.60 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.47 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
26.27 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Hejlesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.50 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Vang Hauskov |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
27.83 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.97 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elma Lund |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.48 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.62 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.55 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Rasmussen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.76 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Jørgensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:30:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
23.73 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.35 |
+8.12 |
|
MD1 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:30:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:30.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl kruse Strauss |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WIlliam Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
25.73 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Krogh |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.57 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Petersen-Bach |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.26 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fridtjof Rønneberg Hyllested |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.00 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ask Klintrup |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.25 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Wilms Raun |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
20.43 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
20.84 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Hvilsom Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
23.37 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.03 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.39 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louis Leth-Andersen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.96 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Mørch Øxenholt |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.43 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
21.50 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
21.69 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Fardrup Skyum |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
23.79 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Gold Frederiksen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.25 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Madsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Borg Schmidt Jensen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:30.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer 8 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:05.27 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:32:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Birk Lund |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.37 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:32:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
56.53 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Skovborg |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
59.02 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:00.16 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Brændstrup |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:05.49 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.89 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.14 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:32:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
55.72 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
58.19 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:00.80 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:02.48 |
+16.08 |
|
MD/OD2 |
|
|
|
|
=5 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:02.48 |
+16.08 |
|
MD/OD1 |
|
|
|
|
7 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.29 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melanie While |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.94 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:32:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:32.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Andersen |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:35:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.26 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Engsig-Karup |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.56 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
55.42 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Marconi Farre |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.03 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:01.64 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.28 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:35:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
47.98 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50.39 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
51.71 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Gold Frederiksen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:01.29 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:01.89 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:35:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
52.18 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Borg Schmidt Jensen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
56.42 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:35:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:53.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer 9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:38:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:00.37 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.66 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.14 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.93 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.42 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:31.51 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:38:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emiley Eberhardt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:11.98 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:38:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:38.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Andersen |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl kruse Strauss |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:38:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:04.19 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.75 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:14.35 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:38:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:01.24 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:05.98 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Lorentz Feldt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:07.51 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:38:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.05 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:00.03 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:00.77 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:38:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:38.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:00.33 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:40:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:40:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 14:40:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 14:40.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|