Tulokset Vantaan Pärskeet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03 09 2022 - 03 09 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Erä |
|
|
SM-raja |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
236 |
39.45 |
|
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
228 |
39.86 |
+0.41 |
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Tuhkanen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
218 |
40.49 |
+1.04 |
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 40.19 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
184 |
42.86 |
+3.41 |
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
+0.77 |
178 |
43.29 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
+0.79 |
155 |
45.35 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eve Ukkonen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
142 |
46.67 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.71 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
|
135 |
47.50 |
+8.05 |
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
126 |
48.56 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
126 |
48.62 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
105 |
51.53 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.58 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
97 |
52.90 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
|
94 |
53.56 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
88 |
54.81 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.63 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
56 |
1:03.64 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
54 |
1:04.25 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
39 |
1:11.54 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
- |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.9.2022 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Erä |
|
|
SM-raja |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.70 |
423 |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
406 |
32.92 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
345 |
34.75 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.61 |
340 |
34.93 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Wuoristo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
229 |
39.81 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.88 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dasha Popik |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
223 |
40.18 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.26 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
+0.89 |
200 |
41.63 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.55 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
+0.87 |
187 |
42.57 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.04 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Onkamo |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.73 |
181 |
43.04 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Winqvist |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.96 |
161 |
44.80 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Korpiola |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.89 |
142 |
46.64 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.52 |
(-11.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Roiha |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
117 |
49.83 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siiri Rossi |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.69 |
100 |
52.50 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.34 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Greta Pontalti |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.93 |
88 |
54.75 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lounatmaa |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.9.2022 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Erä |
|
|
SM-raja |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
+0.72 |
554 |
29.68 |
|
|
|
Q |
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
540 |
29.93 |
+0.25 |
|
Q |
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.64 |
485 |
31.01 |
+1.33 |
|
Q |
GP |
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.70 |
438 |
32.09 |
+2.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
+0.76 |
437 |
32.12 |
+2.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
+0.77 |
400 |
33.08 |
+3.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Haavisto |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.61 |
350 |
34.57 |
+4.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
+0.74 |
319 |
35.68 |
+6.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linn Nickels |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
311 |
35.96 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
+0.72 |
269 |
37.75 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lumi Lintula |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.88 |
252 |
38.56 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
EMILIA HAVIA |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.9.2022 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Erä |
|
|
SM-raja |
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
542 |
29.89 |
|
|
|
Q |
GP |
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
500 |
30.71 |
+0.82 |
|
Q |
GP |
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.76 |
448 |
31.86 |
+1.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Matilainen |
2006 |
Valkeakosken Uimaseura |
+0.86 |
373 |
33.84 |
+3.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
+0.73 |
276 |
37.44 |
+7.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
+0.75 |
225 |
40.04 |
+10.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Lehtilä |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
172 |
43.83 |
+13.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.73 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.9.2022 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-09-2022 13.02.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|