Resultater for Para-SM (25m) 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Frisim Damer S6-14 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S7 |
5:53.32 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Oulu (FIN) |
2018-12-09 |
|
|
|
|
S9 |
5:18.41 |
|
|
|
Maria Fredriksson |
|
Skellefteå HIF |
|
2006-06-03 |
|
|
|
|
S14 |
4:27.80 |
|
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Upplands Väsby (SWE) |
2021-12-03 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
645 |
5:24.77 |
|
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.75 |
517 |
6:07.74 |
+42.97 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
406 |
6:20.98 |
+56.21 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
|
12 |
7:05.09 |
+1:40.32 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 18:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 08:13:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Frisim Herrar S6-14 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S6 |
4:42.64 |
|
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2009-11-29 |
|
|
|
|
S9 |
4:49.50 |
|
|
|
Jonas Larsson |
1987 |
SK Laxen |
|
2006-05-05 |
|
|
|
|
S14 |
4:45.81 |
|
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Karlstads SS |
Örebro (SWE) |
2020-09-19 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
648 |
4:51.27 |
|
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.61 |
450 |
5:10.66 |
+19.39 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
395 |
5:16.94 |
+25.67 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.64 |
315 |
6:26.04 |
+1:34.77 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
+0.78 |
|
4:51.65 |
+0.38 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 18:15:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 18:35:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
24.12 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 18:17:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 18:36:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Damer S1-14 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S8 |
2:55.34 |
|
|
|
Emelie Nilsson |
1990 |
Nacka HI |
|
2006-06-02 |
|
|
|
|
S14 |
2:08.60 |
|
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Upplands Väsby (SWE) |
2021-12-03 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
|
965 |
2:10.55 |
|
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
360 |
3:09.96 |
+59.41 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.93 |
86 |
3:23.74 |
+1:13.19 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.72 |
|
3:27.76 |
+1:17.21 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 18:28:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 18:36:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar S1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
3:16.96 |
|
|
|
Jens Nilsson |
|
HIF Linblomman |
|
2007-04-20 |
|
|
|
|
S7 |
2:54.19 |
|
|
|
Niklas Anderssson |
1988 |
Göteborgs Sim |
Malmö (SWE) |
2018-02-10 |
|
|
|
|
S9 |
2:15.27 |
|
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-02-11 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
284 |
2:47.08 |
|
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
38 |
6:43.25 |
+3:56.17 |
|
S2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.90 |
12 |
3:59.76 |
+1:12.68 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
|
5:38.78 |
+2:51.70 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 18:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 08:15:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Circle K Tunavallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
1:26.66 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 19:15:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 19:38:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Herrar K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Advokatgruppen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:49.23 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 19:18:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 19:38:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer S1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Landstorps Fastighetsförvaltning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
2:09.70 |
|
|
Emelie Blomkvist |
|
Karlshamns SK |
|
2002-07-07 |
|
|
|
|
S7 |
40.47 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Halmstad (SWE) |
2019-09-24 |
|
|
|
|
S8 |
40.47 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-09-24 |
|
|
|
|
S9 |
37.27 |
|
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening (S |
Eskilstuna (SWE) |
2022-10-21 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.76 |
832 |
42.17 |
|
|
|
S7 |
|
|
|
|
2 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
813 |
37.27 |
-4.90 |
|
S9 S9 |
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.96 |
539 |
49.32 |
+7.15 |
|
S7 |
|
|
|
|
4 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
483 |
48.66 |
+6.49 |
|
S8 |
|
|
|
|
=5 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.68 |
|
58.20 |
+16.03 |
|
K4 |
|
|
|
|
=5 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.46 |
|
2:14.40 |
+1:32.23 |
|
S3 |
|
|
|
|
=5 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.65 |
|
50.60 |
+8.43 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 19:26:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 08:15:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar S1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Frick & Meng Isolering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
49.50 |
|
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka SS |
Mora (SWE) |
2019-04-28 |
|
|
|
|
S6 |
43.20 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2011-10-22 |
|
|
|
|
S7 |
42.20 |
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Simklubben S02 (SWE) |
Osby (SWE) |
2021-11-05 |
|
|
|
|
S9 |
33.46 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-11-11 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.72 |
393 |
49.98 |
|
|
|
S6 |
|
|
|
|
2 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
376 |
41.79 |
-8.19 |
|
S9 |
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
68 |
59.32 |
+9.34 |
|
S7 |
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
42 |
1:02.05 |
+12.07 |
|
S7 |
|
|
|
|
5 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
+0.62 |
9 |
1:16.87 |
+26.89 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 19:40:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 08:16:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar S1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
1:30.17 |
|
|
|
Jens Nilson |
|
HIF Linblomman |
|
2007-04-22 |
|
|
|
|
S6 |
1:03.93 |
|
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2009-12-03 |
|
|
|
|
S7 |
1:12.63 |
|
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Mölndals ASS |
|
2016-02-13 |
|
|
|
|
S9 |
1:01.00 |
|
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-02-11 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
507 |
1:08.34 |
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
502 |
1:08.46 |
+0.12 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.69 |
303 |
1:26.81 |
+18.47 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
66 |
3:11.41 |
+2:03.07 |
|
S2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
3 |
1:48.51 |
+40.17 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
1 |
1:53.32 |
+44.98 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:01.48 |
-6.86 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
|
2:39.02 |
+1:30.68 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 10:07:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 10:09:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Damer S1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
4:41.70 |
|
|
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka SS |
Sundsvall (SWE) |
2022-05-14 |
|
|
|
|
S7 |
1:18.19 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Oulu (FIN) |
2018-12-08 |
|
|
|
|
S8 |
1:19.56 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-09-24 |
|
|
|
|
S9 |
1:09.63 |
|
|
|
Kristina Brokholc |
|
Mölndals ASS |
|
1996-05-25 |
|
|
|
|
S10 |
1:04.94 |
|
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Skellefteå (SWE) |
2013-04-14 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
767 |
1:10.92 |
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.26 |
731 |
1:19.76 |
+8.84 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
689 |
1:21.25 |
+10.33 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
354 |
1:28.89 |
+17.97 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
23 |
1:42.49 |
+31.57 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
4:48.07 |
+3:37.15 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.74 |
|
1:32.62 |
+21.70 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 10:18:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 10:18:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar SB1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S4 |
53.58 |
|
|
Pontus Johansson |
|
Sollefteå SS |
|
1995-07-01 |
|
|
|
|
S7 |
45.19 |
|
|
Fabian Claêson |
2002 |
SS Delfin |
|
2016-09-18 |
|
|
|
|
S8 |
36.19 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-11-11 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.53 |
377 |
48.47 |
|
|
|
SB6 |
|
|
|
|
2 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
321 |
44.46 |
-4.01 |
|
SB8 |
|
|
|
|
3 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
36 |
1:14.53 |
+26.06 |
|
SB4 |
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:45.06 |
+56.59 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 10:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 10:45:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Damer SB1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Kommunfastigheter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S2 |
1:11.47 |
|
|
Jennie Ekström |
1991 |
Varabygdens SS |
|
2014-08-10 |
|
|
|
|
S6 |
45.66 |
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägens SF |
Stockholm (SWE) |
2019-10-05 |
|
|
|
|
S7 |
42.49 |
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
SK Neptun |
Norrtälje (SWE) |
2021-11-28 |
|
|
|
|
S9 |
38.32 |
|
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks ASS |
Örnsköldsvik (SWE) |
2019-10-13 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.86 |
|
1:09.33 |
|
|
|
K4 |
|
|
|
|
=1 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
51.99 |
-17.34 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 10:50:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 10:51:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar S1-14 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:08.25 |
|
|
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads SS |
Osby (SWE) |
2021-11-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
502 |
1:08.85 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.88 |
22 |
1:27.94 |
+19.09 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 11:26:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:28:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer S1-14 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:10.25 |
|
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-22 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
|
846 |
1:11.45 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
+0.79 |
1 |
2:06.02 |
+54.57 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 11:29:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:35:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Circle K Tunavallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.66 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
|
45.60 |
+9.94 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.99 |
|
53.85 |
+18.19 |
|
K1 |
|
|
|
|
- |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
+0.39 |
|
|
DSQ |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 11:32:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:32:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Frisim Damer K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Tranpenad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
40.98 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.86 |
+1.88 |
|
K4 |
|
|
|
|
3 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.90 |
|
51.66 |
+10.68 |
|
K4 |
|
|
|
|
4 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:22.37 |
+41.39 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 11:34:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:35:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Frisim Herrar S1-14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Landstorps Fastighetsförvaltning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
41.62 |
|
|
Jens Nilsson |
|
HIF Linblomman |
|
2009-04-25 |
|
|
|
|
S6 |
30.17 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2009-12-02 |
|
|
|
|
S7 |
32.24 |
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Mölndals ASS |
|
2016-02-13 |
|
|
|
|
S9 |
27.82 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-02-12 |
|
|
|
|
S14 |
26.62 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Malmö (SWE) |
2020-02-08 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.72 |
543 |
31.18 |
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.51 |
243 |
40.20 |
+9.02 |
|
S6 |
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
11 |
1:36.12 |
+1:04.94 |
|
S2 |
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
5 |
49.07 |
+17.89 |
|
S7 |
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.90 |
2 |
50.71 |
+19.53 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 17:35:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 17:53:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Frisim Damer S1-14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Frick & Meng Isolering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
2:21.69 |
|
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap ( |
Eskilstuna (SWE) |
2022-10-22 |
|
|
|
|
S7 |
35.58 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Malmö (SWE) |
2018-02-11 |
|
|
|
|
S8 |
36.89 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-02-11 |
|
|
|
|
S9 |
31.98 |
|
|
Kristina Brokholc |
|
Mölndals ASS |
|
1995-02-12 |
|
|
|
|
S10 |
29.64 |
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Malmö (SWE) |
2015-02-07 |
|
|
|
|
S14 |
28.65 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Göteborg (SWE) |
2018-11-25 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
|
789 |
32.39 |
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.65 |
733 |
37.09 |
+4.70 |
|
S7 |
|
|
|
|
3 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
707 |
37.52 |
+5.13 |
|
S7 |
|
|
|
|
4 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
491 |
41.02 |
+8.63 |
|
S7 |
|
|
|
|
5 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
382 |
40.56 |
+8.17 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 17:27:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 17:53:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Medley Damer SM1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S8 |
1:44.82 |
|
|
|
Emelie Nilsson |
1990 |
Nacka HI |
|
2007-02-10 |
|
|
|
|
S10 |
1:15.44 |
|
|
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks ASS |
Örnsköldsvik (SWE) |
2019-10-13 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
217 |
2:00.01 |
|
|
|
SM8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.93 |
78 |
2:04.52 |
+4.51 |
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:03:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 16:04:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Medley Herrar SM1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S7 |
1:24.42 |
|
|
|
Simon Åhlstad |
1972 |
Järfälla SS |
|
1995-10-21 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
302 |
1:27.80 |
|
|
|
SM9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.87 |
2 |
2:22.80 |
+55.00 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:15.56 |
-12.24 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:32.41 |
+1:04.61 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:15:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 16:17:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 25m Frisim Damer K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
19.91 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Iza Andersson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
22.70 |
+2.79 |
|
K3 |
|
|
|
|
3 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
33.09 |
+13.18 |
|
K1 |
|
|
|
|
4 |
|
Ottilia Ax |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
33.58 |
+13.67 |
|
K3 |
|
|
|
|
5 |
|
Vendela Brände Pettersson |
2014 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
34.85 |
+14.94 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:24:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 16:24:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 25m Frisim Herrar K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Kommunfastigheter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
|
16.16 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
|
21.64 |
+5.48 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
23.07 |
+6.91 |
|
K1 |
|
|
|
|
4 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
23.77 |
+7.61 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:26:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 16:26:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Damer SB1-13+ K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S2 |
2:45.02 |
|
|
|
Jennie Ekström |
1991 |
Varabygdens SS |
|
2011-05-01 |
|
|
|
|
S6 |
1:45.86 |
|
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
SK Neptun |
Stockholm (SWE) |
2020-01-25 |
|
|
|
|
S7 |
1:33.16 |
|
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
SK Neptun |
Norrtälje (SWE) |
2021-11-28 |
|
|
|
|
S9 |
1:23.29 |
|
|
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks ASS |
Osby (SWE) |
2021-11-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
681 |
1:52.25 |
|
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.61 |
566 |
1:52.45 |
+0.20 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
66 |
2:09.57 |
+17.32 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
14 |
5:08.06 |
+3:15.81 |
|
SB2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:59.52 |
+7.27 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:46:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 16:46:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar SB1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S4 |
2:01.88 |
|
|
|
Pontus Johansson |
|
Sollefteå SS |
|
1996-08-28 |
|
|
|
|
S6 |
1:35.87 |
|
|
|
Simon Åhlstad |
1972 |
Järfälla SS |
|
1995-07-01 |
|
|
|
|
S9 |
1:17.42 |
|
|
|
Tomas Kjellqvist |
|
Varbergs HI |
|
1997-02-08 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
|
369 |
1:47.44 |
|
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.72 |
218 |
1:38.00 |
-9.44 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
8 |
2:57.74 |
+1:10.30 |
|
SB4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
+0.81 |
|
1:28.90 |
-18.54 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:58:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 16:58:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 25m Bröstsim Herrar K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Circle K Tunavallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.97 |
|
28.64 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
31.96 |
+3.32 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
34.11 |
+5.47 |
|
K1 |
|
|
|
|
- |
|
Valentin Sladzevskis |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 10:02:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 10:03:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 25m Bröstsim Damer K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Tranpenad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iza Andersson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
36.01 |
|
|
K3 |
|
|
|
|
2 |
|
Vendela Brände Pettersson |
2014 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
37.71 |
+1.70 |
|
K1 |
|
|
|
|
- |
|
Ottilia Ax |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
K3 |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Anshelm |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DNS |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 10:04:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 10:04:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar S1-14 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S9 |
29.35 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2003-02-09 |
|
|
|
|
S14 |
29.86 |
|
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads SS |
Osby (SWE) |
2021-11-07 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
+0.48 |
629 |
30.23 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.63 |
626 |
30.27 |
+0.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
+0.74 |
438 |
32.88 |
+2.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
4 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
|
313 |
35.72 |
+5.49 |
|
S9 |
|
|
|
|
5 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
251 |
35.99 |
+5.76 |
|
S14 |
|
|
|
|
6 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.91 |
184 |
38.38 |
+8.15 |
|
S9 |
|
|
|
|
7 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
+0.72 |
|
32.54 |
+2.31 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 10:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 10:07:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer S1-14 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S7 |
41.11 |
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägens SF |
Bålsta (SWE) |
2019-11-24 |
|
|
|
|
S8 |
44.77 |
|
|
Åsa Wilhelmsson |
|
Umeå HIF |
|
1993-10-24 |
|
|
|
|
S14 |
32.37 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-18 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
|
835 |
32.57 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
2 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
509 |
44.48 |
+11.91 |
|
S7 |
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.98 |
140 |
55.62 |
+23.05 |
|
S7 |
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
47 |
54.43 |
+21.86 |
|
S14 |
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
|
41 |
55.16 |
+22.59 |
|
S14 |
|
|
|
|
6 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
27 |
1:02.99 |
+30.42 |
|
S8 |
|
|
|
|
7 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.72 |
|
49.83 |
+17.26 |
|
K4 |
|
|
|
|
- |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 10:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 10:11:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Ryggsim Herrar K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
30.03 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
31.91 |
+1.88 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 10:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 10:26:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 25m Ryggsim Damer K1-4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Kommunfastigheter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
+0.71 |
|
24.62 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
2 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
+0.97 |
|
35.50 |
+10.88 |
|
K1 |
|
|
|
|
3 |
|
Vendela Brände Pettersson |
2014 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
35.94 |
+11.32 |
|
K1 |
|
|
|
|
- |
|
Iza Andersson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
K3 |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Anshelm |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DNS |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 10:28:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 10:29:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Ryggsim Damer S1-13 + K4 - Final |
|
|
Sponsor: |
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
4:35.70 |
|
|
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap ( |
Eskilstuna (SWE) |
2022-10-23 |
|
|
|
|
S7 |
1:27.50 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Malmö (SWE) |
2019-02-10 |
|
|
|
|
S8 |
1:28.66 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-09-23 |
|
|
|
|
S9 |
1:13.25 |
|
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Vara (SWE) |
2019-12-08 |
|
|
|
|
S10 |
1:12.36 |
|
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Skellefteå (SWE) |
2013-04-13 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
802 |
1:18.96 |
|
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
+0.74 |
789 |
1:29.13 |
+10.17 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
692 |
1:32.76 |
+13.80 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.95 |
322 |
1:46.66 |
+27.70 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
260 |
1:45.01 |
+26.05 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
2 |
2:02.03 |
+43.07 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.55 |
|
4:35.70 |
+3:16.74 |
|
S3 S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.64 |
|
1:45.09 |
+26.13 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 11:12:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 11:12:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4x50m Frisim Mix S1-14 - Final |
|
Sponsor: |
Circle K Tunavallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Spårvägen Simförening |
42 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Helena Fältman |
1980 |
AB1680 |
|
32.58 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Flink |
2005 |
AX1305 |
|
53.07 |
|
|
|
|
1:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Munters |
1996 |
BV4896 |
|
44.97 |
|
|
|
|
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
AV1106 |
|
48.64 |
|
|
|
|
2:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Örebro Simallians |
33 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
2:40.07 |
-19.19 |
|
|
|
|
Robin Håkansson |
1989 |
BM0189 |
+0.85 |
33.36 |
|
|
|
|
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
BW8804 |
|
44.23 |
|
|
|
|
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
BR4703 |
|
51.72 |
|
|
|
|
2:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Daggert |
1993 |
BD7193 |
|
30.76 |
|
|
|
|
2:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bananerna |
24 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
3:15.11 |
+15.85 |
|
|
|
|
Manfred Åsman |
2005 |
AX2305 |
|
1:12.63 |
|
|
|
|
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
BP4698 |
|
39.01 |
|
|
|
|
1:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elenor Thomasson |
2006 |
BW8606 |
|
42.48 |
|
|
|
|
2:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
BP9498 |
|
40.99 |
|
|
|
|
3:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sverige |
31 |
Sverige |
|
|
|
|
|
2:25.07 |
-34.19 |
|
|
|
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
AW0205 |
+0.68 |
41.91 |
|
|
|
|
41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
BA5391 |
|
30.88 |
|
|
|
|
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
CI5691 |
|
42.58 |
|
|
|
|
1:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Persson |
2000 |
AY2900 |
|
29.70 |
|
|
|
|
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Varbergs Parasport |
38 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
|
|
|
3:31.82 |
+32.56 |
|
|
|
|
Jesper Andersson |
1996 |
AU6996 |
+0.73 |
27.98 |
|
|
|
|
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Brandt |
1984 |
AI6484 |
|
1:14.55 |
|
|
|
|
1:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
AQ5286 |
|
43.61 |
|
|
|
|
2:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Gustafsson |
1989 |
BT2489 |
|
1:05.68 |
|
|
|
|
3:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 11:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 11:42:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 106, 200m Frisim Herrar S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
2:09.21 |
|
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Osby (SWE) |
2021-11-05 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.46 |
701 |
2:14.00 |
|
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.79 |
612 |
2:18.93 |
+4.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
+0.81 |
491 |
2:25.66 |
+11.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
375 |
2:32.54 |
+18.54 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.84 |
182 |
2:46.98 |
+32.98 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
|
4:25.63 |
+2:11.63 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 18:50:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 19:00:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 109, 50m Ryggsim Damer S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Landstorps Fastighetsförvaltning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
34.30 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Göteborg (SWE) |
2018-11-24 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
+0.64 |
825 |
35.14 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
2 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
+0.96 |
367 |
44.72 |
+9.58 |
|
S14 |
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
|
228 |
48.63 |
+13.49 |
|
S14 |
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.53 |
194 |
49.79 |
+14.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
5 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
5 |
1:09.42 |
+34.28 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 19:27:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 19:39:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 110, 50m Ryggsim Herrar S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Frick & Meng Isolering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
29.65 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Osby (SWE) |
2021-11-05 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.58 |
925 |
29.98 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
657 |
35.01 |
+5.03 |
|
S14 |
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.74 |
639 |
35.32 |
+5.34 |
|
S14 |
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.89 |
522 |
37.41 |
+7.43 |
|
S14 |
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
+0.62 |
501 |
37.80 |
+7.82 |
|
S14 |
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.77 |
446 |
38.85 |
+8.87 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-21 19:43:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 08:16:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 112, 100m Frisim Herrar S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
58.72 |
|
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap (SWE) |
Eskilstuna (SWE) |
2022-10-22 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
|
788 |
58.72 |
|
|
|
S14 S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
+0.79 |
573 |
1:03.87 |
+5.15 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.88 |
519 |
1:05.14 |
+6.42 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.76 |
375 |
1:08.72 |
+10.00 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 10:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 10:11:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 113, 100m Frisim Damer S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:01.60 |
|
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 (SWE) |
Eskilstuna (SWE) |
2022-10-22 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
|
928 |
1:01.60 |
|
|
|
S14 S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
|
210 |
1:25.25 |
+23.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
114 |
1:30.71 |
+29.11 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
+0.96 |
95 |
1:32.15 |
+30.55 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
|
61 |
1:35.55 |
+33.95 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
44 |
1:37.76 |
+36.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
39 |
1:38.63 |
+37.03 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
2:47.10 |
+1:45.50 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
2:21.46 |
+1:19.86 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
|
2:41.46 |
+1:39.86 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 10:26:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 10:26:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 114, 50m Bröstsim Herrar S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
35.33 |
|
|
Patrik Hagström |
1984 |
HIF Linblomman |
|
1995-10-21 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
+0.82 |
533 |
37.93 |
|
|
|
SB14 |
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.74 |
485 |
38.77 |
+0.84 |
|
SB14 |
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.83 |
385 |
40.61 |
+2.68 |
|
SB14 |
|
|
|
|
4 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
20 |
55.31 |
+17.38 |
|
SB14 |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 10:44:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 10:45:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 115, 50m Bröstsim Damer S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Kommunfastigheter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
36.99 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-19 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
|
886 |
37.33 |
|
|
|
SB14 |
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
234 |
53.05 |
+15.72 |
|
SB14 |
|
|
|
|
3 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
+0.97 |
198 |
54.36 |
+17.03 |
|
SB14 |
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
+0.84 |
91 |
59.85 |
+22.52 |
|
SB14 |
|
|
|
|
5 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
|
48 |
1:03.82 |
+26.49 |
|
SB14 |
|
|
|
|
6 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
|
8 |
1:13.34 |
+36.01 |
|
SB14 |
|
|
|
|
7 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
3 |
1:17.33 |
+40.00 |
|
SB14 |
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
2 |
1:19.17 |
+41.84 |
|
SB14 |
|
|
|
|
- |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 10:56:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:23:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 122, 100m Medley Damer S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:10.28 |
|
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Göteborg (SWE) |
2018-11-23 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
|
919 |
1:11.56 |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
+0.75 |
206 |
1:49.73 |
+38.17 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.50 |
152 |
1:54.86 |
+43.30 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
+0.93 |
96 |
2:02.06 |
+50.50 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
79 |
2:04.98 |
+53.42 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
5 |
2:41.03 |
+1:29.47 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:11:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 16:12:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 123, 100m Medley Herrar S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:04.10 |
|
|
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap (S |
Eskilstuna (SWE) |
2022-10-22 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.51 |
777 |
1:08.65 |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
566 |
1:15.53 |
+6.88 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
+0.91 |
555 |
1:15.89 |
+7.24 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
|
2:09.11 |
+1:00.46 |
|
SM14 S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:17:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-25 12:08:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 126, 100m Bröstsim Damer S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:19.57 |
|
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-18 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
|
905 |
1:22.00 |
|
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
191 |
1:56.40 |
+34.40 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
|
183 |
1:57.02 |
+35.02 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
+0.82 |
58 |
2:11.03 |
+49.03 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
|
1 |
2:41.59 |
+1:19.59 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
3:21.70 |
+1:59.70 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
|
2:48.87 |
+1:26.87 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 16:53:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 16:54:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 127, 100m Bröstsim Herrar S14 - Final |
|
|
Sponsor: |
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:16.84 |
|
|
|
Patrik Hagström |
1972 |
HIF Linblomman |
|
1995-10-01 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
+0.78 |
540 |
1:24.35 |
|
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
+0.74 |
494 |
1:26.07 |
+1.72 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.35 |
433 |
1:28.44 |
+4.09 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.88 |
301 |
1:34.07 |
+9.72 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-22 17:01:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 17:01:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|