Results for Holdstævne Årgang 2022 - Øst
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2022 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 8x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hawaiianer fra Gentofte |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
|
25.51 |
|
|
|
|
25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
|
27.10 |
|
|
|
|
52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
29.41 |
|
|
|
|
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
30.18 |
|
|
|
|
1:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
|
29.91 |
|
|
|
|
2:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
|
30.50 |
|
|
|
|
2:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
|
27.15 |
|
|
|
|
3:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
|
26.57 |
|
|
|
|
3:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Fast & Furoius |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:49.91 |
+3.58 |
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
29.12 |
|
|
|
|
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
30.23 |
|
|
|
|
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
0863AG |
|
26.99 |
|
|
|
|
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
28.08 |
|
|
|
|
1:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
27.45 |
|
|
|
|
2:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
29.76 |
|
|
|
|
2:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
28.04 |
|
|
|
|
3:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
30.24 |
|
|
|
|
3:49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Mix |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:55.66 |
+9.33 |
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
|
28.01 |
|
|
|
|
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
26.97 |
|
|
|
|
54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Damjan Kruc |
2008 |
0823AI |
|
26.29 |
|
|
|
|
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Hiort |
2008 |
0891AE |
|
27.54 |
|
|
|
|
1:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
|
31.57 |
|
|
|
|
2:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
33.38 |
|
|
|
|
2:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
32.56 |
|
|
|
|
3:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
29.34 |
|
|
|
|
3:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KVIK blandet slik |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:57.41 |
+11.08 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
31.19 |
|
|
|
|
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
|
27.72 |
|
|
|
|
58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
32.76 |
|
|
|
|
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
|
26.78 |
|
|
|
|
1:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
32.46 |
|
|
|
|
2:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
27.36 |
|
|
|
|
2:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
31.42 |
|
|
|
|
3:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
27.72 |
|
|
|
|
3:57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
4:01.41 |
+15.08 |
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
|
29.31 |
|
|
|
|
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
|
31.34 |
|
|
|
|
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
29.10 |
|
|
|
|
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
29.06 |
|
|
|
|
1:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
29.49 |
|
|
|
|
2:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
|
31.45 |
|
|
|
|
2:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
30.97 |
|
|
|
|
3:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
30.69 |
|
|
|
|
4:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
LSK Zoo-Troppers |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:03.86 |
+17.53 |
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
28.82 |
|
|
|
|
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
|
29.55 |
|
|
|
|
58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
31.96 |
|
|
|
|
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
30.76 |
|
|
|
|
2:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
29.80 |
|
|
|
|
2:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
31.16 |
|
|
|
|
3:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
|
31.10 |
|
|
|
|
3:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
30.71 |
|
|
|
|
4:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolais Dealers |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:06.87 |
+20.54 |
|
|
|
|
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
|
27.61 |
|
|
|
|
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
28.87 |
|
|
|
|
56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
|
33.97 |
|
|
|
|
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
0897AR |
|
33.38 |
|
|
|
|
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
|
30.37 |
|
|
|
|
2:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
0939AA |
|
34.78 |
|
|
|
|
3:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
27.80 |
|
|
|
|
3:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
30.09 |
|
|
|
|
4:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Boys & Girls from the hood |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
4:07.01 |
+20.68 |
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
|
26.72 |
|
|
|
|
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
32.01 |
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
0928AB |
|
32.15 |
|
|
|
|
1:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
|
29.23 |
|
|
|
|
2:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
33.38 |
|
|
|
|
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
1144AD |
|
33.01 |
|
|
|
|
3:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
|
30.55 |
|
|
|
|
3:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
29.96 |
|
|
|
|
4:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:08:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 13:08.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|