2024-02-21   06:56:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 15/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.50)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 med Falu-Sprinten 2022, Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022
Gren 1, 200m Frisim Damer 18-99 år - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.64 624 2:09.05
50m: 28.82
100m: 1:01.25
(32.43)
150m: 1:35.04
(33.79)
200m: 2:09.05
(34.01)
2 Clara Bergh 2004 Njurunda Simsällskap +0.67 558 2:13.93 +4.88
50m: 30.55
100m: 1:04.31
(33.76)
150m: 1:39.23
(34.92)
200m: 2:13.93
(34.70)
3 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.76 516 2:17.53 +8.48
50m: 31.41
100m: 1:05.61
(34.20)
150m: 1:41.25
(35.64)
200m: 2:17.53
(36.28)
4 Nelly Antlöv 2002 Falu Simsällskap +0.76 506 2:18.41 +9.36
50m: 31.77
100m: 1:07.11
(35.34)
150m: 1:43.03
(35.92)
200m: 2:18.41
(35.38)
5 Ebba Rosenquist 1989 Njurunda Simsällskap +0.71 477 2:21.13 +12.08
50m: 33.53
100m: 1:10.23
(36.70)
150m: 1:45.43
(35.20)
200m: 2:21.13
(35.70)
Grenen officiell:  2022-10-15 10:33:25
Gren 1, 200m Frisim Damer A - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians +0.74 555 2:14.20
50m: 30.22
100m: 1:04.27
(34.05)
150m: 1:39.39
(35.12)
200m: 2:14.20
(34.81)
2 Moa Zetterström 2005 Täby Sim +0.66 539 2:15.48 +1.28
50m: 31.69
100m: 1:06.38
(34.69)
150m: 1:41.50
(35.12)
200m: 2:15.48
(33.98)
3 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap +0.77 427 2:26.38 +12.18
50m: 32.52
100m: 1:09.14
(36.62)
150m: 1:48.02
(38.88)
200m: 2:26.38
(38.36)
Grenen officiell:  2022-10-15 10:33:25
Gren 1, 200m Frisim Damer B - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap +0.73 569 2:13.12
50m: 30.41
100m: 1:03.57
(33.16)
150m: 1:37.31
(33.74)
200m: 2:13.12
(35.81)
2 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap +0.73 540 2:15.43 +2.31
50m: 31.93
100m: 1:07.00
(35.07)
150m: 1:41.71
(34.71)
200m: 2:15.43
(33.72)
3 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap +0.69 463 2:22.50 +9.38
50m: 33.49
100m: 1:10.53
(37.04)
150m: 1:47.29
(36.76)
200m: 2:22.50
(35.21)
4 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.70 463 2:22.57 +9.45
50m: 32.70
100m: 1:08.83
(36.13)
150m: 1:46.26
(37.43)
200m: 2:22.57
(36.31)
5 Josefin Johansson 2006 Västerås Simsällskap +0.68 424 2:26.76 +13.64
50m: 33.55
100m: 1:11.25
(37.70)
150m: 1:50.23
(38.98)
200m: 2:26.76
(36.53)
6 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena +0.75 414 2:27.95 +14.83
50m: 33.39
100m: 1:11.13
(37.74)
150m: 1:50.00
(38.87)
200m: 2:27.95
(37.95)
7 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.69 389 2:30.99 +17.87
50m: 34.62
100m: 1:12.56
(37.94)
150m: 1:52.44
(39.88)
200m: 2:30.99
(38.55)
8 Ebba Pihl 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.72 162 3:22.11 +1:08.99
50m: 42.79
100m: 1:34.91
(52.12)
150m: 2:29.39
(54.48)
200m: 3:22.11
(52.72)
Grenen officiell:  2022-10-15 10:33:25
Gren 1, 200m Frisim Damer C - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap +0.71 559 2:13.84
50m: 29.85
100m: 1:03.49
(33.64)
150m: 1:39.07
(35.58)
200m: 2:13.84
(34.77)
2 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap +0.76 467 2:22.13 +8.29
50m: 32.61
100m: 1:08.60
(35.99)
150m: 1:45.68
(37.08)
200m: 2:22.13
(36.45)
3 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir +0.68 436 2:25.38 +11.54
50m: 34.12
100m: 1:11.16
(37.04)
150m: 1:48.85
(37.69)
200m: 2:25.38
(36.53)
4 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap +0.70 410 2:28.45 +14.61
50m: 33.57
100m: 1:11.50
(37.93)
150m: 1:50.92
(39.42)
200m: 2:28.45
(37.53)
5 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.73 405 2:28.99 +15.15
50m: 32.54
100m: 1:10.45
(37.91)
150m: 1:49.85
(39.40)
200m: 2:28.99
(39.14)
6 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap +0.78 366 2:34.09 +20.25
50m: 34.87
100m: 1:13.72
(38.85)
150m: 1:54.09
(40.37)
200m: 2:34.09
(40.00)
7 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap +0.70 320 2:41.19 +27.35
50m: 35.10
100m: 1:16.24
(41.14)
150m: 1:59.80
(43.56)
200m: 2:41.19
(41.39)
8 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.75 316 2:41.94 +28.10
50m: 36.85
100m: 1:19.06
(42.21)
150m: 2:01.48
(42.42)
200m: 2:41.94
(40.46)
9 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap +0.86 294 2:45.86 +32.02
50m: 37.37
100m: 1:19.83
(42.46)
150m: 2:03.57
(43.74)
200m: 2:45.86
(42.29)
10 Jasmine Rydefjord 2007 Simklubben Ägir +0.77 280 2:48.48 +34.64
50m: 36.32
100m: 1:18.31
(41.99)
150m: 2:02.65
(44.34)
200m: 2:48.48
(45.83)
11 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.83 235 2:58.74 +44.90
50m: 40.09
100m: 1:24.78
(44.69)
150m: 2:12.18
(47.40)
200m: 2:58.74
(46.56)
Grenen officiell:  2022-10-15 10:33:25
Gren 1, 200m Frisim Damer D - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir +0.69 524 2:16.81
50m: 32.15
100m: 1:07.65
(35.50)
150m: 1:42.45
(34.80)
200m: 2:16.81
(34.36)
2 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap +0.68 482 2:20.60 +3.79
50m: 31.46
100m: 1:06.69
(35.23)
150m: 1:43.58
(36.89)
200m: 2:20.60
(37.02)
3 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.83 464 2:22.40 +5.59
50m: 32.12
100m: 1:06.39
(34.27)
150m: 1:40.06
(33.67)
200m: 2:22.40
(42.34)
4 Alva Forsberg 2008 Simklubben Ägir +0.69 454 2:23.45 +6.64
50m: 32.51
100m: 1:08.54
(36.03)
150m: 1:46.10
(37.56)
200m: 2:23.45
(37.35)
5 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.72 439 2:25.07 +8.26
50m: 32.82
100m: 1:09.42
(36.60)
150m: 1:47.33
(37.91)
200m: 2:25.07
(37.74)
6 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir +0.77 438 2:25.21 +8.40
50m: 33.39
100m: 1:09.58
(36.19)
150m: 1:47.47
(37.89)
200m: 2:25.21
(37.74)
7 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap +0.77 432 2:25.92 +9.11
50m: 33.10
100m: 1:10.39
(37.29)
150m: 1:48.71
(38.32)
200m: 2:25.92
(37.21)
8 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.68 428 2:26.34 +9.53
50m: 33.67
100m: 1:11.17
(37.50)
150m: 1:49.83
(38.66)
200m: 2:26.34
(36.51)
9 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap +0.74 423 2:26.91 +10.10
50m: 34.19
100m: 1:12.40
(38.21)
150m: 1:50.64
(38.24)
200m: 2:26.91
(36.27)
10 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap +0.66 418 2:27.47 +10.66
50m: 34.05
100m: 1:11.87
(37.82)
150m: 1:49.98
(38.11)
200m: 2:27.47
(37.49)
11 Emilia Eliasson 2008 Simklubben Ägir +0.69 417 2:27.63 +10.82
50m: 34.50
100m: 1:11.84
(37.34)
150m: 1:49.83
(37.99)
200m: 2:27.63
(37.80)
12 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap +0.80 409 2:28.60 +11.79
50m: 34.14
100m: 1:12.72
(38.58)
150m: 1:52.84
(40.12)
200m: 2:28.60
(35.76)
13 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap +0.68 382 2:31.91 +15.10
50m: 34.71
100m: 1:13.18
(38.47)
150m: 1:53.01
(39.83)
200m: 2:31.91
(38.90)
14 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.79 371 2:33.38 +16.57
50m: 34.91
100m: 1:13.22
(38.31)
150m: 1:53.46
(40.24)
200m: 2:33.38
(39.92)
15 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap +0.68 370 2:33.63 +16.82
50m: 34.15
100m: 1:12.28
(38.13)
150m: 1:48.49
(36.21)
200m: 2:33.63
(45.14)
16 Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir +0.90 355 2:35.73 +18.92
50m: 35.98
100m: 1:15.31
(39.33)
150m: 1:55.26
(39.95)
200m: 2:35.73
(40.47)
17 Julia Johansson 2008 Simklubben Ägir +0.65 348 2:36.72 +19.91
50m: 35.51
100m: 1:14.53
(39.02)
150m: 1:55.86
(41.33)
200m: 2:36.72
(40.86)
18 Alma Djusberg 2008 Simklubben Ägir +0.67 309 2:43.00 +26.19
50m: 37.44
100m: 1:20.01
(42.57)
150m: 2:01.62
(41.61)
200m: 2:43.00
(41.38)
19 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap +0.84 307 2:43.38 +26.57
50m: 37.68
100m: 1:19.16
(41.48)
150m: 2:02.72
(43.56)
200m: 2:43.38
(40.66)
20 Johanna Hellman 2008 Upsala Simsällskap +0.84 293 2:45.94 +29.13
50m: 37.33
100m: 1:18.72
(41.39)
150m: 2:02.19
(43.47)
200m: 2:45.94
(43.75)
21 Julia Kraft 2008 Hedemora Simsällskap +0.68 266 2:51.36 +34.55
50m: 37.80
100m: 1:20.71
(42.91)
150m: 2:06.42
(45.71)
200m: 2:51.36
(44.94)
22 Ingrid Jonsson 2008 Simklubben Ägir +0.71 252 2:54.58 +37.77
50m: 37.27
100m: 1:22.32
(45.05)
150m: 2:09.64
(47.32)
200m: 2:54.58
(44.94)
23 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.74 248 2:55.47 +38.66
50m: 39.18
100m: 1:24.57
(45.39)
150m: 2:10.91
(46.34)
200m: 2:55.47
(44.56)
24 Emma Fredriksson 2008 Upsala Simsällskap +0.91 211 3:05.27 +48.46
50m: 42.99
100m: 1:32.46
(49.47)
150m: 2:19.60
(47.14)
200m: 3:05.27
(45.67)
25 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.81 208 3:05.97 +49.16
50m: 38.94
100m: 1:25.61
(46.67)
150m: 2:16.15
(50.54)
200m: 3:05.97
(49.82)
Grenen officiell:  2022-10-15 10:33:25
Gren 1, 200m Frisim Damer E - Final
Sponsor: UGP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnéa Monfelt 2009 Falu Simsällskap +0.78 454 2:23.51
50m: 33.04
100m: 1:09.52
(36.48)
150m: 1:46.51
(36.99)
200m: 2:23.51
(37.00)
2 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.89 406 2:28.86 +5.35
50m: 34.82
100m: 1:12.50
(37.68)
150m: 1:52.23
(39.73)
200m: 2:28.86
(36.63)
3 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap +0.68 402 2:29.37 +5.86
50m: 34.58
100m: 1:12.05
(37.47)
150m: 1:51.50
(39.45)
200m: 2:29.37
(37.87)
4 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.71 397 2:29.98 +6.47
50m: 34.14
100m: 1:12.84
(38.70)
150m: 1:53.04
(40.20)
200m: 2:29.98
(36.94)
5 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap +0.72 367 2:34.03 +10.52
50m: 34.18
100m: 1:13.64
(39.46)
150m: 1:53.98
(40.34)
200m: 2:34.03
(40.05)
6 Nellie Szabo 2009 Falu Simsällskap +0.81 362 2:34.73 +11.22
50m: 36.57
100m: 1:16.29
(39.72)
150m: 1:55.57
(39.28)
200m: 2:34.73
(39.16)
7 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.78 326 2:40.24 +16.73
50m: 36.34
100m: 1:17.34
(41.00)
150m: 1:59.91
(42.57)
200m: 2:40.24
(40.33)
8 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.72 313 2:42.42 +18.91
50m: 37.43
100m: 1:18.79
(41.36)
150m: 2:01.84
(43.05)
200m: 2:42.42
(40.58)
9 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.92 305 2:43.87 +20.36
50m: 37.09
100m: 1:19.01
(41.92)
150m: 2:02.81
(43.80)
200m: 2:43.87
(41.06)
10 Elin Wennberg 2009 Falu Simsällskap +0.90 295 2:45.68 +22.17
50m: 39.09
100m: 1:21.10
(42.01)
150m: 2:04.19
(43.09)
200m: 2:45.68
(41.49)
11 Ella Hansson 2009 Falu Simsällskap +0.91 271 2:50.41 +26.90
50m: 38.55
100m: 1:21.21
(42.66)
150m: 2:06.07
(44.86)
200m: 2:50.41
(44.34)
12 Wilma Svantes 2009 Borlänge Simsällskap +0.82 270 2:50.48 +26.97
50m: 37.00
100m: 1:20.81
(43.81)
150m: 2:08.34
(47.53)
200m: 2:50.48
(42.14)
13 Leira Sandvall 2009 Västerås Simsällskap +0.72 261 2:52.61 +29.10
50m: 37.55
100m: 1:21.02
(43.47)
150m: 2:06.87
(45.85)
200m: 2:52.61
(45.74)
14 Mathilda Lagerberg 2009 Falu Simsällskap +0.84 251 2:54.86 +31.35
50m: 37.52
100m: 1:21.30
(43.78)
150m: 2:08.74
(47.44)
200m: 2:54.86
(46.12)
15 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.95 182 3:14.49 +50.98 S8
50m: 45.46
100m: 1:35.41
(49.95)
150m: 2:25.03
(49.62)
200m: 3:14.49
(49.46)
16 Wilma Håkansson 2009 Upsala Simsällskap +0.87 150 3:27.33 +1:03.82
50m: 44.12
100m: 1:20.58
(36.46)
150m: 2:34.82
(1:14.24)
200m: 3:27.33
(52.51)
- Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap +0.59 DSQ
Grenen officiell:  2022-10-15 10:33:25
2022-10-15 10:50:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Falu Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner