Resultater for Ringsted Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Damer junior/Senior - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
599 |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
548 |
1:09.02 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
524 |
1:10.06 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
504 |
1:10.97 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
504 |
1:10.97 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
501 |
1:11.12 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
458 |
1:13.28 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
432 |
1:14.74 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
426 |
1:15.05 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
1:15.71 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
414 |
1:15.81 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
403 |
1:16.46 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
399 |
1:16.71 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
384 |
1:17.72 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosalia Christiansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
381 |
1:17.95 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
377 |
1:18.17 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
374 |
1:18.39 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
361 |
1:19.33 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
|
356 |
1:19.72 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
350 |
1:20.12 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
349 |
1:20.24 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
332 |
1:21.61 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
319 |
1:22.63 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Klara Frida Johansen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
294 |
1:24.92 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
270 |
1:27.33 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
233 |
1:31.71 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Birkedal Pedersen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
222 |
1:33.19 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helena Cameron |
2008 |
Hawera Swimming Club |
|
207 |
1:35.47 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:39:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Damer Årgang - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
475 |
1:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
354 |
1:19.85 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Cameron |
2010 |
Hawera Swimming Club |
|
335 |
1:21.29 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
321 |
1:22.50 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
310 |
1:23.42 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
307 |
1:23.70 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
290 |
1:25.31 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
285 |
1:25.83 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
284 |
1:25.89 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
273 |
1:27.08 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
269 |
1:27.53 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
263 |
1:28.15 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
262 |
1:28.30 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
244 |
1:30.41 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
241 |
1:30.69 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
236 |
1:31.40 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
225 |
1:32.85 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
213 |
1:34.58 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
186 |
1:38.85 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
178 |
1:40.29 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
159 |
1:44.27 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
156 |
1:44.89 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
136 |
1:49.83 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Freja Hansen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:39:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer Damer børn - Final |
|
|
Sponsor |
Sydbank Ringsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
276 |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
227 |
1:32.59 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
213 |
1:34.61 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
211 |
1:34.80 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
210 |
1:35.07 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
190 |
1:38.15 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
153 |
1:45.48 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
139 |
1:48.92 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
138 |
1:49.30 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
137 |
1:49.40 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
78 |
2:11.70 |
+45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2022 13:39:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 14:14.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|