Resultater for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 24. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.17 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 11:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.64 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.94 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.61 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
|
30.54 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.66 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.53 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
31.88 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Sebelin Espegård |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
32.45 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Bertelsen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
32.85 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
|
33.51 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.84 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 11:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
|
33.65 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
38.82 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Weber |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:06.20 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Daugberg |
2012 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 11:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 11:42.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|