Resultater for DM Junior kortbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
torsdag 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Juniormesterskaber kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer - A Finale |
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
|
18-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
794 |
2:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.51 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
755 |
2:13.82 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.96 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.75 |
663 |
2:19.74 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.63 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
658 |
2:20.06 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.29 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
658 |
2:20.10 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.82 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
620 |
2:22.91 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.77 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
618 |
2:23.01 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.53 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
605 |
2:24.05 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-11-2022 17:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer - B Finale |
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
|
18-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
608 |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.14 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
598 |
2:24.63 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.36 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
592 |
2:25.10 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.45 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.89 |
578 |
2:26.27 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.71 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
575 |
2:26.50 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.15 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
575 |
2:26.52 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.18 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
557 |
2:28.10 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.78 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
547 |
2:28.97 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.14 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-11-2022 17:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer - C Finale |
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
|
18-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
561 |
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.99 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
537 |
2:29.88 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.86 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.79 |
537 |
2:29.92 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.73 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.82 |
523 |
2:31.23 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.02 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
520 |
2:31.53 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.88 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
513 |
2:32.22 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.31 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
512 |
2:32.31 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.42 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
483 |
2:35.21 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.83 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-11-2022 17:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-11-2022 17:08.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|