Resultater for DM Junior kortbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Juniormesterskaber kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
|
10-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:06.62 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.73 |
820 |
1:06.62 |
|
|
|
DJR |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
717 |
1:09.65 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
714 |
1:09.77 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
705 |
1:10.05 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
654 |
1:11.83 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
641 |
1:12.29 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
638 |
1:12.41 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.54 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
638 |
1:12.41 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-11-2022 17:57:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
|
10-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:06.62 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.75 |
654 |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.72 |
653 |
1:11.85 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
630 |
1:12.74 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
628 |
1:12.79 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.76 |
610 |
1:13.50 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
604 |
1:13.77 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.80 |
582 |
1:14.69 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
581 |
1:14.73 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.65 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-11-2022 17:57:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer - C Finale |
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
|
10-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:06.62 |
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklu |
Esbjerg (DEN) |
03-11-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
623 |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.42 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
594 |
1:14.15 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Stausholm |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
582 |
1:14.69 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.01 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
571 |
1:15.16 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
560 |
1:15.65 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.81 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
557 |
1:15.79 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
543 |
1:16.43 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
532 |
1:16.92 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-11-2022 17:57:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-11-2022 17:57.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|