2024-02-21   06:41:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för LeWa Sport Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 9:00

Document
Resultat
LeWa Sport Cup 2022
Plats: Motala Simhall Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 2 okt 2022
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Björn Johansson 2009 Skövde Simsällskap 427 29.49
Entry time: 31.15 (-1.66)
2 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap 246 35.43 +5.94
Entry time: 36.84 (-1.41)
3 Liam Gustafsson 2009 Grums Simsällskap 245 35.50 +6.01
Entry time: 38.08 (-2.58)
4 Jonathan Hellberg 2009 Skövde Simsällskap 223 36.61 +7.12
Entry time: 36.29 (+0.32)
5 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap 217 36.93 +7.44
Entry time: 38.60 (-1.67)
6 Caspian Hjälle 2009 Nässjö SLS 205 37.63 +8.14
Entry time: 39.00 (-1.37)
7 Isak Strandberg 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 182 39.19 +9.70
Entry time: 42.96 (-3.77)
8 Oleksii Chuhui 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 175 39.68 +10.19
9 Ruben Skärlund 2009 Linköpings Allmänna SS 173 39.85 +10.36
Entry time: 44.52 (-4.67)
10 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS 172 39.90 +10.41
Entry time: 44.36 (-4.46)
11 Oliver Rydell 2009 Finspångs Simklubb 170 40.04 +10.55
Entry time: 40.15 (-0.11)
12 Carl Eldh 2010 Linköpings Allmänna SS 162 40.71 +11.22
Entry time: 42.23 (-1.52)
13 Morgan Nyman 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 156 41.26 +11.77
Entry time: 41.11 (+0.15)
14 Harald Eng 2010 Linköpings Allmänna SS 150 41.80 +12.31
Entry time: 42.40 (-0.60)
15 Hannes Walhjalt 2010 Nässjö SLS 145 42.20 +12.71
Entry time: 40.05 (+2.15)
16 Victor Alacam 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 130 43.83 +14.34
Entry time: 44.80 (-0.97)
17 Alvin Stjernqvist 2010 Linköpings Allmänna SS 121 44.85 +15.36
Entry time: 43.55 (+1.30)
18 Alfred Kalms 2010 Linköpings Allmänna SS 121 44.90 +15.41
Entry time: 46.20 (-1.30)
19 Gustav Rosén 2010 Linköpings Allmänna SS 116 45.49 +16.00
Entry time: 45.72 (-0.23)
20 Emil Högfors 2010 Linköpings Allmänna SS 111 46.18 +16.69
Entry time: 43.82 (+2.36)
- Alvin Askebring 2010 Oskarshamns Simsällskap DSQ
404.4 Start innan startsignal avgetts
- Simon Habib 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb DSQ
406.4 Mer än ett enarmstag  eller ett tvåarmstag för att påbörja vändning
- Vilgot Svensson 2012 Motala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-10-01 11:46:27
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 387 30.49
Entry time: 31.55 (-1.06)
2 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap 370 30.94 +0.45
Entry time: 30.68 (+0.26)
3 Hugo Danielsson 2007 Linköpings Allmänna SS 354 31.40 +0.91
Entry time: 31.19 (+0.21)
4 Viggo Haglind 2008 Oskarshamns Simsällskap 345 31.66 +1.17
Entry time: 36.80 (-5.14)
5 Theo Ekblad 2008 Jönköpings Simsällskap 332 32.08 +1.59
Entry time: 32.72 (-0.64)
6 Sixten Lejon 2008 Nässjö SLS 303 33.07 +2.58
Entry time: 33.02 (+0.05)
7 Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap 295 33.36 +2.87
Entry time: 33.76 (-0.40)
8 Axel Sköld 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 288 33.63 +3.14
Entry time: 34.19 (-0.56)
9 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS 286 33.69 +3.20
Entry time: 33.61 (+0.08)
10 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap 286 33.70 +3.21
Entry time: 34.21 (-0.51)
11 Liam Casell 2007 Nässjö SLS 274 34.19 +3.70
Entry time: 34.99 (-0.80)
12 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap 251 35.21 +4.72
Entry time: 36.26 (-1.05)
13 Bertil Jöngren 2007 Jönköpings Simsällskap 200 37.98 +7.49
Entry time: 47.71 (-9.73)
14 Benjamin Baca 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 190 38.65 +8.16
Entry time: 37.45 (+1.20)
15 Alexander Baric 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 150 41.74 +11.25
Grenen officiell:  2022-10-01 11:46:27
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS 506 27.87
Entry time: 28.79 (-0.92)
2 Daniel Olsson 1996 Linköpings Allmänna SS 492 28.13 +0.26
Entry time: 26.32 (+1.81)
3 Carl Bönnemark 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 463 28.71 +0.84
Entry time: 28.56 (+0.15)
4 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 461 28.75 +0.88
Entry time: 28.18 (+0.57)
5 Szymon Machaj 2006 Kalmar Simsällskap 444 29.12 +1.25
Entry time: 29.11 (+0.01)
6 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS 441 29.18 +1.31
Entry time: 29.40 (-0.22)
7 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb 399 30.16 +2.29
Entry time: 28.66 (+1.50)
=8 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS 396 30.24 +2.37
Entry time: 29.75 (+0.49)
=8 Edvin Karlsson 2004 Motala Simsällskap 396 30.24 +2.37
Entry time: 29.33 (+0.91)
10 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 383 30.58 +2.71
Entry time: 30.65 (-0.07)
11 Erik Mulikov 2005 Jönköpings Simsällskap 379 30.69 +2.82
Entry time: 29.63 (+1.06)
12 Elton Franzén Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap 376 30.78 +2.91
Entry time: 31.05 (-0.27)
13 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 342 31.76 +3.89
Entry time: 32.23 (-0.47)
14 Eric Aidyn 2005 Finspångs Simklubb 340 31.83 +3.96
Entry time: 32.82 (-0.99)
15 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap 336 31.95 +4.08
Entry time: 30.14 (+1.81)
16 Aldin Mandzo 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 325 32.29 +4.42
Entry time: 31.49 (+0.80)
17 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap 301 33.12 +5.25
Entry time: 33.47 (-0.35)
18 Teodor Röme 2006 Jönköpings Simsällskap 223 36.61 +8.74
Entry time: 37.67 (-1.06)
- Max Nerlén 2002 Oskarshamns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2022-10-01 11:46:27
2022-10-01 11:46:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Motala Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner