Resultat för Øst Junior/Senior kortbane 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag Finale 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
04-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
746 |
1:59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.93 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
678 |
2:03.17 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.11 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
664 |
2:04.02 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.49 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
632 |
2:06.10 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.66 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
619 |
2:06.94 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.09 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
619 |
2:06.96 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.86 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.61 |
585 |
2:09.36 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.28 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
529 |
2:13.77 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.85 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:56:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
04-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
609 |
2:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.72 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
573 |
2:10.31 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.53 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
565 |
2:10.86 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.98 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
561 |
2:11.22 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.44 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.54 |
559 |
2:11.37 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.20 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
548 |
2:12.20 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.97 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
529 |
2:13.76 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.32 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
492 |
2:17.04 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.41 |
(+7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:56:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 17:56.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|