Results for Øst Junior/Senior kortbane 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Szczecin (POL) |
10-12-2011 |
|
|
|
|
DJR |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Berlin (GER) |
23-10-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
757 |
4:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.31 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
733 |
4:19.37 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.20 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
|
722 |
4:20.63 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.68 |
(+7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.80 |
713 |
4:21.73 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.80 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
711 |
4:21.99 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.48 |
(+8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
683 |
4:25.54 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.55 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
665 |
4:27.94 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.83 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
659 |
4:28.73 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.47 |
(+9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
658 |
4:28.88 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.18 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
647 |
4:30.41 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.15 |
(+7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
645 |
4:30.71 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.46 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
|
600 |
4:37.32 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.64 |
(+9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
596 |
4:37.82 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.17 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
596 |
4:37.91 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.73 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
593 |
4:38.33 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.17 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.56 |
582 |
4:40.17 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.54 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
574 |
4:41.32 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.64 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.66 |
568 |
4:42.32 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.50 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.81 |
549 |
4:45.51 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.03 |
(+10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.52 |
549 |
4:45.59 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.18 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
546 |
4:46.06 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.39 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
545 |
4:46.31 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.42 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
544 |
4:46.52 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.91 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.64 |
537 |
4:47.70 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.35 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Kristensen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
530 |
4:48.98 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.24 |
(+6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
526 |
4:49.65 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.28 |
(+12.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
518 |
4:51.17 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.00 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.53 |
515 |
4:51.70 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.98 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.62 |
515 |
4:51.70 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.50 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
513 |
4:52.13 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.20 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
508 |
4:53.12 |
+36.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.18 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
507 |
4:53.24 |
+36.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.72 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
490 |
4:56.70 |
+40.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.51 |
(+14.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 17:58:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-10-2022 18:57.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|