Results for Sydbank Cup 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag I
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
44.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
44.20 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
|
46.61 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.83 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
|
46.79 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.58 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
|
47.09 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.55 |
(-9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
|
48.34 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.07 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.64 |
|
50.62 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.71 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.88 |
|
51.41 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.45 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigurd Bønlykke Olsen |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
|
51.50 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sejr Bjerregaard Abrahamsen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.60 |
|
53.34 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.24 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
|
53.72 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.30 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milas Nielsen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
54.76 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.29 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.63 |
|
56.97 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.67 |
|
58.19 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.98 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:52:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
|
36.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.79 |
|
37.94 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.77 |
|
38.30 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.76 |
|
38.71 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
|
40.47 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.64 |
|
43.80 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.71 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
43.86 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.61 |
|
44.25 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.40 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
44.59 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.29 |
(-8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.77 |
|
44.77 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.71 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
|
44.77 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.73 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.65 |
|
44.91 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
45.18 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.45 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
45.21 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.01 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
46.09 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.64 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
|
46.99 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.31 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
47.48 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.50 |
|
47.51 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
|
49.64 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.02 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
|
50.81 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malthe Dalsgaard Hemmingse |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.82 |
|
51.26 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.92 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emias Haupt Poulsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
|
51.31 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.11 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jeppe Borg Schmidt Jensen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
54.17 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.84 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Phillip Christensen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.65 |
|
56.65 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW6.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:52:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
|
32.27 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.76 |
|
33.12 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
33.26 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.80 |
|
33.62 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.78 |
|
33.64 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.64 |
|
33.68 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.69 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
34.23 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
34.31 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
|
34.48 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
35.65 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thorsten Hammerich |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
|
36.15 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
36.41 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Svenningsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
38.17 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.95 |
|
39.98 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
40.08 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.33 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
|
41.20 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viktor Bach Larsen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.62 |
|
45.35 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.11 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:52:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.58 |
|
28.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.58 |
|
28.92 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
30.34 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.64 |
|
30.71 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
32.06 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.99 |
|
34.92 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.85 |
|
36.80 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
+0.83 |
|
38.01 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Skov Hansen |
2007 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.78 |
|
41.29 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.11 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:52:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer 19-33 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
|
27.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.31 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.88 |
|
28.42 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Korsman Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.61 |
|
29.29 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.63 |
|
29.58 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:52:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 13:34.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|