Results for Sydbank Cup 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag I
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
40.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
|
42.53 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
44.72 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.91 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.42 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.11 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
49.55 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.68 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
49.67 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.22 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Rasmussen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:01.03 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 13:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
32.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
32.81 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.00 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.29 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.39 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.50 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.07 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
|
|
35.72 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.44 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
38.71 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
40.44 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.85 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
40.68 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.78 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.24 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
41.37 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.93 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
41.84 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.02 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
44.44 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
44.57 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.02 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
46.24 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
55.01 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.54 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 13:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
29.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.89 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
32.54 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.22 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.99 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.33 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.39 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
35.87 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
36.27 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maila Anker |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.30 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.41 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.67 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
38.97 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
40.57 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 13:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 18-33 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.96 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
31.47 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 13:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-01-2023 13:27.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|