Tulokset Sydbank Cup 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag I
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.84 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:40.72 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.25 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:47.70 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.96 |
(-16.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christopher Munkholt-Hansen |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Bønlykke Olsen |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW6.5 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 15:22:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:32.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.78 |
(-15.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:34.73 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.13 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:34.86 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.46 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:45.79 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.01 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:49.01 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.25 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:53.66 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.18 |
(-8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Richelieu |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
1:55.32 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.08 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Borg Schmidt Jensen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:57.37 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.46 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 15:22:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:09.14 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:10.07 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:13.47 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.40 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:13.91 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.91 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:15.68 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:16.05 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.43 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.07 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thorsten Hammerich |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:19.67 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.64 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:20.86 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Svenningsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:22.79 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
1:25.49 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.78 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:30.47 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.08 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 15:22:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
|
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:16.16 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW6.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-01-2023 15:22:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-01-2023 16:03.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|