Results for FysioDanmark Water Games 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FysioDanmark Water Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slagelse Svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:10:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Klev |
2006 |
Asker SK |
|
|
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.47 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.52 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
28.47 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Manuel Aanesen |
2006 |
Asker SK |
|
|
28.49 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
28.65 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.43 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip H. Christensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.24 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.56 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Magnussen |
2005 |
Asker SK |
|
|
30.93 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
31.70 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
33.20 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
34.52 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:10:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.63 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.65 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
32.95 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
32.96 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
33.16 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
33.79 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
34.10 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.23 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigurd Blekkerud Nyheim |
2008 |
Asker SK |
|
|
36.02 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Griffin Otte |
2008 |
Asker SK |
|
|
36.61 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.90 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
38.79 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.10 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Kvie Lavergren |
2007 |
Asker SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:10:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Sjøløkken Bandlien |
2009 |
Asker SK |
|
|
28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørklund Clarke |
2009 |
Asker SK |
|
|
30.11 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
31.74 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.18 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
33.51 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.22 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
|
34.66 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
37.31 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edvard André Berget Selli |
2009 |
Asker SK |
|
|
39.27 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Svenningsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
40.49 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigurd Poulin Pedersen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
|
40.94 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
41.53 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
41.98 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
42.92 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
43.41 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.99 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
44.17 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:10:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
47.36 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
47.53 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
51.82 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
54.27 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
57.09 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Alfastsen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
59.49 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:00.83 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:01.63 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:07.57 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:10:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 12:22.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|