Tulokset FysioDanmark Water Games 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FysioDanmark Water Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slagelse Svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 14:32:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
+0.61 |
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.58 |
|
33.13 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
|
33.22 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Ingrid H. Jensen |
2007 |
Asker SK |
+0.70 |
|
33.73 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Elena Schibsted |
2005 |
Asker SK |
+0.75 |
|
34.66 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.98 |
|
34.70 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alette Smeby Iden |
2007 |
Asker SK |
+0.65 |
|
34.71 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
|
35.45 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
36.49 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maila Anker |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
36.83 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
|
37.41 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.79 |
|
38.66 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
38.89 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.84 |
|
42.36 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 14:32:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
|
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Alexandra Kristina Lemström |
2009 |
Asker SK |
+0.81 |
|
35.11 |
= |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
|
35.76 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
36.37 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
36.89 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.90 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.95 |
|
37.42 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
|
37.45 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
37.81 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
|
37.85 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.82 |
|
39.78 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Megård |
2009 |
Asker SK |
+0.84 |
|
39.92 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
40.04 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
40.62 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
|
40.72 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milla Magnussen |
2008 |
Asker SK |
+0.75 |
|
40.86 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Huus Møller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.86 |
|
41.73 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
|
42.83 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.87 |
|
43.39 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.91 |
|
44.16 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.95 |
|
45.34 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Jacobsen |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.86 |
|
46.39 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.83 |
|
53.33 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Lage-Hansen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
Maveliggende v. 20 m |
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 14:32:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
|
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
37.91 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
|
39.29 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
|
39.74 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.68 |
|
40.30 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
|
43.26 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
43.96 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Blach Nielsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.97 |
|
44.10 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
|
44.36 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.80 |
|
44.66 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Johansson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
44.67 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
|
45.65 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
|
46.25 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.96 |
|
46.71 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
47.14 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.65 |
|
47.69 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.83 |
|
48.53 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
|
50.12 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilie Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
|
51.64 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.79 |
|
52.82 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.90 |
|
52.85 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:03.55 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
Bryst liggende v. 25 m |
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 14:32:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
|
47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.86 |
|
50.26 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
50.97 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Holmquist Storm |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.79 |
|
53.61 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
|
54.25 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
|
54.89 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.66 |
|
58.70 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Dejløw Sonne |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.65 |
|
58.78 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:01.33 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:10.91 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
1:20.24 |
+32.30 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Afslutning på mave |
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 14:32:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 15:11.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|