Resultater for Brøndby Sensommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brøndby Sensommer Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
289 |
36.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
252 |
38.59 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.40 |
(-9.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 11:11:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
417 |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
361 |
34.23 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
352 |
34.52 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
317 |
35.73 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
307 |
36.13 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
|
295 |
36.59 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
280 |
37.24 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
262 |
38.06 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
262 |
38.07 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
252 |
38.55 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
208 |
41.13 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
204 |
41.39 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.24 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
|
169 |
44.08 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
156 |
45.25 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
127 |
48.42 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
121 |
49.22 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.71 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 11:11:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 15-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
573 |
29.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
540 |
29.93 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
486 |
30.99 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
|
481 |
31.11 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
477 |
31.20 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
473 |
31.28 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
450 |
31.81 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
419 |
32.57 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
389 |
33.37 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
323 |
35.51 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 11:11:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 11:11.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|