Resultater for Brøndby Sensommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brøndby Sensommer Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregård |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
184 |
1:49.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.04 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
209 |
1:45.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.48 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
207 |
1:45.37 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.75 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
140 |
1:59.88 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
140 |
2:00.06 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
129 |
2:03.22 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.38 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Moos Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
120 |
2:06.24 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.87 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
100 |
2:13.93 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.75 |
(-10.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
92 |
2:18.00 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
90 |
2:18.66 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.84 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
90 |
2:18.67 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.32 |
(-13.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
89 |
2:19.61 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
73 |
2:29.09 |
+44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
373 |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.69 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
359 |
1:27.69 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.43 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
340 |
1:29.26 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
295 |
1:33.62 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.28 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
238 |
1:40.56 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.61 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
231 |
1:41.61 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.31 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
222 |
1:42.89 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.48 |
(-7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
|
201 |
1:46.39 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.07 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
200 |
1:46.57 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.03 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
|
192 |
1:48.06 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.56 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
112 |
2:09.31 |
+42.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.52 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 15-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
491 |
1:19.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.90 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
469 |
1:20.22 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
|
440 |
1:21.96 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
437 |
1:22.15 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-09-2022 13:46:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-09-2022 13:47.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|