Results for DM Årgang Langbane 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Finaler - Onsdag kl. 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. jun 2022 to 1. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer - A Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
544 |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.85 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
535 |
2:35.29 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.57 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
492 |
2:39.75 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.47 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
486 |
2:40.38 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.95 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
477 |
2:41.33 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.07 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
473 |
2:41.81 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.37 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
466 |
2:42.66 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.61 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
451 |
2:44.45 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.13 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-06-2022 17:35:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer - B Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
470 |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.15 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
464 |
2:42.81 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.23 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
464 |
2:42.82 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.99 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
458 |
2:43.50 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.24 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
456 |
2:43.85 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
423 |
2:47.95 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.66 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
421 |
2:48.25 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.24 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-06-2022 17:35:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2022 20:37.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|