Resultater for DM Årgang Langbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende - Onsdag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. jun 2022 to 1. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
617 |
27.79 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
578 |
28.41 |
+0.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
568 |
28.57 |
+0.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
565 |
28.62 |
+0.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
559 |
28.72 |
+0.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
558 |
28.74 |
+0.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
554 |
28.81 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
549 |
28.90 |
+1.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
540 |
29.05 |
+1.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
538 |
29.09 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amelia Eriksen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
538 |
29.10 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
534 |
29.16 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
532 |
29.21 |
+1.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
|
526 |
29.32 |
+1.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
525 |
29.33 |
+1.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
525 |
29.33 |
+1.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
|
524 |
29.35 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
522 |
29.38 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
520 |
29.42 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
514 |
29.54 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
513 |
29.56 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
512 |
29.58 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
510 |
29.61 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
509 |
29.64 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
503 |
29.75 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
500 |
29.82 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
498 |
29.85 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
498 |
29.86 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
497 |
29.87 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
495 |
29.91 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
493 |
29.95 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
491 |
29.99 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
491 |
30.00 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
490 |
30.01 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
489 |
30.04 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
488 |
30.05 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
486 |
30.10 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
485 |
30.12 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
481 |
30.20 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
480 |
30.23 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
478 |
30.27 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
477 |
30.29 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
472 |
30.40 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
467 |
30.50 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=45 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
466 |
30.51 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=45 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
466 |
30.51 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
455 |
30.76 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
452 |
30.84 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
450 |
30.87 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
450 |
30.88 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
449 |
30.91 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
439 |
31.13 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
421 |
31.56 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
419 |
31.62 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
416 |
31.70 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
|
412 |
31.79 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
405 |
31.97 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
382 |
32.60 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-06-2022 09:51:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2022 13:08.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|