Resultater for DM Årgang Langbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Finaler - Tirsdag kl. 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. jun 2022 to 1. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
587 |
2:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.78 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
477 |
2:57.98 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.99 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
461 |
3:00.05 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.60 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
454 |
3:00.87 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.50 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
452 |
3:01.17 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.73 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
447 |
3:01.91 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.97 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
427 |
3:04.61 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.81 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
377 |
3:12.48 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.95 |
(+6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-06-2022 17:49:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
424 |
3:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.96 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
406 |
3:07.72 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.08 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
404 |
3:08.06 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.29 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
392 |
3:09.97 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.70 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
387 |
3:10.81 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.50 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
387 |
3:10.81 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.09 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
384 |
3:11.26 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.34 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
375 |
3:12.74 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.10 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-06-2022 17:49:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-06-2022 17:49.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|