Tulokset Märsky-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Organizer: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
May 28, 2022 to May 28, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet P11 - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Kukkola |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
+0.80 |
102 |
1:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.62 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Korppinen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
+0.85 |
90 |
1:55.36 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.90 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pyry Varvikko |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
+0.72 |
86 |
1:57.03 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.90 |
85 |
1:57.64 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
72 |
2:04.56 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW6.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet P13 - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.77 |
272 |
1:19.97 |
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.52 |
240 |
1:23.36 |
+3.39 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:30.72 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
237 |
1:23.78 |
+3.81 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:24.87 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.65 |
220 |
1:25.79 |
+5.82 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Ronkainen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.73 |
214 |
1:26.56 |
+6.59 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:30.52 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
207 |
1:27.52 |
+7.55 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:26.91 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilmari Pohja |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.74 |
207 |
1:27.58 |
+7.61 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:28.27 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.89 |
203 |
1:28.16 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Kaisto |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
203 |
1:28.20 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.93 |
(-12.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
201 |
1:28.45 |
+8.48 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:28.75 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
198 |
1:28.82 |
+8.85 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:28.43 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Topias Verneri Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.66 |
197 |
1:29.04 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.08 |
(-15.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.67 |
193 |
1:29.60 |
+9.63 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:29.43 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olli Alanaatu |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
192 |
1:29.86 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.75 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
188 |
1:30.49 |
+10.52 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:30.39 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niilo Kivelä |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
187 |
1:30.53 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
186 |
1:30.77 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.61 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
184 |
1:31.08 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
181 |
1:31.55 |
+11.58 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:32.11 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
179 |
1:31.93 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
RIKU KUKKONEN |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.64 |
170 |
1:33.50 |
+13.53 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:34.94 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
165 |
1:34.52 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
161 |
1:35.21 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.60 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Santtu Lähdeniitty |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
152 |
1:37.07 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.46 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.65 |
150 |
1:37.37 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.43 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
148 |
1:37.94 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.11 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
145 |
1:38.68 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.47 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
140 |
1:39.63 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.54 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lenni Kumpulainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.66 |
140 |
1:39.78 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.47 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
132 |
1:41.69 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maltti Lantela |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
126 |
1:43.34 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.27 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.84 |
113 |
1:47.08 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.40 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eemil Räihä |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.76 |
107 |
1:49.14 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.44 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Henrik Mikkonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
83 |
1:58.48 |
+38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet P14 - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
467 |
1:06.83 |
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
354 |
1:13.27 |
+6.44 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jussi Laine |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.74 |
320 |
1:15.78 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.82 |
317 |
1:15.97 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
317 |
1:16.04 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
316 |
1:16.07 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.97 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niilo Pyhältö |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
279 |
1:19.28 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
215 |
1:26.49 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.77 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet P16 - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
477 |
1:06.33 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:06.34 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Guzhov |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
383 |
1:11.39 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.60 |
333 |
1:14.75 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.73 |
333 |
1:14.76 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Lehtisalo |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.85 |
215 |
1:26.48 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Selkäuinti Miehet M - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.51 |
586 |
1:01.94 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 55.69 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
518 |
1:04.56 |
+2.62 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:02.26 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
516 |
1:04.62 |
+2.68 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:02.66 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
494 |
1:05.56 |
+3.62 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.65 |
487 |
1:05.89 |
+3.95 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 58.80 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
484 |
1:06.01 |
+4.07 |
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
447 |
1:07.79 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
418 |
1:09.33 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.91 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.53 |
401 |
1:10.29 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
394 |
1:10.69 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Pettinen |
1995 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.61 |
387 |
1:11.14 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5/28/2022 7:33:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-28 19:35:09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|