Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 200m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.09 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:53.68 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.85 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:08.90 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.89 |
(-32.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:21.41 |
+36.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-38.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:25.12 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-24.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:27.12 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.56 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:30.85 |
+46.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.96 |
(-14.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:40.48 |
+55.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.47 |
(-12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Lund Rasmussen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:50.55 |
+1:05.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.30 |
(-12.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:52.44 |
+1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
4:00.82 |
+1:16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v150m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Arena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:42.69 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.44 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:44.42 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.04 |
(-20.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:45.59 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.75 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:52.61 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.11 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:53.30 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.30 |
(-13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:59.60 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.87 |
(-17.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:13.79 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.18 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
3:17.51 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.51 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:23.22 |
+48.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.45 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:30.00 |
+54.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.33 |
(-13.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:43.55 |
+1:08.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.33 |
(-16.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v150m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 13:43.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|