Resultater for Arena Lyngby Open 2023 - Trongården
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indledende
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Trongården
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Trongårdsskolens svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.61 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:30.38 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.04 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:30.47 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.26 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:30.75 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.94 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:34.69 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.99 |
(-24.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:41.60 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.06 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:44.91 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.99 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:49.88 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.51 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:49.94 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.66 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:55.93 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.24 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:59.43 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.91 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Redestam |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
3:03.70 |
+39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:04.43 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:09.87 |
+45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:11.28 |
+47.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.65 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:12.29 |
+48.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:26.50 |
+1:02.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:32.55 |
+1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:39.50 |
+1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:41.49 |
+1:17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.15 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
SwimKing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denas Kazulis |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
|
|
2:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.16 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:03.02 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.87 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:04.15 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.08 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:05.15 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.43 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:07.72 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.03 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:10.73 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.38 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:11.19 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.10 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:11.36 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.48 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
2:16.35 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.42 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:16.38 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.00 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:17.02 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.19 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:20.48 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.60 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:25.25 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.21 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
2:29.14 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.31 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:32.59 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.94 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-01-2023 12:53:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-01-2023 12:58.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|