2024-04-25   13:56:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Sommerstævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 24/6

Document
Resultater
Gentofte Sommerstævne 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Aspirant 3 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bjørk Erlandsen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.76 3:27.28
50m: 47.03
100m: 1:41.31
(54.28)
150m: 2:35.46
(54.15)
200m: 3:27.28
(51.82)
2 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub +0.87 3:32.18 +4.90
50m: 48.32
100m: 1:31.58
(43.26)
150m: 2:39.08
(1:07.50)
200m: 3:32.18
(53.10)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:57:29
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Børn 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub +0.84 3:44.49
50m: 52.23
100m: 1:50.33
(58.10)
150m: 2:50.52
(1:00.19)
200m: 3:44.49
(53.97)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:57:29
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Børn 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub +0.70 2:59.19
50m: 40.44
100m: 1:25.14
(44.70)
150m: 2:13.07
(47.93)
200m: 2:59.19
(46.12)
2 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub +0.89 3:01.50 +2.31
50m: 43.20
100m: 1:29.06
(45.86)
150m: 2:16.04
(46.98)
200m: 3:01.50
(45.46)
3 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub +0.79 3:02.56 +3.37
50m: 2:16.79
100m: 1:29.91
()
200m: 3:02.56
(3:02.56)
4 Vera Berner-Magnusson 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.83 3:10.91 +11.72
50m: 45.59
100m: 1:33.79
(48.20)
150m: 2:23.38
(49.59)
200m: 3:10.91
(47.53)
5 Mathilde Skriver Andersen 2010 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 3:50.87 +51.68
50m: 49.29
100m: 1:48.31
(59.02)
150m: 2:51.77
(1:03.46)
200m: 3:50.87
(59.10)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:57:29
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årgang 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Munkholm 2009 Holbæk Svømme Klub +0.68 2:54.81
50m: 41.01
100m: 1:25.69
(44.68)
150m: 2:11.12
(45.43)
200m: 2:54.81
(43.69)
2 Yasmin Høck 2009 Farum Svømmeklub +0.86 2:57.53 +2.72
50m: 41.09
100m: 1:26.34
(45.25)
150m: 2:12.28
(45.94)
200m: 2:57.53
(45.25)
3 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub +0.82 3:06.34 +11.53
50m: 43.19
100m: 1:30.28
(47.09)
150m: 2:18.46
(48.18)
200m: 3:06.34
(47.88)
- Mathilda Markussen 2009 Nuummi Naluttartut Klubbiat /  +0.77 DSQ 2 crawltag v. vend
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:57:29
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årgang 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning +0.75 2:53.83
50m: 40.29
100m: 1:25.27
(44.98)
150m: 2:11.97
(46.70)
200m: 2:53.83
(41.86)
2 Fillippa Hvelplund 2008 Farum Svømmeklub +0.67 2:57.99 +4.16
50m: 39.97
100m: 1:25.33
(45.36)
150m: 2:12.32
(46.99)
200m: 2:57.99
(45.67)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:57:29
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Junior/Senior - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 2:21.57
50m: 32.40
100m: 1:08.63
(36.23)
150m: 1:45.29
(36.66)
200m: 2:21.57
(36.28)
2 Nana Andersen 2006 Holbæk Svømme Klub +0.87 2:43.80 +22.23
50m: 37.06
100m: 1:17.81
(40.75)
150m: 2:00.96
(43.15)
200m: 2:43.80
(42.84)
3 Johanne Lund Bro 2007 Roskilde Svømning +0.74 2:59.89 +38.32
50m: 41.20
100m: 1:26.14
(44.94)
150m: 2:13.92
(47.78)
200m: 2:59.89
(45.97)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:57:29
24-06-2022 21:03.51 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner