2024-04-20   02:43:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Sommerstævne 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 24/6

Document
Resultater
Gentofte Sommerstævne 2022
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Gentofte Svømmeklub
Svømmeh 50m Stævne dato: 24. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 11, 200m Frisvømning Damer Aspirant 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Siri Lund Kilen 2013 Gladsaxe Svømmeklub 3:47.69
50m: 47.86
100m: 1:49.86
(1:02.00)
150m: 2:52.12
(1:02.26)
200m: 3:47.69
(55.57)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:06:51
Løb 11, 200m Frisvømning Damer Aspirant 3 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Ingemann Andersen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:10.35
50m: 41.48
100m: 1:31.99
(50.51)
150m: 2:23.02
(51.03)
200m: 3:10.35
(47.33)
2 Lilia Castelli 2012 Gentofte Svømme Klub 3:14.56 +4.21
50m: 42.39
100m: 1:33.14
(50.75)
150m: 2:27.24
(54.10)
200m: 3:14.56
(47.32)
3 Anna Vilde Bohnsen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:37.18 +26.83
50m: 47.83
100m: 1:45.31
(57.48)
150m: 2:43.98
(58.67)
200m: 3:37.18
(53.20)
4 Emily Mouritzen 2012 Gentofte Svømme Klub 3:51.64 +41.29
50m: 52.32
100m: 1:52.02
(59.70)
150m: 2:52.00
(59.98)
200m: 3:51.64
(59.64)
5 Emma Brøndum Poulsen 2012 Gentofte Svømme Klub 4:04.02 +53.67
50m: 53.34
100m: 2:01.59
(1:08.25)
150m: 3:06.08
(1:04.49)
200m: 4:04.02
(57.94)
6 Maiken Metine Nielsen 2012 Gladsaxe Svømmeklub 4:12.35 +1:02.00
50m: 59.65
100m: 2:06.86
(1:07.21)
150m: 3:07.84
(1:00.98)
200m: 4:12.35
(1:04.51)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:06:51
Løb 11, 200m Frisvømning Damer Børn 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Juhl Hansen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 2:40.88
50m: 37.97
100m: 1:19.42
(41.45)
150m: 2:01.04
(41.62)
200m: 2:40.88
(39.84)
2 Emma Klug Christensen 2011 Gladsaxe Svømmeklub 2:51.34 +10.46
50m: 36.79
100m: 1:19.96
(43.17)
150m: 2:06.59
(46.63)
200m: 2:51.34
(44.75)
3 Sade Sophia Kaaberbøl 2011 Gentofte Svømme Klub 3:16.58 +35.70
50m: 42.32
100m: 1:34.41
(52.09)
150m: 2:27.53
(53.12)
200m: 3:16.58
(49.05)
4 Agnes Kølle Frøjk 2011 Gentofte Svømme Klub 3:17.82 +36.94
50m: 44.40
100m: 1:36.74
(52.34)
150m: 2:29.24
(52.50)
200m: 3:17.82
(48.58)
5 Emma Due Olsen 2011 Holbæk Svømme Klub 3:31.74 +50.86
50m: 43.86
100m: 1:39.56
(55.70)
150m: 2:37.65
(58.09)
200m: 3:31.74
(54.09)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:06:51
Løb 11, 200m Frisvømning Damer Børn 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Lund Kilen 2010 Gladsaxe Svømmeklub 2:33.53
50m: 34.03
100m: 1:12.95
(38.92)
150m: 1:54.13
(41.18)
200m: 2:33.53
(39.40)
2 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 2:39.75 +6.22
50m: 36.61
100m: 1:17.60
(40.99)
150m: 1:59.68
(42.08)
200m: 2:39.75
(40.07)
3 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 2:44.99 +11.46
50m: 37.36
100m: 1:19.99
(42.63)
150m: 2:03.36
(43.37)
200m: 2:44.99
(41.63)
4 Aleksandra Dragieva 2010 Gladsaxe Svømmeklub 2:47.91 +14.38
50m: 37.17
100m: 1:20.45
(43.28)
150m: 2:05.92
(45.47)
200m: 2:47.91
(41.99)
5 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 2:49.86 +16.33
50m: 39.06
100m: 1:23.71
(44.65)
150m: 2:10.45
(46.74)
200m: 2:49.86
(39.41)
6 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 2:57.16 +23.63
50m: 38.74
100m: 1:23.71
(44.97)
150m: 2:11.00
(47.29)
200m: 2:57.16
(46.16)
7 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 3:02.41 +28.88
50m: 39.84
100m: 1:26.80
(46.96)
150m: 2:15.57
(48.77)
200m: 3:02.41
(46.84)
8 Liv Engedal 2010 Gladsaxe Svømmeklub 3:13.47 +39.94
50m: 43.83
100m: 1:34.54
(50.71)
150m: 2:26.55
(52.01)
200m: 3:13.47
(46.92)
9 Sophie Spliid 2010 Gladsaxe Svømmeklub 3:20.23 +46.70
50m: 43.53
100m: 1:35.43
(51.90)
150m: 2:28.08
(52.65)
200m: 3:20.23
(52.15)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:06:51
Løb 11, 200m Frisvømning Damer Årgang 1 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Marie Grydholt 2009 Holbæk Svømme Klub 2:39.80
50m: 35.73
100m: 1:15.82
(40.09)
150m: 1:58.40
(42.58)
200m: 2:39.80
(41.40)
2 Aila Sørensen 2009 Nuummi Naluttartut Klubbiat /  2:41.01 +1.21
50m: 35.30
100m: 1:16.55
(41.25)
150m: 2:00.48
(43.93)
200m: 2:41.01
(40.53)
3 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 2:44.46 +4.66
50m: 36.93
100m: 1:19.13
(42.20)
150m: 2:02.00
(42.87)
200m: 2:44.46
(42.46)
4 Matilde Aagaard Christensen 2009 Swim Team Odense 2:48.81 +9.01
50m: 38.17
100m: 1:21.76
(43.59)
150m: 2:08.17
(46.41)
200m: 2:48.81
(40.64)
5 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 2:49.71 +9.91
50m: 38.13
100m: 1:20.96
(42.83)
150m: 2:05.24
(44.28)
200m: 2:49.71
(44.47)
6 Lærke Lind-Jensen 2009 Roskilde Svømning 3:22.55 +42.75
50m: 45.64
100m: 1:37.89
(52.25)
150m: 2:31.39
(53.50)
200m: 3:22.55
(51.16)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:06:51
Løb 11, 200m Frisvømning Damer Årgang 2 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Iben Chor Bjørn 2008 Roskilde Svømning 2:52.16
50m: 38.05
100m: 1:22.32
(44.27)
150m: 2:08.18
(45.86)
200m: 2:52.16
(43.98)
2 Victoria Ljungman 2008 Farum Svømmeklub 3:09.13 +16.97
50m: 40.44
100m: 1:29.60
(49.16)
150m: 2:21.86
(52.26)
200m: 3:09.13
(47.27)
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:06:51
Løb 11, 200m Frisvømning Damer Junior/Senior - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:06.15
50m: 29.74
100m: 1:02.43
(32.69)
150m: 1:34.92
(32.49)
200m: 2:06.15
(31.23)
2 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:11.95 +5.80
50m: 30.01
100m: 1:03.05
(33.04)
150m: 1:36.96
(33.91)
200m: 2:11.95
(34.99)
3 Ada Hasløv Brunsgaard 2006 Gentofte Svømme Klub 2:20.14 +13.99
50m: 32.99
100m: 1:08.69
(35.70)
150m: 1:44.54
(35.85)
200m: 2:20.14
(35.60)
4 Atalie R. L. Pedersen 2007 Swim Team Odense 2:26.72 +20.57
50m: 33.45
100m: 1:10.46
(37.01)
150m: 1:48.66
(38.20)
200m: 2:26.72
(38.06)
5 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 2:27.21 +21.06
50m: 34.54
100m: 1:11.92
(37.38)
150m: 1:49.94
(38.02)
200m: 2:27.21
(37.27)
6 Henriette Roos 2006 Gladsaxe Svømmeklub 2:32.09 +25.94
50m: 34.64
100m: 1:13.88
(39.24)
150m: 1:53.19
(39.31)
200m: 2:32.09
(38.90)
7 Julia Vincentz 2007 Roskilde Svømning 2:34.05 +27.90
50m: 33.18
100m: 1:11.60
(38.42)
150m: 1:52.71
(41.11)
200m: 2:34.05
(41.34)
8 Johanne Lund Bro 2007 Roskilde Svømning 2:37.60 +31.45
50m: 33.82
100m: 1:13.58
(39.76)
150m: 1:55.43
(41.85)
200m: 2:37.60
(42.17)
- Nana Andersen 2006 Holbæk Svømme Klub DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:06:51
24-06-2022 20:14.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gentofte Svømme Klub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner